Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multi kilometri fara probleme tuturor
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • Arata bine, sa te poarte sanatos!

      La mcv daca ar exista stopuri si langa haion, in locul porcariilor alea din plastic, ar fi minunat, cred ca si niste stopuri fake ar completa masina, ba chiar ar arata total diferit.
      Last edited by mumus; 12 October 2018, 07:53. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Multumesc.
        Sunt pe ultima suta de metrii, azi merg sa solicit documentele pentru ca atunci cand merg la ridicare, sa am si casco pe langa rca.
        Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

        Comment


        • Va salut, sunt și eu posesor de mcv stepway diesel 90 cp.
          As avea următoarea întrebare: la ce turație schimbați viteza? Mie "antiprostul" îmi semnalizează la 1800 de turații sa schimb.
          De ex, la 50hm/h in oras îmi arata sa dau viteza a 4-a. Scade undeva la 1300 turația. Nu este cam mica? Nu este subturata?
          Va mulțumesc și drumuri bune.

          Comment


          • s-o stapanesti sanatos.
            Sincer, eu schimb pe la 2200 - 2500 rpm. Eu am benzinar, "antiprostul" imi afiseaza si sub 2000 rpm sa schimb.
            Jentile de L1 et 50 se potrivesc pe MCV? Intreb deoarece un coleg de munca vrea sa-mi ofere 4 jante, dar...... is in neclar. Pe roata de rezerva am vazut clar ca este ET40.
            Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

            Comment


            • Eu am pe 16, 6jx16h2 et 37.
              In talon am doar 205/55/16.
              La reprezentanta am întrebat dacă pot pune pe 15 și au zis ca nu.
              Mașina este luata în Austria.

              Comment


              • Eu civ încă nu am primit. Vine din Franța cred
                🤣 🤣 🤣. Desigur glumesc. Pe ușa scrie încă 2 dimensiuni.
                Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                Comment


                • Și asta le-am spus.
                  Și în cartea mașinii emisa de Mioveni doar o singura dimensiune.
                  Asta e, sunt un pic mai scumpe, dar și stabilitate mai buna.

                  Comment


                  • Bine ca mi-ai spus. Atunci nu mai stresez cu 15,iau pe 16 și gata.
                    Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                    Comment


                    • Vezi ce scrie pe carte.
                      Stepway cred ca doar pe 16, celelalte pe 15.

                      Comment


                      • Revin cu o informare, mașinile produse din acest an au senzorul de presiune anvelope cel de abs!
                        În Austria asa mi-au spus și s-a adeverit. În România mi-au spus ca e pe valva! Am schimbat roțile de iarna, cumpărat jante origine de la magazin de piese auto.
                        Așadar aveți grija.

                        Comment


                        • Buna ziua domnilor

                          Eu sunt probabil cel ce a scris cel mai mult la uzina pentru a fi in oferta un MCV stepwey .

                          Imi place sa cred ca inginerii Dacia mi-au ascultat doleantele mai ales ca vazusem in america latina un fiat tot asa ca un SUV .


                          Nici nu era greu de realizat iar romania si america latina este cam la fel.


                          Nu stiu care sunt cifrele de vanzari dar masina din punctul meu de vedere este wow .....dar eu acum nu o pot cumpara.


                          Am o intrebare ptr voi am inteles ca ar fi posibil transformarea in 7 locuri a noului MCV stiti despre ce ar fi vorba ?

                          Comment


                          • Exista Stepway cu 7 locuri. Se numeste Lodgy Stepway.

                            Dacia a lansat MCV Stepway pentru a incuraja vanzarile la sfarsitul perioadei de viata a platformei.
                            Oricum Dacia Lodgy a fost un esec comercial.

                            Pe de alta parte la 14 000 eur nu gasestii nici un SUV 4x2 diesel cu spatiu interior comparabil cu MCV Stepway.
                            Personal cred ca un MCv stepway este mai practic decat un Duster 4x2 sau o Vitara pe benzina.
                            Mai ramane doar problema sigurantei foarte slabe la MCV.
                            Last edited by stolniceanulucian; 22 October 2018, 20:35.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • Originally posted by nelu_242000 View Post
                              Revin cu o informare, mașinile produse din acest an au senzorul de presiune anvelope cel de abs!
                              Confirm cele mai de sus, am inlocuit anvelopele iar valvele sunt cele clasice.
                              Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                              Comment


                              • Salut,
                                Baieti, am ajuns la aproape 1 an, azi i-am facut revizia (filtrele + ulei + anvelopele), dar nu la reprezentanta Dacia, am mers la un alt service.
                                Nu m-am stresat prea tare cu martorul "revizie" care se aprinde in bord cand pun contactul. Vorbesc de cheia aia, care apare cand intri in mai putin de 1 luna pana la revizie. Am zis citit in manual cum se reinitializeaza, floare la ureche, de aceea nici nu le-am spus celor de la service sa il reseteze ei.
                                Toate bune si frumoase, insa... surpriza: indicatorul respectiv apare doar cand pun contactul, nu am si sectiune speciala, la care sa ajung navigand cu butonul din capatul manetei, asa cum scrie in manual.. )) Si acum?.. Intreb si eu pe altii, mai destepti ca mine, poate ati trecut prin faza asta si l-ati resetat deja. Cum ati facut? Fara inca o trecere pe la service..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google