Revizie 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e plin de mecanici Florine..unu mai ingenios ca altu` !
    Keep walking...

    Comment


    • Nu cred ca trebuie sa scoti nu stiu ce piesa de la AC ca sa poti da jos Pompa de apa , loc e destul.....vointa din partea lor nu prea e ...aici e problema...
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Era vorba de un cot (sau ceva de genul asta), care blocheaza cumva indepartarea pompei de apa. Dar numai la masinile dotate cu AC.
        Voi vedea peste 3-4 ani.
        Poate daca a inlocuit cineva distribuita, aflam mai multe.
        ex:
        Logan Laureat 1,2 16V mpi E5N-2012-->2022(112.100km)
        Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->2012(76.100km)

        Comment


        • Daca ai AC, probabil ca asa trebuie si e mai scumpa revizia (vezi 2.300 RON), eu neavand AC pe masina o sa fie mai ieftina (~1.400 RON). Daca la schimbarea distributiei se constata ca trebui schimbata si pompa de apa, atunci aceasta se va inlocui pe garantie.
          Sper ca acel impozit forfetar sa nu se rasfranga si asupra costurilor de manopera... O sa vedem ce si cum...

          Comment


          • Mi se pare ridicol de mult sa dau pt o schimbare de curea /kit distributie 2300 lei , in loc de 1400 lei daca nu aveam AC....si 1400 mi se pare mult....rog sa posteze cineva care chiar a facut schimb kit distributie la un logan 1.2 16v cu AC(unde s-a schimbat si pompa de apa).
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Mie mi se pare scor incredibibil si 1400 ron. La 2300 ron refuz sa ma gandesc. Am AC.

              La preturi din astea m-as mira sa fac schimbarea distributiei la reprezentanta.

              Comment


              • Io nu stiu de ce va mai mira preturile practicate de serviceurile reprezentanta.

                Stiti cat mi-au cerut mie in 2008 cei de la IPSO Otopeni (intre timp nu mai exista, s-au dus pe copca) ptr. revizia de 60.000km cf. manual service, la masina din semnatura?

                2700 lei (!!!!)

                Bine, se stia ca astia practicau o japca incredibila, nu ma mira ca au si iesit de pe piata.

                Mecanicii erau insa ceva mai competenti si ingrijiti cu masinile decat in celelalte reprezentante dacia. Dar nu cu mult.
                Last edited by Kojak; 24 September 2013, 22:57.

                Comment


                • te-au talharit!!!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • E pa dracu...da' ce-am ciunga in par?

                    Bineinteles ca N-AM facut-o la ei.
                    Last edited by Kojak; 24 September 2013, 23:30.

                    Comment


                    • asa mai vii de acasa! nenica ce scor!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Ma apropi sa o fac pe cea de 40.000 si am intrebat la reprezentanta si de cea de 60.000 ca oricum ii fac km repede.Mi-au zis ca in jur de 1300 lei.Kitu de distributie parca a zis ca e vreo 500, vreo 350 cred uleiu cu filtrele, a mai zis ca schimba si cureaua de accesorii si nu mai situ. E cam multicel .
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Cred ca e cam bine cu tot cu schimb ulei... ca pret de reprezentanta.

                          Comment


                          • Revizie la 2 ani : 544.70 lei ulei filtru ulei, aer, polen.

                            Comment


                            • Cam mult...dar scrie excat ce a inlocuit.....ai venit cu uleiul tau.....cati kilometrii...
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • si apropo de distributie ca va contraziceti pe aici.. : Logan Berlină și Sandero benzină 1.2 16V Kit distribuție Preţ maxim în reţea:699 lei Preţ maxim promoţional pachet:539 lei , Pretul include manopera si tva. in nici un caz 2000 de lei ca nu e bmw

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google