Cati Km Ati Facut Cu MCV-ul Si Ce Ati Fost Nevoiti Sa Schimbati La El?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    in 3 ani 3 filtre de motorina si un capat de bara ST (37 mii km)
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • #77
      Am ajuns la 106 000 ,am schimbat la 100 000 discurile (ma-am cam grabit mai mergeau ) placute , bascula dreapta si stanga (de la gropile din bucuresti din primavara lui 2010 cine e din Buc stie cum erau, oricum la ce sunete a scos saracuta in gropi pline de apa e foarte bine.Foarte multumit de el.

      Comment


      • #78
        am o intrebare, cum ati ajuns cu discurile de frana la peste 100.000 km?
        pe bune. CUM???
        nu am vazut la nicio marca asa ceva.

        Comment


        • #79
          Poate confunzi discurile cu placutele. Sa te tina 100 000 km discurile nu e ceva extraordinar, pot sa te tina si 150 000 sau mai mult.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • #80
            1.5 dci ph2 2009 remapat la 15.000....momentan 111.000..numai revizie..motorina mol evo..nici o problema...
            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

            Comment


            • #81
              250000 km in distributie schimbat consumabile,discuri de frana la 200000km si doua regulatoare de presiune in rest nimic.acum telescoapele se arata obosite cred ca au suferit destul in rest toate bune consum 5.4 diesel mol si din cand in cand lukoil

              Comment


              • #82
                Telescoapele sunt duse dar captele de bare / bielete de directie nu ai schimbat ?
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • #83
                  10.000 km , 1 octombrie 2009 , facut 1 revizie, nu am schimbat nimic la ea. Sunt foarte multumit de ea. S-a rezolvat problema scartaitului, la pedala de ambreiaj. Au dat cu spray la revizie. Acum nu mai face deloc. Va tin la curent. Multumesc pe aceasta cale, lui Cristi Streulea, pentru tutorialele legate de Dacia Logan. Am invatat foarte multe din acele tutoriale.
                  Last edited by misupepo; 9 March 2011, 17:53.

                  Comment


                  • #84
                    MCV 1.5 85 caluti , achizitionat 07.2008 , 42700 km , reviziile ( 3 ) si un sensor ABS stanga + furtunul de alimentare cu lichid de parbriz la usa spate schimbate pe garantie in rest o masina de care sant f multumit

                    Comment


                    • #85
                      Am MCV din primul lot- oct. 2006- am 93000 km. si am schimbat la 70000 km. capetele de bara si bieletele si acum la 92000 km. am schimbat basculele fata, dar, cert este ca masina nu se mai aseaza pe viraje ca alta data

                      Comment


                      • #86
                        MCV 1.5 DCI 85Hp An 2007 Nov 55000 Km Am schimbat becurile la faruri,placutele de frina la 40000 Km dar cred ca mai mergeau ca mai aveai 5-6 mm si de doua ori becul ce ilumineaza consola centrala unde sint butoanele de la calorifer si AC,si sa ars iar.In rest schimbat ulei+filtru+filtr aer+filtru cabina la fiecare 10000 Km iar la fiecare 20000 Km filtru combustibil.De alimentat am alimentat de la ori ce statie cea mai ieftina motorina.In rest merge stas.Sint foarte multumit de ea.

                        Comment


                        • #87
                          Ating pragul de 100.000 si nu am schimbat nimic la loganul meu

                          Dacia Logan mcv 85 de cai,2007 ,drumuri facute in Maramures,Satu Mare,Ungaria,Bucuresti,Salaj.Am 98000 si nu am schimbat nimic,in afara de revizii facute la 10000-15000.Motorina Petrom,condus pana in 2500 de ture,viteza maxima atinsa 170 Satu Mare-Carei.Sunt foarte multumit de loganul meu.

                          Comment


                          • #88
                            Benzina 1 6 MPI, o am din iulie 2007,cu 47000 km la bord,doar consumabilele de la revizii si placutele de frana pe fata,cu toate ca mai mergeau si alea!
                            Last edited by roberto E 80; 26 April 2011, 08:39.

                            Comment


                            • #89
                              Al meu este din decembrie 2008 am schimbat doar un pivot stanga fata ,am largit cateva gropi din asfalt si nu a mai facut servici multumitoare.Aha masina are acum 28000.km
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment


                              • #90
                                MCV 1.6 16v 7 locuri, recolta 2007, 51000 km. Daca nu pun la socoteala un mic accident produs din eroare umana prosteasca (in care am schimbat capota, un far, o aripa si conductele de AC), nu am avut nici o problema la el. Am schimbat numai consumabile (ulei, gume, bujii, baterie, becuri,discuri, placute).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google