R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am luni ITP la 3 masini,doua mici(logan si logan van) cate 150 ron si un master 190ron!toate diesel!

    Comment


    • ce transparenta trebuie sa aiba folia pe spate ?

      Comment


      • Daca ai oglinzi laterale,99,9% au,doar doar cateva modele de Dacia 1300 nu au pe dreapta,folia poate sa fie si 1% transparenta,dar nu este,incepe de la 5% .
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Dacia 1300, model 1978 a venit din fabrica fara nici o oglinda laterala si fara centuri de siguranta. Avea in schimb gaurile de prindere pentru oglinda laterala din stinga si pentru centuri. Pentru a putea fi inmatriculata la acea vreme, am montat centurile de siguranta. Dupa ceva timp am montat si oglinda laterala stinga dar pentru functionaliatatea ei nu ca ar fi cerut cineva special asta. Acum un an am montat si oglinda din dreapta dar mare lucru nu vad in ea.
          Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

          Comment


          • aoleau ce m-am certat ultima data la itp cu aia de acolo pana nu le-am dat dreptu nu m-au lasat in pace, sau luat de stopurile de pe spate ca sunt vopsite, am avut toba sport pe ea si am renuntat din cauza zgomotului si mi-am pus-o din nou pe ce-a stock si s-au legat ca de ce e sudata...auzi creeer de ce e sudata toba stokkk

            in fine acum e ok l-am facut si pana in 2012 nu mai am treba
            sigpic
            Iti faci poze in oglinda.....pitipoancooooooooo

            Comment


            • ma refeream ce transparenta trebuie sa aiba sa fie legala?
              eu am 5% transparenta si vroia sa ma puna sa dau jos foliile ca trebuiau sa aiba transparenta 72% pe spate, asa este?

              Comment


              • Intrebare...Maine imi expira Itp--ul...Astept niste bani care nu mai vin...Acum daca ma duc la ITP Joi/Vineri cu el expirat,,zic aia de la service ceva??
                Asta cu politia daca ma prinde ,,stiu ca este pe nasoale,,dar la itp fac figuri ca este expirat de 2 3 zile,pana cand mi-or veni banii?

                Comment


                • Eu il aveam expirat de doi ani cand am fost la itp si n-au zis nimic.

                  Comment


                  • Nu se intampla nimic, dar daca nu-l treci din prima, mai ai de asteptat fara drept de circulatie pana remediezi ce spun ei si revii la ITP.
                    De obicei se merge cu minim 2 sapt inainte de a expira, pentru a avea drept de circulatie daca nu e ceva grav si esti respins.

                    Comment


                    • Grav nu am ce sa am,,,grav este ca nu mai vin banii de la stat..

                      Comment


                      • Din pacate, am auzit multa lume plangadu-se pe tema asta. Bafta la ITP.

                        Comment


                        • Originally posted by Lestat View Post
                          ma refeream ce transparenta trebuie sa aiba sa fie legala?
                          eu am 5% transparenta si vroia sa ma puna sa dau jos foliile ca trebuiau sa aiba transparenta 72% pe spate, asa este?
                          Nu este asa... legal transparenta foliilor pe spate si luneta e de 5% si pe fata de 73%!
                          sigpic

                          Comment


                          • se mai aplica bulina pe numarul de inmatriculare la itp?
                            eu am facut itp dupa primii 2ani, luna trecuta, si nu am primit(au omis ei?, sau nu am fost eu atent?!)

                            Comment


                            • mie mi-au pus bulina. poate au omis ei din garaba.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • Se pune obligatoriu,cred ca nu a avut. Un inspector ITP,are in reflex lipirea ecusonului ,poate fi sanctionat,daca la un control,in poza nu apare ecusonul pe numar, si masina a fost admisa la ITP.Se lipeste doar pe numarul din fata,are culoare diferita,in functie de anul expirarii ITP-ului.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google