Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @silviu1234: ce ai avut inainte de acest logan? pun pariu ca dacia 1300-1310!
    daca masina e facuta sa traga aer pe acolo cred ca stiu astia de la renault de ce! de ce sa faci modificari inutile? a fost odata dacia 1300....

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      Dragunov unde ma rog frumos am gresit? Ca daca am gresit, tac... Nu-i o mare problema (nu ma refer stric la postul de mai sus)
      Bine, iti arat:

      cam ce ai vrea tu, sa gasesti si pe logan motoare pe BENZINA care sa te uimeasca prin cuplu mare si consum mic ?

      Virgula este folosita corect deoarece "cam ce ai vrea tu" si "sa gasesti si pe logan motoare pe benzina care sa te uimeasca prin cuplu mare si consum mic?" sunt propozitii diferite, separate de virgula. O formulare echivalenta si mai clara ar fi:

      Cam ce ai vrea tu? Sa gasesti si pe logan motoare pe BENZINA care sa te uimeasca prin cuplu mare si consum mic?

      Comment


      • Adaug si eu cateva date din primii 500km cu masina de serviciu. Mentionez ca nu am iesit din Bucuresti. Benzina de 95, de la Mol. Schimbarea vitezelor am facut-o numai intre 2500 si 3000 rotatii. Pozele vorbesc...
        Attached Files

        Comment


        • Am mai vazut pe aici, ca posesorii de 1,2 alimenteaza la mol. E ok benzina acolo? E doar o preferinta personala? Ce benzinarii recomandati?

          Comment


          • Si eu tot MOL bag in masinuta! Am inteles ca cei de la MOL la benzina de 95 o aduc de la Rompetrol, doar cea de 99 este din Ungaria. Singurul motiv ptr. care bag de la ei este ca si la servici si acasa am MOL-ul peste strada si sincer nu vreau sa traversez jumatate de oras ca sa ajung la Rompetrol.

            Comment


            • avand in vedere ca distanta pana la mol, omv, rompetrol este cam aceeas pentru mine, imi este putin cam indiferent. am intrebat de mol, crezand ca este mai buna decat la restul comerciantilor.

              Comment


              • la preturi sunt cam la fel toti si 70% benzina provine de la petrom. oricum foarte slaba calitativ in comparatie cu pretul ei

                Comment


                • Am 2500 de km si consumul mediu pe aceasta distanta este de 7,3 % afisat de computerul masinii(CB), benzina am alimentat din petrom de 95 si lukoil de 95 sau 98.

                  Comment


                  • Hi!
                    Posed un 1.2 16v cu 600 km la bord.
                    Consumul urban este in jur de 10l/100km, in conditiile in care frecventa semafoarelor nu permite o viteza mai mare de 40Km/h. Este ceva in neregula cu consumul?
                    Afara ia fix 6l/100Km pentru o viteya constanta de 90Km/h.

                    Comment


                    • spagheta,

                      Cam multicel iti ia. Ai talpa grea? Poate nu s-a rodat, nu stiu ce sa spun.

                      Comment


                      • Al meu are 700 de km si un consun sub 6. Cam 80% afara si 20% in oras. Pe taxiu acum ca e mai frig ma apropii de 7. La care va ia mult asta de 1,2 incercati sa plecati cat mai usor de pe loc si sa nu o accelerati prea mult in treptele de viteza 1 & 2.

                        Comment


                        • consumul mediu in mod asa , condus decent se invarte in jur de 5,7%. verificat cam in 8000 km

                          Comment


                          • 7.5l/100km viteza medie 25km/h,asta arata cb.

                            Comment


                            • da, daca ai mers preponderent urban e corect 7,5%

                              Comment


                              • La mine consumul (in general benzina de 98) este de 5 ... 6 l/100 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google