Cheie Briceag Gen Vw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Da si eu la fel o folosesc pe a2a ca sa nu ma incurc
    Ia zii petroman iti merge cheia bine?
    Ti se misca din splintul ala care tine cheia ?
    Vreau si eu sa o fac asa dar vreau sa stiu ,asa zisul chip trebuie sa atinga lama cheii sau cum functioneaza ca habar n-am ?
    "cromul este placerea mea"
    "cui nu-i place , valea"

    Comment


    • #32
      Are la Carrefour un stand. Fac chei pt toate piturile de masina cu si fara inchidere. Pt Vw Bora a costat 90leiRon cu tot cu butoane pt deschidere
      sigpic

      Comment


      • #33
        @ online24hh .....cu tot cu cheie....90 de ron????
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #34
          Asa am inteles. 50 ron Cheia si 40 electricianul care o face. Acum nus daca merge si pt logan da ori cum incerc si eu cu prima ocazie prin Carrefour (standul este Langa WC )
          sigpic

          Comment


          • #35
            mai baieti dar in bv nu stie nimeni pe unde gasesc asa ceva? eu m-am gandit mai demult la treaba asta dar mi-am uitat ca nu aveam "timp".
            Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

            Comment


            • #36
              vezi ca e la brico un atelier dinala cu chei.. incearca acolo..
              sigpic

              Comment


              • #37
                Am cumparat si eu o cheie azi briceag si luni incep sa o modific ,cheia trebuie modificata putin si mutat chipul de la cea originala la cheia briceag
                M-a costat 35 ron cheia briceag ,butoanele de pe ea sunt folosite pentru luminarea contactului printr-un led ,singura problema care apare este ca la cea originala este cu gaura si trebuie astupata pntru a face un sant ,asa este la briceag si putin pilita pe laturi pntru a intra inauntru.Chipul se pare ca este usor de montat .
                Am sa revin cu poze pe parcursul transferarii .
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #38
                  Asta este cheia ,am cumparat-o din targul din vitan si a costat 35 ron .
                  Last edited by BRUTUSANF; 27 February 2008, 20:28.
                  "cromul este placerea mea"
                  "cui nu-i place , valea"

                  Comment


                  • #39
                    da de ce nu o faci pe asta dupa original ca vad ca e "goala" ....ca sa nu mai muti cheie de pe una pe alta...muti doar chipul
                    0.9 tce SL plus

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by iooon_cug View Post
                      da de ce nu o faci pe asta dupa original ca vad ca e "goala" ....ca sa nu mai muti cheie de pe una pe alta...muti doar chipul
                      nu se potrivesc limbile sunt de dimensiuni diferite si au alte canale pe limba fata de cea de logan e mai simplu sa scimbi limba(cheia din vitan e chiar faina)

                      Comment


                      • #41
                        Are dreptate petroman ,nu se potriveste lama este alt model si este si mai groasa decat deci nu merge decat modificata lama si sincer ca sa pot face ceva bine trebuie sa astup gaura ca sa fie un intreg ca santul trebuie facut exact pe gaura si imi trebuie un brener adica alamit ,nu stiu ma mai gandesc ,chipul se pune usor trebuie in schimb sa-l prin d bine ca sa nu se miste inauntru ca daca imi cade vreodata cheia poate sa se miste si merg cu autobuzul asa ca inca mai studiez .
                        Am sa va tin la curent cu toti pasii pe care o sa-i fac ,un tutorial .
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #42
                          pui lama originala peste cea de logan sii o pilesti pina o faci identica (la terminatie) dupa care ii faci un sanfren cu o punza de bomfaier dar usor ,pui splintul la loc si gata iar cipul lam prins cu o bobita de chit mastic

                          Comment


                          • #43
                            Cine imi poate spune unde se gaseste cipul cheii?Atasez o poza cu cheia desfacuta...cea fara deschidere-inchidere... Multumesc.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Da tata stiu dar gaura este exact unde trebuie sa fac sanfrenul si daca pilesc o sa ramana foarte subtire ,stiu ce zic ,trebuie umpluta gaura mai intai .
                              Daca vii maine am sa-ti expli sa vezi .

                              Chipul este bucatica aia de langa cheie de culoare neagra ,daca il scoti si il intorci este pholips si are niste cifre pe el .
                              Last edited by BRUTUSANF; 9 February 2008, 22:12.
                              "cromul este placerea mea"
                              "cui nu-i place , valea"

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by petroman View Post
                                pui lama originala peste cea de logan sii o pilesti pina o faci identica (la terminatie) dupa care ii faci un sanfren cu o punza de bomfaier dar usor ,pui splintul la loc si gata iar cipul lam prins cu o bobita de chit mastic
                                doar unde este incercuit ,acolo modifici lama de logan ,dupa cea care o scoti ,gaura dispare la pilire eu asa am facut am respectatt doar pragul care opreste cheia pana unde sa intre
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google