Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Abia astept sa mi se termine benzina din rezervor ca sa ii fac consumul!
    Plecat de la dealer pe rosu (7km la bord) si alimentat 50l fix carburant de 95 Petrom!
    Pana acum am 600 km si astept sa imi arate iar rosu ca sa ii pot face consumul real!
    Nu va spun ce nivel imi arata acum in rezervor... vreau doar sa intreb daca dupa ce trece de jumatate scade mai repede sau tot asa ca si pana acum?
    Sper ca pana saptamana viitoare sa reusesc sa ii fac un consum cat mai real!

    Comment


    • pare ca scade mai repede, intr-adevar. nu stim insa cat de reala e scaderea. toti am observat insa fenomenul, dar explicatii clare nu prea avem
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Bogdan_1984 ai dreptate, insa nu numai in rodaj, niciodata nu am condus agresiv, asa am facu cu fostul meu logan. Si pe ala am luat nou noutz, dar iesea consum mai mare. In fine nu conteaza, daca pot sa tin consulum lixt sub 6 litri voi fi mai ca multumit.

        Comment


        • Originally posted by red_rox View Post
          Bogdan_1984 ai dreptate, insa nu numai in rodaj, niciodata nu am condus agresiv, asa am facu cu fostul meu logan. Si pe ala am luat nou noutz, dar iesea consum mai mare. In fine nu conteaza, daca pot sa tin consulum lixt sub 6 litri voi fi mai ca multumit.
          desigur daca mergi linistit fara accelerari si decelerari bruste, sigur scoti sub 6%

          Comment


          • Joi am luat masina de la dealer, cu 6 km pe bord. Am doar 250 de km rulati pana azi si BC arata 7.0 l/100km la o viteza medie de 35 km/h. Saptamana viitoare o sa fac un drum mai lung, de aprox 1500 de km si o sa revin cu un consum exclusiv extraurban.

            Ar fi recomandat sa treceti aici si viteza medie la care aveti consumul de benzina, binenteles daca masina are BC, pentru ca este usor de spus ca am mers doar prin oras, sau doar prin exterior, insa viteza medie da o imagine mai clara asupra consumului.
            sigpic

            Comment


            • Am parcurs aprox 1300 km si CB imi arata un consum mediu de 5.6 l
              Intr-adevar consumul a scazut treptat pe masura ce masina s-a rodat.80% din km acestia i-am parcurs extraurban....drumuri lungi.Am sa revin cu viteza medie de indata ce ma uit pe CB sa vad care e .

              Comment


              • Originally posted by CRM 20 View Post
                Am parcurs aprox 1300 km si CB imi arata un consum mediu de 5.6 l
                Intr-adevar consumul a scazut treptat pe masura ce masina s-a rodat.80% din km acestia i-am parcurs extraurban....drumuri lungi.Am sa revin cu viteza medie de indata ce ma uit pe CB sa vad care e .
                foarte bun consumul
                daca si mai scade dupa rodaj e super

                Comment


                • OK!
                  viteza medie ~60km/h consum 5.4l/100
                  viteza medie 25km/h consum 7.6l/100

                  consum in primii 2000km.
                  iar uneori pe ruta otopeni-ploiesti cu respectarea vitezei legale 4.9-5.2l/100.
                  acum am 3040km,consum 8.7l/100,viteza medie 17.8km/h in oras.

                  Comment


                  • Originally posted by cos.t View Post
                    ok!
                    Viteza medie ~60km/h consum 5.4l/100
                    viteza medie 25km/h consum 7.6l/100

                    consum in primii 2000km.
                    Iar uneori pe ruta otopeni-ploiesti cu respectarea vitezei legale 4.9-5.2l/100.
                    Acum am 3040km,consum 8.7l/100,viteza medie 17.8km/h in oras.
                    cam asa ar trebui sa fie consumul la acest motor 1,2

                    Comment


                    • Am facut un drum prin Bucuresti azi, la o ora la care traficul este destul de lejer (intre 12 si 14). Iata ce imi arata CB:

                      distanta 27.3 Km
                      viteza medie 24.9 Km/h
                      consum mediu 6.5 %

                      Mentionez ca am resetat consumul cand am plecat de acasa. Dupa ce am ridicat-o de la dealer + drumul pana acasa aveam un consum de 14 % !

                      Comment


                      • poate lasi sa se adune pana la 100 km cu trafic diferit sa vedem ce valori iti ies.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Urmeaza un drum mai lung pana la Constanta care va contribui la rodajul motorului. Sper sa rezolv problema cu radio-cd-ul pana atunci ...

                          Comment


                          • Originally posted by dragunov View Post
                            Urmeaza un drum mai lung pana la Constanta care va contribui la rodajul motorului. Sper sa rezolv problema cu radio-cd-ul pana atunci ...
                            sigur si normal, consumul scade odata cu finalizarea rodajului

                            Comment


                            • azi 2.10.2010 la 2 sapt de cand am ridicat masina am 1050 km, majoritatea sunt facuti extraurban la viteze intre 50 si 100 km/h preponderent am mers cu 80km/h,consumul fiind de 56 litrii la cei 1050,deci medie cam 5.3 l / 100 km !!!!

                              Comment


                              • Un consum foarte bun ,oricum dupa ce o sa se mai lase motoru o sa consume ceva mai putin!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google