R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok multumesc, buna treaba, o sa fie ceva aglomeratie in decembrie [emoji16]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Te duci si il faci, nu spune nicaieri de timp. Mie imi expira in februarie, daca eu plec in decembrie si vin in martie ce fac ? O mica portita [emoji39].

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
    Last edited by dl_dr25; 30 June 2018, 22:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Parca vad in decembrie la satiile ITP cozi ca la RAR, numai masini care la anul fac 12 ani.

      Comment


      • Salut.
        Am facut si eu ITP-ul azi, pe 1 an. Loganul meu este din 2006, nu conteaza una, ci anul fabricaiei (mai aveam 1 luna pana facea 12 ani), asa mi-a spus cel de acolo. Un coleg de munca care are Logan din octombrie 2006 , spunea ca cineva de la un service ITP (dealer Dacia) a zis ca îi da pe 2 ani daca vine cu 2 saptamani înainte sa expire cel actual. Sunt tare curios de rezultat.

        Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk
        Last edited by Bujye; 6 August 2018, 21:18.

        Comment


        • In decembrie ma duc si eu cu masina veche ( februarie 2007 ) sper sa ma lipesc de 2 ani

          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

          Comment


          • Sigur iti da pe 2 ani.
            Last edited by 77sky; 6 August 2018, 23:13.

            Comment


            • Daca nu da mai stau pana in februarie [emoji39]
              Last edited by 77sky; 6 August 2018, 23:12.

              Comment


              • Iti da sigur pe 2 ani! Conteaza anul. Luna nu are importanta. In decembrie este foarte posibil sa fie mare aglomeratie. Atentie!

                Comment


                • Astazi cum eram in zona si asteptam, am pus o intrebare la statia ITP unde merg eu.
                  Daca merg anul asta primesc pe 2 ani ITP ( februarie 2007 masina ).

                  Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • De ce va e frica de ITP ? E viata voastra si poate ( din pacate ) si a noastra in joc ! Faceti ITP pe bune nu cu golanii !

                    Comment


                    • Eu la mine stiu ce piese are, daca apare ceva ii schimb imediat. Cati au pus piese Lemforder pe masina ? Placute Ferodo Premier la 140lei si discuri ATE ? Amortizoare Sachs ? Te astept pe tine cu raspunsuri [emoji39]
                      Masina asta face 4 - 5 mii pe an max, pt ce sa platesc un ITP la an ?

                      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • pentru ca nu toti "e" ca tine. un logan de firma care poate face distributie cu 2 soferi pe ea si face peste 100.000 km pe an e normal sa faca itp anual dupa 11 ani? sau o soferitza posesoare de permis care nu stie ca trebuie sa aiba lumini si stergatoare de parbriz functionale la masina ?
                        cum sa diferentieze statul autoturismele? dupa km efectuati(e o gluma la cat de usor se dau inapoi)? dupa spusele proprietarului ? dupa marca masinii?

                        @bujie - cum e treaba cu colegul ?
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Si ala care face distributie pt firma intra pe forum dacia, posteaza diferite imbunatatiri, pareri despre ulei etc ? [emoji16]
                          Deci sa fim mai calmi in afirmatii mai ales cu cei de pe forum. [emoji847]

                          Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Costi-bc View Post
                            pentru ca nu toti "e" ca tine. un logan de firma care poate face distributie cu 2 soferi pe ea si face peste 100.000 km pe an e normal sa faca itp anual dupa 11 ani? sau o soferitza posesoare de permis care nu stie ca trebuie sa aiba lumini si stergatoare de parbriz functionale la masina ?
                            cum sa diferentieze statul autoturismele? dupa km efectuati(e o gluma la cat de usor se dau inapoi)? dupa spusele proprietarului ? dupa marca masinii?

                            @bujie - cum e treaba cu colegul ?
                            Ce e cu mine???

                            Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by Bujye View Post
                              Salut.
                              Am facut si eu ITP-ul azi, pe 1 an. Loganul meu este din 2006, nu conteaza una, ci anul fabricaiei (mai aveam 1 luna pana facea 12 ani), asa mi-a spus cel de acolo. Un coleg de munca care are Logan din octombrie 2006 , spunea ca cineva de la un service ITP (dealer Dacia) a zis ca îi da pe 2 ani daca vine cu 2 saptamani înainte sa expire cel actual. Sunt tare curios de rezultat.
                              si eu is curios. i-a dat pe 2 ani? Nu cred.

                              doctore eu is foarte calm si nu cred ca am gresit cu ceva. citeste din urma. doar am motivat itp-ul la an la auto mai vechi de 11 ani.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Colegul meu nu s-a dus inca, mai are ITP-ul valabil.

                                Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google