LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da rezervorul de apa trebuie golit ca este si inutil si foarte greu sa il cari plin dupa numai in cazul de te duci off camping la fel si instalatia(boilerul). ca sa intelegi ...in interior nu ingheata nimic totul este utilizabil....numai ce este afara ingheata..in vasul de la toaleta de indicat a se pune solutie de parbriz...si poti folosi si wc linistit...rulota merge folosita tot timpul atata timp cat ai ce trebuie

    Comment


    • Multumesc.

      Comment


      • Salut toti cei care agata rulota de logan

        Am si eu o intrebare.Pot lega o platforma auto (pentru a transporta alt auto de talie mica matiz) de loganul meu??
        Masina este 1.5dci (85cp) + soft.
        Ma refer la aspectul legal al acestei operatiuni (nu ca nu ar fi in stare masina sa o traga, banuiesc ca din moment ce trage o rulota ar putea si o platforma care cu matiz pe ea are sub 1000kg ), si de ce anume am nevoie in materie de hartii ca sa fie legal.

        Mersi.
        Fara Semnatura.

        Comment


        • sa nu depasesti in ansamblu 3500 kg, cat are voie loganul sa tracteze 1100kg, si atentie sa aduni numai masele maxime admise...adica MMA

          Comment


          • Am inteles ceva , dar nu tot.
            Poti fi putin mai explicit ?
            Fara Semnatura.

            Comment


            • Deci in limite legale ai voie sa tractezi un ansamblu adica tragator + remorca sa nu depaseasca 3500 kg cu categoria b. Dar acum intervine cat poate trage masina legal maxim autorizat(loganul berlin benzina ca am si eu 1100)deci masa maxim autorizata a remorci nu poate depasi masa maxim autorizata a masini si daca te incadrezi in limitele astea esti legal

              Comment


              • Acum am inteles.
                Multumesc.
                Fara Semnatura.

                Comment


                • Stie cinava cum se cupleaza bateria la rulota CHATEAU 330. Multumesc anticipat. rotony39@yahoo.com

                  Comment


                  • Rulota a avut baterie din fabrica?

                    Comment


                    • va salut,as dori si eu sa cumpar o rulota ,am decat 1000 euro.mai mult nu am .
                      gasesc ?

                      Comment


                      • Daca vrei sa te si folosesti de ea, nu prea.

                        Comment


                        • nici eu nu cred dar poate fara acte....sa o faci stationara.

                          Comment


                          • Buna seara,
                            Inca nu am rulota, dar sunt in etapa de strangere de informatii (si bani :) ) in vederea achizitionarii uneia. Am un Logan din 2005 cu 55kw, o masina de familie, care ne-a carat prin toate colturile tarii. Pentru rulota, m-am orientat catre ceva mic, 600-700 kg, cu masa maxima autorizata care sa nu depaseasca 900kg.
                            Asa cum spunea un coleg pe acest forum nu trebuie sa ai Ferrari sau Hummer, ca asa poti tracta o rulota, ci trebuie sa-ti cunosti masina, si cum si cand trebuie sa bagi piciorul in pedale.
                            Mi-ar fi de mare folos daca, colegii care au facut drumetii intr-o astfel de combinatie (logan 1.4,55kw, rulota cu masa de 600-700kg), mi-ar putea impartasi din problemele/neajunsurile/satisfactiile unei asemenea experiente.

                            Cu multumiri,

                            Comment


                            • Originally posted by aviatorul76 View Post
                              va salut,as dori si eu sa cumpar o rulota ,am decat 1000 euro.mai mult nu am .
                              gasesc ?
                              Da .Sunt rulote foarte bune si la acest pret dar nu in Romania, daca te intereseaza te pot ajuta .
                              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                              Comment


                              • am de vanzare una de 950 englezeasca de 4 persoane...dotata cu toate utilitatile....dami mes daca vrei sa vezi ceva poze..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google