Ce nu mi place la Loganul meu(MCV)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ca sa se deschida usor usa unge toate chederele din jurul ei cu ulei sau crema siliconica.Mie mi se deschid toate usile indiferent de frig sau de lapovita

    Comment


    • Originally posted by Andreis View Post
      Am promis ca o sa scriu dupa revizia la MCV.

      Nota:
      Intre timp am renuntat la Logan. Am angajat la firma alte doua persoane si am scapat de el.
      1. La revizie au spus ca masina nu are nimic.
      2. Consumul dupa revizie a ramas acelasi: 10l/100km de Bucuresti
      3. Zgomotul de rulment a ramas. S-ar putea sa fie un sabot, care atinge usor...
      4. Parca e mai vioaie. Au pus-o pe calculator dar n-au zis nimic. Nu stiu daca i-au facut ceva.
      5. Dupa maiastra revizie nu mai mergea semnalizarea stanga spate(din mufa). Ati incercat sa desfaceti lampa? Surubul superior e sub ornamentul de plastic, reinsurubarea se face pe dibuite. Nici cel mai papagal student nu proiecta asa ceva. Nu cred ca e facuta de francezi, ci cel mult de o domnisoara de la Colibasi.

      In concluzie atata poate masina. Nu o sa mai scriu pe forum, o sa uit pur si simplu de Logan. A fost cea mai proasta masina pe care am condus-o (la concurenta cu Oltena).
      Va urez la toti numai bine si sa conduceti sanatosi!
      Omule..nu stiu..dar de pe forum tu esti cel mai sensibil.Ba nu-s puse bine butoanele..ba nu merge ba imi intra centura "unde nu trebuie".Consumu e destul de mare..si daca ai zis ca ai firma..fi sigur ca angajatii dau in ea,ca-i doare undeva pe ei..si inca ceva..ce are daca stopu pe spate se da jos asa usor?tre sa fi tampit sa vrei sa fie cat mai complicat..Sa zicem ca ti se arde un stop pe frana..te opreste politia..si te pune sa-l schimbi.Daca sistemul era mai complicat,cum probabil ti-ar fi placut,cine stie..dadeai si bara spate jos..ca sa-l schimbi.Mai da-o-n ma-sa de treaba..ca ii Loganu mai slab ca alte masini..da nici chiar asa.Sunt multe alte masini la care nici nu te astepti sa aiba defecte sau stiu eo ce..si tu zici ca Cielo se poate compara cu Logan-u din orice punct de vedere..Mai lasa...
      Last edited by soboBN; 26 February 2009, 19:18.
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • faza cu 2 suruburi de la scut am patit-o si eu ....pe la 8-9000km am impresia . apoi semeringul [umplut capota pe interior de ulei] stergatoarele cu 40 lei am rezolvat si eu sistem audio schimbat.... mandru posesor de mcv din noiembrie 2006

        Comment


        • decembrie 2006 nici o problema sant foarte multumit de mcv 1.5 dci nu am nici nemultumire. foarte multumit
          sigpic

          Comment


          • Sunt multe lucruri care ar trebui imbunatatite dar cred ca putem trai cu ele. Insa pe mine ma enerveaza lipsa de comoditate a scaunelor ...

            Comment


            • acum depinde de coloana fiecaruia , dupa 1400 km , de condus , si oprit doar sa alimentez si sa achit rovigneta ,non stop ,daca mai beam o cefea fara zahar puteam sa revin in tara in aceiasi noapte , deci nu pot sa dau o nota negativa scaunelor,ce ma deranjeaza ca cei din randul doi stau destul de incomod iar cei de la randul trei sunt cei mai linistiti ,dar deranjul cel mai crunt ii sa faci o pana pe mizeria asta ,iti trebuie obligatoriu salopeta ,manusi si rabdare..........
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

              Comment


              • @OZN-UL NEGRU

                Eu nu spun ca scaunele iti rup spate. Am fost cu Logan de 1.4 in mai multe tari din Europa si scaunele din fata nu difera de MCV (nu aveam MCV pe atunci). Spun doar ca ele puteau fi un pic mai confortabile, cu o sustinere laterala mai buna. Am condus masini cu scaune fara reglaj lombar si pozitia in scaune mi se pare ceva mai odihnitoare. Si oricum am fost de curand la revizie si pana au terminat baetii am dat o geana prin service. Mi s-a parut ca la nooile modele scaunele sunt un pic mai bine profilate si asta nu a putut decat sa ma bucure.
                Oricum masina are muuuult mai multe calitati decat defecte.
                Last edited by sambo; 28 March 2009, 21:17.

                Comment


                • Snobismul e in floare

                  Eu chiar nu inteleg oamenii care dau in masina asta...parca Loganul e cine stie ce cocean...fratilor,v-ati nascut in Porche.Mercedes?cum Loganul are plusuri si minusuri asa au si alte marci,Opel Astra e perfect?focus?corsa?si multe altele..mai ales fiat sau aveo si kalos...mai terminati cu prostiile astea.Logan e o masina ok,la fel de ok ca marea majoritate,doar ca romanul este SNOB.Tipul ala care compara cu cielo,am vazut ca are la varsta cifra 50....ai uitat prietene cand pierdeai 2 zile la coada la butelii si mancai carne la fel de des ca un caine maidanez ? Acum nu iti place Loganul!!!

                  Comment


                  • loganul este bun

                    eu cred ca pch are perfecta dreptate....dar pana la urma e democratie frate nu mai e comunism...ce spui u cu carnea si buteliile e din comunism) acum fiecare are dreptul sa spuna ce vrea.....sa critice......lasand astea deoparte...eu cred ca un logan mcv 1.6 16 v e cel mai potrivit...nu neaparat ca am eu...dar in legatura cu motorul nu ai cum sa te plangi de el pentru ca a fost parca facut cu tot cu masina....face parte din ea si se potrivesc perfect....cutia intr-adevar e schimbata la mcv.....fata de berlina...asta stiu si eu....dar mcv-ul se duce mai mult in turatii.....si la mine au fost cateva probleme minuscule...cum ar fi ca a inceput sa zdrangane prin usa din fata si cea din spate dreapta shi nu stiam ce e.....si cand am dat fetele jos era sarma aia de care se trage cand deschizi usa....stergatorile mi s-au dus si mie dupa vreo juma de an.....si in rest nu mai am nicio problema cu ea....si sper sa ramana asa.....pentru ca acum nici prima revizie nu i-am facut-o;))am abia 8000 km:P.....asta e....masinile din ziua de azi nu sunt facute sa te tina fiecare piesa 1000 de ani pentru ca daca ar fi asa nu ar mai face ei bani din piese....bine eu vorbesc de masinile astea gen logan.....si care depasesc cu 2-3000 pretul loganului...mie loganul mi se pare o masina buna pentru romani si ar trebui sa multumim grupului renault k ne-a scapat de 1310 cu ceva mult mai performant....macar atat sa facem;)

                    Comment


                    • fara sa vreau am zarit..... la vyoangel .... zdrangane si la mine vreo 2 usi ....si la revizii tot le-am zis sa se uite,dar cu zisul am ramas. ideea e ca trebuie lipita inapoi fatza de la usa.... probabil cu silicon nu?

                      Comment


                      • Nu.Da cu niste vaselina pe cuiele pe care inchide yala.Face minuni
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • Da si cand intri in masina te vei murdari sau te va injura sa zicem mireasa cand va vedea cei pe rochia ei.
                          Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                          Comment


                          • Am patit si eu cu rochiile le femei.Trebuie sa pui cu simt.Sau,scoti plasticu ala si pui furtun.Eu asa am acuma
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Aha,pai de ce n-ai zis de prima data,ca sa pateasca si altii,of
                              Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                              Comment


                              • Am zis cea mai simpla metoda prima data.
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google