Logan 1.4 Peste 450.000 Km

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Seba View Post
    am vorbit cu prietenul meu, vecinul recormanului. n-are un milion de km, a facut de cateva ori spania, dar undeva pe la 120000km se invarte masina. clar, prea multi de "0" pt unii. mai bine le scria in cuvinte pe bord "aveti o suta patru zeci si cinci de mii, trei sute opt zeci si doi kilometrii"
    Pfaaai, ne-am desumflat
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #32
      the mith is BUSTED )

      Comment


      • #33
        io v-am zis de la inceput sa nu va ambalati, ca e dubioasa treaba, voi nu, ca betmen, cand vorbesti cu ala, cand te duci la el, cand....na, n-a trebuit sa ma duc ramanem cu cativa taximetristi cu 500000km si asta e...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          .e bine si cu atat.500 mii e o distanta apreciabila.alte masini mai scumpe la numarul asta de kilometrii sunt praf si pulbere de mult.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #35
            am un prieten are o supernova si l-am intrebat cati km are si o zis ca are 500.000km cu ea si odata o segmentat motorul :>
            acum are un logan care e pus tot pe taxi si ala are vreo 100.000 numa ..:> mai are pana o depaseste pe supernova
            Its just a car ...

            Comment


            • #36
              ne auzim peste 2 ani ) cu 1 mil de km ...

              Comment


              • #37
                de ce nu ? si de ce ai scris "motorul" si nu pur si simplu motorul? om fi avand prune sub capota?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #38
                  ....asta cu incaputu a fost cea mai tare )...
                  A mai zis cineva ceva de genu:de ce are doar 200 pe bord? pai daca nu prinde mai mult .
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    eu am 267000 km in regi taxi de la 0 km merge super bine am schimbat bucsele pe fata la cele originale la 250000 si mi.a cazut un telescop din fata dreapta la 260000 si le.am schimat pe toate 4 de la unu inchiriat ce avea 5000 km

                    Comment


                    • #40
                      deci le-ai schimbat cu ale tale ? ))
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • #41
                        pfoai..... care mai are nevoie de piese....sa inchiriem un logan? glumeam... doar pe jumatate. am vazut pe o masina de la Herman parca un fel de capace la roti in asa fel incat sa nu poti demonta acolo.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Tot in materie de furt,au aparut si la logan sistemul de antifurt al capacelor ( cautati pe siteul ocicial )
                          Dieselul meu are 56.000 in 2 ani si nu a cazut nimic (mai e si MCV si merge mereu cu cate 5-600 de km in carca,chiar si stationeaza cu acea greutate in ea )
                          Last edited by WeeD; 24 November 2009, 18:26.
                          Click! - http://www.youtube.com/watch?v=P9IGaLsK4s4

                          Comment


                          • #43
                            grei astia '5-600 km'

                            Eu cred ca '5-600 km' sunt mai mult lungi decat grei km=kg ?
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • #44
                              Da,pardon greseala mea -> kilograme
                              Click! - http://www.youtube.com/watch?v=P9IGaLsK4s4

                              Comment


                              • #45
                                La firma la care lucrez tocmai am vandut un lot de Logan 1.4 Laureate cu rulaje cuprinse intre 230.000 km si 280.000 km. Toate in stare buna de functionare fara nici un fel de problema la motor sau transmisie, masini de firma exploatate ca atare. Din "experienta" Logan-elor cu multi km consider ca, cel putin in cazul motorizarii de baza pe benzina, se poate vorbi de exploatari in limita a 400.000 km fara a interveni in vreun fel asupra motorului(segmentare, rk,...). E drept ca la peste 200-230.000 km pot interveni probleme la instalatia de AC(daca masina are asa ceva), la cablajele electrice si ambreiaj ca sa pomenesc problemele mai costisitoare aparute la mai mult de o masina din cele care se incadrau in limita de kilometraj pomenita.
                                http://images.spritmonitor.de/374456.png

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google