Panouri Usi Dezlipite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Atunci da tu codul daca tot contrazici o afirmatie.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Andrei are dreptate. In comert nu cred ca gasesti asa ceva.Exista un anumit fel de mastic(sealant 240)dar acesta nu se prea intareste in timp.Ca cel original nu cred ca se gaseste in comert.

      Comment


      • #18
        Ma duc la service si va aduc mastic si tot ce credeti voi ca nu se gaseste! Daca a-ti cautat ulei de motor la alimentara si nu a-ti gasit asta nu inseamna ca nu se gaseste! Daca nu te descurci lipeste-ti usile cu "aracet" Andrei cand o sa ai nevoie!

        Comment


        • #19
          A zis cineva de descurcat sau cum? Tu chiar nu intelegi o afirmatie?
          Da-mi codul masticului si te cred, adica sa-l gasesti la magazin, nu in service, de la baieti.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Baieti imi pare rau ca nu am putut raspunde .. am avut niste probleme cu PC-ul su ma stat mai mult de el sa il fac ..... Si mastic de ala nu cred ca se gaseste in magazinu de la coltu blocului .. Intr-un service autorizat Dacia cred ca se gaseste ;)

            Comment


            • #21
              Daniel, relax tati ce iei foc asa...Daca nu esti in domeniu nu te baga...La mecanica si la fotbal toti ne pricepem. Ar fi o mare tampenie sa credem ca dacia isi fabrica mastic si garnituri si alte chestii...Nimeni nu face asta
              pentru lipit si etansat chestii de genul panouri de usi, tabla...Panouri... Se foloseste un mastic special, de consistenta unei plastiline. Este negru si este deja sub forma de cordon asezat pe o ata subtire. Cam de genul unui fir electric la care masticul este izolatia - foarte groasa iar ata este firul de cupru. Tot ''sarpele'' asta este intins in multe ''s''-uri pe o hartie speciala, de genul celei de suport de pe spatele abtipildurilor sau autocolantelor - sa nu adere masticul la ea. E o fasie de maxim un metru lungime si 10 cm latime. Hartia e facuta sul si are o culoare galben inchis. Se gaseste la magazinele wurth. E cel mai bun mastic de genul asta pe care il poti cumpara.
              atentie mare - se lipeste imediat de orice si pateaza ca dracu. Trec zile bune pana se curata de pe piele deci grija mare la manutze, fetze de usi samd.

              Comment


              • #22
                O sa intreb si o sa aflu cam cum e treaba cu masticu asta ,... De la ce producator e ... De daca am rude in uzina pot afla ele .. ;)

                Comment


                • #23
                  Baieti nu am aflat nimic Rog moderatorii sa inchida topicu ..... S-a descoperit cauza problemei si cat de repede se v-a rezolva ....

                  Comment


                  • #24
                    doua intrebari

                    1. unde gasesc bradutii de plastic originali logan/sandero? in vitan gasesc?

                    2. in loc de mastic este bine de pus o banda izolatoare de cauciuc ca la usile de apartament? am gasit o banda dubla cauciucata cu adeziv puternic, neagra, de buna calitate, inalta cam de 1 cm. daca merge este buna si ca absorbant fonic intre fata de usa si metal.

                    Comment


                    • #25
                      cred ca merge
                      SRF TARGOVISTE

                      Comment


                      • #26
                        Si eu as avea nevoie de niste mastic ca cel din fabrica, poate face cineva rost? ..
                        Si mai am o intrebare:
                        Am tot citit pe forum insa nu am inteles clar, usile inauntru sunt ceruite? .. Eu am schimbat toata partea dreapta in service(usile, aripile..etc) dar cand am desfacut panoul usii din fata am constatat ca nu este ceruita. Ma gandeam sa cumpar un spray cu ceara sa acopar usile. Ce spray recomandati? ..


                        Multumesc
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #27
                          nui stiu exista asa ceva
                          SRF TARGOVISTE

                          Comment


                          • #28
                            gasesti doar ceara la flacon sau cutie, fara un pistol cu aer comprimat nu ai ce face cu ea ca doar nu te apuci sa dai la pensula
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by EUGEN2008 View Post
                              gasesti doar ceara la flacon sau cutie, fara un pistol cu aer comprimat nu ai ce face cu ea ca doar nu te apuci sa dai la pensula
                              Am compresor, banuiesc ca merge si cu ala, insa eu am vazut intr-un post aici pe forum pe cineva si spunea ceva de un spray cu ceara..

                              Si totusi nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun. Nu vreau sa ceruiesc masina pe dinafara, eu vreau sa ceruiesc interiorul usilor.



                              Ma rog, mai caut si vad eu ce fac..
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google