Pret Achizitie & Optionale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pe mine cea care a facut actele, m-a intrebat daca fac asigurarea la ei si eu in euforia aia mare am zis da(m-am fript). Nu au cum sa te oblige sa faci asigurarea la ei daca o iei cu banii jos, de obicei unul sau doi functionari sunt si agenti de asigurari , care normal nu ar trebui sa aiba nimic cu dealer-ul.

    Comment


    • #92
      dar as mai vre sa stiu daca loganul chel are precablaj la inchiderea centralizata

      Comment


      • #93
        Dorule, cel mai bine suni la Vocea Clientului si intrebi acolo. Sau le dai un mail.

        Comment


        • #94
          Am sunat la dacia dar au spus ca nu exista precablaj
          Am crezut ca cineva de pe forum are logan chel, a pus invchidere, alarma eventual si ar putea spune despre prezenta sau absenta precablajului
          Multumesc

          Comment


          • #95
            eu zic ca nu are cablaj din moment ce nu are nici o amarata de bricheta.Eu pe a mea as fi vrut-o fara bare vopsite la varianta ambiance dar daca le are vopsite asta e.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #96
              Eu as vrea bare vopsite la modelul de baza dar au spus ca le pot vopsi la service dacia contracost undeva in jurul a 50 Euro

              Comment


              • #97
                Eu nu am dat nimic pe numerele provizorii, iar RCA-ul l-am încheiat la ei la prețul normal al companiei la care am făcut, pe un an.
                Consider că te-au cam abuzat dar acum trebuie și tu să afli dacă au sau nu voie să ceară bani pentru înmatricularea temporară a mașinii

                Comment


                • #98
                  Originally posted by DORU BUTEAN View Post
                  Eu as vrea bare vopsite la modelul de baza dar au spus ca le pot vopsi la service dacia contracost undeva in jurul a 50 Euro
                  Pai vezi poate poti lua macar ambiance.daca nu,nu cred ca e un capat de tara daca nu ai bare vopsite.nu duci grija ca le vei zgaria sau sa ti le zgarie
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by vladk2k View Post
                    Eu nu am dat nimic pe numerele provizorii, iar RCA-ul l-am încheiat la ei la prețul normal al companiei la care am făcut, pe un an.
                    Consider că te-au cam abuzat dar acum trebuie și tu să afli dacă au sau nu voie să ceară bani pentru înmatricularea temporară a mașinii
                    numerele provizorii se platesc daca le vrei, daca nu vrei poti sa le pui direct la dealer pe cele definitive
                    asigurarea poti sa o faci unde vrei la orice societate de asigurari

                    Comment


                    • scuze ca va intreb.
                      cum adica precablaj pt. inchidere centralizata?
                      adica modelul ambiance nu mai are inchidere centralizata?
                      eu am avut un ambiance din 2005 si avea inchidere din interior,iar cu alarma montata avea din alarma.nu avea din cheie .
                      cred ca si acum ar trebui sa fie la fel.

                      Comment


                      • Varianta ambiance are inchidere centralizata pe cheie ,varianta logan nu are inchidere centralizata. acum prima varianta este logan ,in 2005 prima varianta era ambiance.

                        Comment


                        • Originally posted by DORU BUTEAN View Post
                          Pana la urma ai asteptat 2 saptamani dupa logan model laureat
                          Cat ai primit reducere de la dealer?

                          Dap, cam 12 zile. De la dealer am primit covorasele si un zambet mare . 100 euro + 1 an in plus la garantie le-am primit de la constructor.

                          Originally posted by DORU BUTEAN View Post
                          Mersi pt informatie!
                          O sa-mi fac si eu asigurarea in alta parte cand o sa-mi vina loganul.

                          Nu mai da Quote la postul anterior
                          Poti sa iti faci asigurarea si inainte. Vorbeste cu dealerul sa iti trimita o copie dupa cartea de identitate a vehiculului si cu aia te prezinti la agentul de asigurari. Si asa poti sa ai asigurarea RCA valabila exact din ziua livrarii masinii.
                          Last edited by miticaroman; 19 October 2010, 07:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by COS.T View Post
                            scuze ca va intreb.
                            cum adica precablaj pt. inchidere centralizata?
                            adica modelul ambiance nu mai are inchidere centralizata?
                            eu am avut un ambiance din 2005 si avea inchidere din interior,iar cu alarma montata avea din alarma.nu avea din cheie .
                            cred ca si acum ar trebui sa fie la fel.
                            eu am spus de lipsa precablajului la modelul de baza -logan- care stiu sigur ca nu are buton de inchidere usi in interior
                            peplansa centrala de bord are un singur buton la dezaburire luneta
                            inchidere centralizata cu cheia nu are,iar busonul de la rezervor are filet si nu are inchidere cu cheie

                            Comment


                            • Credeam ca are cateva maruntisuri scoase dar vad ca sunt multe..ma bucur ca am ales ambiance
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • acum am inteles.
                                exista logan(chel) si ambiance(mai putin chel).
                                varianta "logan" nu era in 2005.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google