Pret Achizitie & Optionale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pret Achizitie & Optionale

    Rog posesorii de 1.2 sa comunice pretul de achizitie al Loganului lor, echiparea si ce optionale au pus, fie de noi fie aftermarket.
    Rog de asemeni sa stipulati daca achizitia a fost cu rable sau fara si daca ati platit taxa de prima inmatriculare.
    Sunt interesat sa achizitionez un autoturism nou.
    Multumesc.

  • #2
    deci 8140 euro laureate alb + air-bag-uri laterale (masina a avut filtru polen montat prelungirea aceea la bara fata si anvelope continental).Deocamdata i-am pus aparatori aripi(60 ron de la un magazin) si aparatori noroi(170 ron de la dealer meridian sud) la toate cele 4 roti originale ... .am dus 3 rable pentru achizitionarea masinii si taxa de prima inmatriculare a costat 1 551 ron.Bafta

    Comment


    • #3
      Am luat varianta ambiance cu 6400 aprx cu o rabla la schimb in august 2009.Am si eu acea prelungire la bara fata cat si niste aparatori noroi cred pe interiorul aripilor din spate.Nu am pus optionale din fabrica.Pe viitor macar o alarma Viper 350v as dori sa montez si o saracie de casetofon plus boxe.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #4
        Prelungirea bara fata o au toate 1.2 si sandero. Foarte folositoare si estetica. Recomand presuri stil tavita speciale de logan (70lei bazar) si tavita portbagaj (50 lei bazar). Tot speciale pt logan exista si aparatori noroi (20 lei fata+ 20 lei spate). Nu luati universale.
        Last edited by amigos; 25 April 2010, 09:46.

        Comment


        • #5
          Ambinace 6794 Euro

          Ambinace 6400 euro
          + 150 euro 1.2 16v
          -150 euro Reducere de la dealer + 1 an garantie extinsa.
          + 255 euro vopsea metalizata
          + 100 euro Airbag pasager
          + 39 euro Triunghi, stingator, trusa

          + cheltuieli inmatriculat provizoriu de dealer. ~150lei - ~180 lei nu mai stiu.

          fara rable fara taxa poluare avans zero.

          Anvelope Continental EcoContact3.
          Am pus presuri din cauciuc tip tavita 60 lei din bazar si 42 Lei filtru polen original Valeo.

          Comment


          • #6
            Nu am platit acea trusa,am avut si eu reducerea aceea, vopsea nemetalizata.nu am platit taxa panarama
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #7
              Ma bucur ca ati raspuns.
              Nu am inteles ce e cu prelungirea bara fata. Poate puneti o poza ceva...
              Deci ar fi interesant sa caut filtru polen sa vad daca are si ziceati de o reducere? HMMM, oare or suporta ei taxa de ca....o?

              Comment


              • #8
                Versiune Laureat luat prin programul rabla cu 3 vouchere.
                Cost 8144 (din care se scad rablele bineinteles )
                Pretul include culoare metalizata (255 euro) , trusa de securitate (38 euro), carte de identitate (s-a ocupa dealerul si a costat 1 euro).
                Masina a venit cu prelungirea la bara din fata, protectii pe interiorul aripilor atat pe fata cat si pe spate, suport de ochelari, cauciucuri Continental, filtru de polen, radio CD fara MP3 (o sa pun eu unul cu MP3 si mufa USB)

                Pe langa asta m-a mai costat asa: numerele provizorii 73 lei, cotiera originala 252 lei, presuri stil tavita 75 lei, tavita portbagaj in valoare de 60 lei, RCA-ul care l-am facut BCR pe un an si am dat 410 lei, si CASCO pe care l-am facut la Generali, l-am platit integral pe 1 an si am dat 1110 lei.

                Taxa de poluare inca nu am platit-o ca inca mai pot circula cu numerele provizorii pana pe 16 mai, si atunci o sa platesc inmatricularea si toate cele aferente.

                Prelungirea o vezi in poza

                Bafta cu achizitia!
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ady_green View Post
                  deci 8140 euro laureate alb + air-bag-uri laterale (masina a avut filtru polen montat prelungirea aceea la bara fata si anvelope continental).Deocamdata i-am pus aparatori aripi(60 ron de la un magazin) si aparatori noroi(170 ron de la dealer meridian sud) la toate cele 4 roti originale ... .am dus 3 rable pentru achizitionarea masinii si taxa de prima inmatriculare a costat 1 551 ron.Bafta
                  Exact ca al tau imi iau si eu unul. Inca n-am platit prea multe doar actele si am dat comanda. Nu e prea mare taxa de inmatriculare...fata de alte masini.
                  Sa o stapanesti sanatos

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by gigelgicuta View Post
                    Versiune Laureat luat prin programul rabla cu 3 vouchere.
                    Cost 8144 (din care se scad rablele bineinteles )
                    Pretul include culoare metalizata (255 euro) , trusa de securitate (38 euro), carte de identitate (s-a ocupa dealerul si a costat 1 euro).
                    aferente.
                    Salut,

                    cum ai reusit sa obtii in pretul de 8144 Euro,culoarea metalizata ?
                    Ai negociat cu dealerul ?
                    Pentru ca la versiunea Laureate, se plateste suplimentar vopseaua metalizata .

                    S-o folosesti sanatos !

                    Comment


                    • #11
                      Am sunat azi la unul din dealerii locali
                      Pentru Logan fabricatie 2009 ar fi fost o reducere de 500 Euro, dar din pacate nu mai sunt. Ma refer la 2009 cu vopsea nemetalizata., de cele cu metalizata nu m-am interesat.
                      Pretul este tot 8150 si ar fi o reducere de 100 euro.....la prima strigare, cred, sau vreau sa cred.

                      E bun pretul ala cu vopsea metalizata, deh , mai sunt si unii mai norocosi. Totusi de banii aia as plati taxa aia ciudata si/ sau mi-as pune o alarma

                      A luat careva prin BRD?

                      Comment


                      • #12
                        @ ridle am obtinut pretul ala in urma unei reduceri de 300 de euro pentru ca masina a fost fabricata la sfarsitul lui Decembrie 2009. Am uitat sa mentionez ca am primit si un an de garantie suplimentar pentru ca asa era oferta pentru cei care luau masina prin programul rabla

                        Comment


                        • #13
                          Logan Laureate 1.2 16V - rosu

                          pret stanard 8150 E +
                          Airbaguri laterale 200E +
                          MP 3 50E + pachet Leg 38 E + 1E carte ident
                          - (minus) 100E (Dacia avantaj) = 8339 Euro
                          8339E - 2727E (3 rable) = 5612E ~ 23319 ron

                          masina ajunge cam la inceputul lui Mai
                          dar vreau sa montez si un sistem de alarma, care la ei e 200ron, (nu stiu daca e si montajul inclus) dar ma gandesc ca daca montez in alta parte pierd garantia la masina......ce recomandati ?!

                          Comment


                          • #14
                            eu am luat varianta de echipare Preferance la care am inclus si proiectoare ceata si airbag-uri laterale. Nu am platit taxa de poluare. Pretul a fost cel de pe site-ul oficial la care mi-au facut o reducere de 150 euro si un an garantie extinsa. Vopseaua e nemetalizata (recomandare dealer). Am mai platit in plus triunghiurile si trusa medicala, iar la livrare si asigurarea obligatorie.

                            Comment


                            • #15
                              Stie cineva de unde pot lua rable sau vouchere?

                              Oricum mai am un pic de asteptat sa dau actuala masina...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google