Pagina Consum Instantaneu ,lipsa?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    A mea este din iunie 2007 si are consum instantaneu. CB-ul e bun pentru informatii de genul cat mai ai pana la pompacare a fost viteza de croaziera cu care ai rulat?

    E bun, umple spatiul

    Comment


    • #17
      Normal ca nu e bun de nimic, daca nu stii sa interpretezi datele din el...
      Si tu ai o masina de pe stoc, care a stat la dealer aproape un an.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Si cum se face ca... kiss-ul meu avea consum instantaneu.... si acum... nu mai are?...

        Comment


        • #19
          Tu faci misto de noi, nu?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Andrei cred ca el confunda consumul instant cu cel mediu :-)

            probabil a fost resetat consumul mediu si o perioada ti se modifica valorile des si probabil de aici confuzia ... SPER sa fie asta, ca daca nu *NO COMMENT* ... :-)
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #21
              @Silviu: Treaba e ca multi ar trebui sa citeasca manualul, inainte sa posteze aici... Dar dupa cum vezi si tu, asta nu se intampla.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Ai dreptate multi nu citesc dar nici manualul nu e prea bine facut. Si eu am fara Consum Instant desi in manual scrie ca are aceasta functie. intr-adevar exista o mentiune (dar nu specifica pentru "Consumul instant" ci pentru CB in general) care este ambigua;

                chiar ar trebui sa sun la VC sa-i intreb...cum sta treaba. de ce am in manual si ea nu exista (versiunea e Ambition deci ar trebui sa aibe si tara e Romania [sunt care au ... eu de ce nu ?] deci indeplinesc conditiile ... ) dar ma gandesc ca sun degeaba ...

                S.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #23
                  Scanez manualul si il pun pdf pe forum ... poate asa va fi citit )

                  .. vezi tinere ca se poate pune cosum instant ... se vinde pe forum ... sapa
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #24
                    Se poate prin inlocuirea plansei de bord (asa se spune) DAR a verificat cineva daca nu a fost doar "sarit" pointerul la consum instant, din soft? As fi curios daca nu se poate doar "activa".
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #25
                      Nu se poate pune prin rescrierea eepromului. Singura solutie e sa se schimbe TdB cu totul.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Cum sa facem sa activam si functia asta de consum instantaneu......Fiecare are cate o pasarica CONCRET A INCERCAT CINEVA ?
                        Last edited by ALEX TUDOR; 24 June 2008, 02:19.

                        Comment


                        • #27
                          Domnilor, pt activari exista oferte pe topicul de anunturi, consum instant nu mmai exista din noiembrie 2006. Asa ca acest topic se inchide aici. Oricum, subiectul s-a mai discutat si cu alte ocazii si pe alte topicuri...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google