R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ham04 View Post
    Maine trebuie sa-i fac ITP-ul la masina. In afara de certificat, talon si buletin altceva nu cred ca mai trebuie...aa si banii aia sunt mai importanti. Oricum sper sa nu ma caute la trusa de prim ajutor, expirata din 2005 ), extinctorul cica e valabil pana in 2013 asa scrie pe el. Franele pe spate le-am facut, jocuri la roti sper ca nu am desi am luat toate gropile posibile in 6 ani. La noxe sper sa nu fie iar probleme. Cred ca o sa se oftice iar ala de acolo ca nu poate citi seria la motor, fiindca e ruginita partea aia unde e inscriptionata
    Cartea de identitate vehicul,certificat de inmatriculare,asigurare obligatorie si buletinul.Daca masina este in leasing se accepta si copie la cartea de indentitate,dar sa fie vizata de proprietar ca este comform cu originalul.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • Ms ms ca mi-ai adus aminte si de asigurare

      Comment


      • Eu insist pe cartea de identitate vehicul,ca 60% vin fara ea ,asigurarea trebuie sa fie in permanenta in masina.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Am fost la ITP, nu mi-a gasit nimic in neregula, totul ok, frane ok pe spate, n-am jocuri, capetele de bara in stare buna, noxe bine 2 ani stau linistit de acum

          Comment


          • am fost la ITP la dacoserv preciziei 90 RON ce am retinut...63% eficacitatea la franarea pe fata... e in limitele normale..dar in fine mi se pare putin..
            sandero 1.4 owner

            Comment


            • Asa cum ti-am spus si in mesaj,este un coeficient foarte bun,acum depinde cat ai avut si pe spate.In mesaj ti-am dat niste date eronate,45% eficacitate se refera la alta categorie,la Logan trebuie sa fie 50% media.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • mda..imi aduc aminte decat ceva da nu mai stiu ce insemna exact..dar era pe spate 18%<=30% .in fine peste ceva timp o sa trebuiasca sa schimb placutele..si atunci sigur o sa mai un test..cu sau fara bani.


                Era frumos sa avem si noi datele obtinute ...
                sandero 1.4 owner

                Comment


                • Itp

                  Salut! Stiti cumva daca am un pic stopul stanga spate ciobit o sa am probleme la ITP?

                  Multumesc
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • Daca este doar putin nu ar trebui sa fie probleme dar depinde si acest putin ce inseamna pentru fiecare dintre noi.
                    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                    Comment


                    • Originally posted by eugenmanea View Post
                      Salut! Stiti cumva daca am un pic stopul stanga spate ciobit o sa am probleme la ITP?

                      Multumesc
                      Intra la defectiune minora.Se poate da ''admis cu defectiuni minore'',in timp,trebuiesc remediate.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • Facut azi ITP-ul la o statie din Valea Oltului -Ghencea.
                        Taxa 90 lei - trecut testele cu brio, fara nici o interventie.
                        Masina are fix 4 ani, 32.000 km si merge ceas.
                        In acesti 4 ani am schimbat sonda marsarier, termostatul(spatamana trecuta) si cap de bara stanga(alaltaieri), in rest ulei filtre si benzina.

                        Comment


                        • off: Eu am 2 ani, 45,000 km si am schimbat pana acum...uleiul si filtrele (placutele mai tin ca la ultima revizie erau 7 mm din 10 pe fata si 5 mm din 10 pe spate)
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • Originally posted by eugenmanea View Post
                            Salut! Stiti cumva daca am un pic stopul stanga spate ciobit o sa am probleme la ITP?

                            Multumesc
                            Cam asa arata stopul:


                            Ce ziceti trec ITP u?

                            Multumesc
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Pai probabil pentru bucatica aia lipsa o sa dai vreo 50 de lei "atentie". Nu mai bine cumperi stopul ala? Si pe viitor nu o sa iti mai intre acolo apa si mizeria cand ploua.

                              Comment


                              • re

                                Pai din pacate sunt 2 impedimente:
                                1. Pretul- cred ca e in jur de 400 RON un stop de Kia Proceed
                                2. Timpul- am zis ca daca imi fac stopul sa imi rezolv si bara- cred ca se observa ca e o idee iesita si are si o urechiusa rupta- deci probabil trebuie schimbata.
                                Vroiam sa rezolv pe CASCO ambele, dar la primavara- ca cine stie cine mai intra in mine iarna asta
                                Stiti cumva vreun centru ITP care sa functioneze si sambata si sa accepte 'micul meu dar de 50 de lei'?
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google