Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ......părea, dar cine stie ce era in sufletul lui.....

    Comment


    • Regretul ca nu a luat motorul de 0.9....
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • ....pe "gepele".
        Last edited by alex1ioan; 25 July 2019, 10:39.

        Comment


        • Originally posted by CrisBg View Post
          Salutare tuturor!
          Sunt posesor de Mcv Stepway 2017 Tce 0.9 si ma confrunt cu următoarea problemă. Caut sa-mi achiziționez un set de jante noi (aftermarket) din aliaj, pentru agregat. Sincer, nu ma asteptam sa fie asa de complicat sa gasesti niste jante pentru modelul asta.Si am inceput sa caut modele cu specificații tehnice, la fel sau apropiate de cele originale (jantele structurale cu care a venit din fabrica). Bun, după ce am găsit câteva modele, incep sa sun la furnizorii respectivi sa cer detalii. Mi se cer datele tehnice ale mașinii, iar în anumite cazuri am trimis chiar si copie după cartea masinii. Bun, acum incepe partea problematică. Raspunsul tuturor a fost ca, baza de date a configuratoarelor producătorilor de jante, genereaza numai jante de 17 inchi pentru modelul MCV Stepway. Nu inteleg cum e posibil, din moment ce in cartea masinii exista doar o singură optiune, 16 inchi. S-a mai confruntat cineva cu problema asta? Voi ce jante aftermarket ati pus pe masina?
          Salut sunt nou pe aici dar urmaresc forumul de cand am cumparat dacia, dar sa raspund la intrebare, le am pe cele originale dar am gasit unele pe o pagina(nu stiu daca se permite link), de aliaj 4/100, 6.5 x 16 - ET 37.0 ,cred ca sunt dimensiunile originale, marca MSW, costa 420€. Ce parere aveti?

          Comment


          • Scump, cauta sh
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Sh la mașină nouă, parca nu suna bine.
              ​​​​​​Oricat de bune ar fi, tot pot avea ceva defecte care sa afecteze mai departe una-alta.

              Comment


              • Salutare, nu stiu de ce nu am intrat mai repede pe forumul acesta.
                Am si eu un MCV stepway din 2017, varianta Explorer. 1.5DCI 66kW ​​
                Are aproape 4 ani si se comporta bine, nu am nimic important sa ma plang la ea.
                I-am schimbat uleiul la 41k km dar nu am mai fost la reprezentanta iar acest service nu are computer asa ca nu poate sa imi reseteze martorul. Vreo idee cum pot reseta martorul de shimbare a uleiului?
                Placutele de frana la cati km ati schimbat?
                Ce ar mai trebui revizuit pe la 50k km?

                Mersi
                Attached Files
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 1 photos.

                Comment


                • Aplicatie andriod gratis de pe google play : Dacia service reset , toti folosim de moare reprezentantele renault/dacia de ciuda !

                  citeste acolo spune cum se foloseste

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google