Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vdmihai: pana te obisnuiesti cu pedala si acceleratia electronica o sa ai un pic mai maricel consumul! dupa aia te obisnuiesti si isi mai da drumul si motorul si o sa ai consumuri mai mici!

    @inx66: vezi ca pe distante scurte o sa-ti arate mai mult decat daca il lasi sa se adune kilometrii! ma refer la faptul ca daca il resetezi din 5 in 5 km sau chiar mai putin o sa-ti arate consum mare! in frana de motor mai scade consumul mediu afisat!

    Comment


    • Originally posted by nightboy View Post
      alt destept care crede ca viteza e principala cauza a accidentelor!

      Da, si viteza e un factor, dar nu cel decisiv!
      dar ia lamureste-ne.. care e factorul ala daca nu e viteza?!

      Comment


      • neatentia si prostia! daca franezi la timp, dai prioritate, esti atent, e safe! daca nu ... nasol.

        Comment


        • cu loganul de la 130 km/h, iti spun eu ca e viteza. nu ma refer in oras. cand depasesti un tir si fluturi pe langa el... in logan te cam ia si vantul la viteze 140-170

          Comment


          • Pana la urma e vorba de consum, nu de viteza, deci reveniti la subiect!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • deja de la 140-170 cu loganul intervine prostia! masina nu accelereaza singura la vitezele alea pana la urma, deci ti-o faci singur daca te bagi in depasire la 130 pe langa tir

              Comment


              • Originally posted by micutzu666 View Post
                Cam cati litri ar mai ramane in rezervor daca se aprinde becul?As fi vrut sa-i fac plinul sa vad cat papa.A mea e full version..ambiance..
                5 litri asta poti sa vezi intrand in meniu secret

                Comment


                • am facut ieri un test de consum, dar imi pare rau ca nu am filmat sa conving necredinciosii.
                  am verificat consumul la 50 la ora in treapta a 4-a si a 5-a! rezultate:
                  - cu a 4-a la 50km/h consum 4,1%, mentinuta viteza constanta!
                  - cu a 5-a la 55km/h consum 3,7%, mentinuta viteza constanta!
                  Motorul era cald(4 liniute apa)!
                  Am resetat cb-ul la fiecare test(dupa ce am cuplat treapta respectiva) si am asteptat sa apara media! Singur in masina!
                  Sper ca intr-o zi sa-mi fac timp sa si filmez un astfel de test!

                  Comment


                  • Ok,,de teste din astea cu mers in treapta 5 si cu 50/60 la ora ne-am saturat. Sau de mers cu viteze de pana la 100 la ora.

                    Am mai zis,,vreau sa vad teste de consum la astfel de viteze,teste pe care le astept de muuuuult timp.

                    Cred ca nimeni cu 1.2 16 v nu ne zice si noua consumurile la vitezele astea....
                    --La 110 km/h......
                    --La 120 km/h...
                    --La 130 km/h...
                    --La 140 km/h...
                    --La 150 km/h...
                    --La 160 km/h...
                    --La 175-185 DACA ESTE CAZUL SI SE POATE!!!

                    Comment


                    • Maxima constructiva e 161 !

                      Si la noi doar pe 3 drumuri poti sa depasesti legal 100
                      Last edited by ilie42; 7 June 2012, 22:18. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Ilie,,vezi ca sunt altii cu 1.2 care au atins lejer viteza de 161 la ora si mai ducea super lejer spre 170 dar se terminase tarlaua. Deaia am si scris,,vreau sa vad consum de 1.2 16 v la viteze mai superioare.

                        Comment


                        • Mariane se lauda si ei dar nu cred ca e si real sau poate diferenta intre ce arata bordul si real sa fie. dar nu prea urca peste 150 155. greu sa zica cineva posesor de 1.2 realitatea la consum la peste 100. sigur consum mai mare decat 1.4 la peste 120

                          Comment


                          • mai relevant este cum a zis si Ivan Marian referitor la ''teste'' ,sau cel putin cu o viteza de 90km/h, cat ar indica, pai cu 50km/h merg si cu scuterul totusi...)
                            la o viteza mai de..masina ar fi indicate ceva pareri ..

                            Comment


                            • Cu astfel de masina nu stiu cine are curaj sa mearga cu asemenea viteze (peste130). Aceasta masina e facuta pt un mers normal...adica maxim 130 cat prevede legea. Pana la aceasta vit merge bine si consuma destul de putin.

                              Comment


                              • Originally posted by TM-00-000 View Post
                                ..adica maxim 130 cat prevede legea. Pana la aceasta vit merge bine si consuma destul de putin.
                                Ok..am inteles,,dar sa vedem cat de putin consuma la 120/130 la ora la mers constant. Am zis,,pana acum am vazut decat mers in treapta 5 cu viteze de la 90 km/h in jos. Poate sa zica cineva cat ii consuma loganul la 120 si 130 constant,,ca din ce mai ziceti mai sus de atat e periculos, dar poate apare vreun viteaz.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google