Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baieti are scut ca eu il vad cand deschid capota si ma uit in jos..Poate intra pentru ca are spatiu.Nu am compresor clima,servo nimic.Si alternatorul cica e pus altfel dc e modelul chel .Intradevar dc ma gandesc bine la modelul 1,6 Laureat e mult mai inghesuit acolo jos.Nu am poze,masina e in service.Nu cred ca ridic masina prea curand,mai ales cu sarbatorile astea..
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • la mine la munca se urca pisica pe scutul motorului si o vad in grila de sub radiator! )))))
      intra prin stanga si iese prin dreapta! si invers! am ambiance(chel) 1.2!

      Comment


      • Exact asa e si al meu!Desi gresim,ambiance nu era cel mai chel,era super chel varianta "logan"

        Daca scap cu 5 mil reparatii sunt multumit!!
        Last edited by micutzu666; 20 December 2012, 21:22. Reason: Automerged Doublepost
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Revin cu amanunte!Masina e tot in service..Ca daune constatate..conducta aceea de alimentare cu benzina.cablu senzor turatie motor..si ceva cablaj de la motor..asa am inteles.El a fost refacut sa zic asa,altul nou era 20 mil..Conducta va fi adusa dupa data de 3 ian.Cica astia nu au lucrat.cei de la piese aprovizionare.Acum masina poate fi utilizata deoarece au carpit si acea conducta dar am preferat sa o las acolo in service.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • @adaniel69 - 1.2- ul nu are EGR nici un benzinar nu stiu eu sa aiba EGR... din cate stiu eu valva EGR se pune la motoarele diesel.

            @ balanel - sigur nu este vorba la tine despre sonda lamda?

            @micutzu666 - Eu nu inteleg cum au putut sa iti roada cainii conducta de benzina? o fi uns-o careva cu slanina... Mai repede s-au ocupat sobolanii de ea decat cainii... Cat te-a costat la service?

            Edit: M-am documentat si am aflat ca intr-adevar exista egr si la benzinare.
            Last edited by piroman22; 30 December 2012, 23:13.

            Comment


            • Staţi să trecem la Euro 6 şi să vedeţi atunci EGR-uri pe benzină ... !

              Comment


              • Au ros partea ce intra la motor,nu mi pot explica nici eu..cum de au ros in halul asta..Explicatie ar fi ..sobolanul era alergat de cainii,a intrat la motor sa se ascunda,cainii au ros pe exterior la masina ei incarcand sa ajunga la el iar sobolan a ros pe la motor.La motor are loc si un bebelus) E spatiu,masina neavand aer,servo nimic Nu cred ca un caine a intrat lamotor..Mecanicii spun ca au mai intalnit cazuri dastea..nu asa de grave..Eu cu ochii mei am vazut aripa de Seat roasa rau de tot..trebuia schimbata,nu aveau cum sa io repare ..
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Fa-ti asigurare...poate ramai fara masina intr-o zi (ti-o mananca sobolanii)))) In Bucuresti cred ca sunt multi sobolani :P

                  Comment


                  • Hmm NU MI dau astia despagubire..vor spune ca i pacalesc),,sobolanii sa atace masini??!!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Sa nu te acuze ca esti cu sobolanii pe mana

                      Comment


                      • macar sa o scot intreaga din service,ma rog va ramane saraca cu mici sechele,dar asta e!!!
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • stie cineva unde se afla senzzorul de la acceleratie? Vad ca incepe sa faca figuri.

                          Comment


                          • si mie mi-a facut figuri de cateva ori! suspectez benzina proasta! ma smucea, ca si cum se inneca!

                            nu stiu la ce senzor te referi, pedala de acceleratie este electronica, potentiometrul e la pedala de acceleratie!

                            Comment


                            • Dupa aprox o luna am intrat si eu in posesia masinii..O lasasem in service la Dacoserv.. fiind mancata de caini si sobolani..Iam facut si un schimb de ulei si filtru..Au fost ceva probleme cu conducta de benzina ce fusese mancata..A venit din Franta,,Initial adusesera,dar era pt alt model,asta i mai cu mot,mai rar..
                              Mai jos si un scan cu preturile
                              Attached Files
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Nasol, sa stea masina o luna in service pt o conducta.... bine ca nu te-au taxat si pe chirie... Acum functioneaza ok? bafta si fara evenimente de genul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google