Ce nu mi place la Loganul meu(MCV)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian___28 View Post
    Garda la sol si scaunul soferului, sau pozitia la volan.
    ???????????????????????????

    Comment


    • Originally posted by valeriuciprian View Post
      Ce detest eu cel mai tare acum in sezonul zapezii...dupa ce ma chinui si curat masina de zapada...sa fie frumoasa ,in momentul in care deschid usa zapada imi cade pe scaun , de pe chederul care se afla sub portiera in partea de sus...super tare frate.Dupa cateva injuraturi imi trece.
      Hai frate, no offence, dar prea exagerezi. O sa se ajunga sa intre unu si sa zica ca se pune mai repede prafu pe bord mai repede ca la alte masini, si ca antena de radio scartaie la infiletare. Prea multi chichite gasim la masina asta, prea multe probleme, si nu ne uitam la altii care au masini "bengoase", gen BMW, Audi-uri, si au si ei probleme. Totusi.....
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • Eu am o problema(si nu e inchipuita) cu pedalele de frana si acceleratie in sensul ca sunt prea apropiate una de alta. De mai multe ori la frane puternice m-am trezit ca am piciorul si pe acceleratie si pe frana(bineinteles motorul era turat aproape la maxim ). Si totusi nu am piciorul lat.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Originally posted by Rocri View Post
          Eu am o problema(si nu e inchipuita) cu pedalele de frana si acceleratie in sensul ca sunt prea apropiate una de alta. De mai multe ori la frane puternice m-am trezit ca am piciorul si pe acceleratie si pe frana(bineinteles motorul era turat aproape la maxim ). Si totusi nu am piciorul lat.
          Cred ca sunt apropiate pentru ca sunt facute initial, zic eu, pentru asiatici. Picioare mici si turban pe cap(de unde si inaltimea habitaclului).

          Comment


          • da, se poate
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment


            • Da ce marime purtati fratilor la papuci

              Comment


              • Lamuriti-ma

                Ceva poate neobisnuit.Se poate innopta acceptabil in MCV? Prin plierea scaunului din spate se creeaza o suprafat plana si suficient de lunga(1.85-1.90m) care sa-ti permita sa innoptezi ocazional? Poate nu e asa bizara intrebarea mea:in Renault Kangoo se poate, ei ofera chiar un pachet accesorii "Camping", ceva pe la 1200 Euro.Dar se poate innopta si cu o saltea,nu e nevoie neaparat de pachet.Se poate?Nu discut confortul.

                Comment


                • Da si la MCV se poate

                  Comment


                  • Originally posted by holingher View Post
                    Ceva poate neobisnuit.Se poate innopta acceptabil in MCV? Prin plierea scaunului din spate se creeaza o suprafat plana si suficient de lunga(1.85-1.90m) care sa-ti permita sa innoptezi ocazional? Poate nu e asa bizara intrebarea mea:in Renault Kangoo se poate, ei ofera chiar un pachet accesorii "Camping", ceva pe la 1200 Euro.Dar se poate innopta si cu o saltea,nu e nevoie neaparat de pachet.Se poate?Nu discut confortul.
                    Asta chiar nu am incercat dar prin culcarea scaunelor se face un spatiu super-super generos, destul de plan dupa parerea mea.O saltea faina face treaba ca la carte.La cap asta e super MCV-ul.

                    Comment


                    • Sau se mai poate plia bancheta din randul II si scoate scaunele din randul III si astfel, pe podea se pot pune 2 saltele.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Parca sta e un thread care zice la titlu"Ce nu mi place la Loganul meu(MCV)" dar vad ca va place ,,si apropo mam uitat si io azi la distanta dintre pedala de frana si io port marimea 42(om normal) si e super ok daca e cineva cat guliver......) )

                        Comment


                        • Originally posted by petroman View Post
                          Parca sta e un thread care zice la titlu"Ce nu mi place la Loganul meu(MCV)" dar vad ca va place ,,si apropo mam uitat si io azi la distanta dintre pedala de frana si io port marimea 42(om normal) si e super ok daca e cineva cat guliver......) )
                          Pai eu port 47 jumatate si nu ma deranjeaza... Ati constatat ca pedalele sunt din plastic??? Cred ca sunt mai ieftine si mai usoare... oricum nu ma deranjeaza...

                          Comment


                          • Sa incepen cu analiza postului 1


                            MCV DCI cu I rosu nu trage???
                            pai tata cumparati ferari daca nici asta nu trage.....

                            faza cu centurile ca stau in drum cand pui scaunele la loc ai dreptate

                            pe mine ma deranjeaza centura pt ocul din mijloc ca vine tocmai din pakistan .....puteau sa o monteza altfel.....
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by wildserb View Post
                              Sa incepen cu analiza postului 1


                              MCV DCI cu I rosu nu trage???
                              pai tata cumparati ferari daca nici asta nu trage.....

                              faza cu centurile ca stau in drum cand pui scaunele la loc ai dreptate

                              pe mine ma deranjeaza centura pt ocul din mijloc ca vine tocmai din pakistan .....puteau sa o monteza altfel.....
                              Nu trage de loc, nu ca nu trage. Nu stiu ce masini ati avut voi inainte, dar o masina nu inseamna ca trage cand pedala e la la podea. Parerea mea sincera e ca pe MCV trebuia un motor de MINIM 100 CP.Dar a trebuit sa fie o masina ieftina asa ca nu sunt pretentii... Desi, nu cred ca s-a dorit sa fie o masina ieftina(a costat peste 12000), ci profitul sa fie cat mai mare.

                              Comment


                              • Originally posted by Andreis View Post
                                Nu trage de loc, nu ca nu trage. Nu stiu ce masini ati avut voi inainte, dar o masina nu inseamna ca trage cand pedala e la la podea. Parerea mea sincera e ca pe MCV trebuia un motor de MINIM 100 CP.Dar a trebuit sa fie o masina ieftina asa ca nu sunt pretentii... Desi, nu cred ca s-a dorit sa fie o masina ieftina(a costat peste 12000), ci profitul sa fie cat mai mare.
                                Am un DCI de 85 CP.Trage bine... Dar ideea unei remapari de 105 CP ma pune pe ganduri.Practic,se simte diferenta?Daca diferenta e asa de mare,MCV-ul e si mai super.Oricum am constatat o mare diferenta intre DCI-ul simplu si cel "cu rosu".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google