Logan 1.4 Peste 450.000 Km

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Interesant,dar totodata greu de crezut ...posibil nu zic nu . Am vazut si io un taxi cu 350.000 si cv ..si merge destul de bn. (fata de a mea din 2004 q 60000) )

    Comment


    • #47
      ma gandeam,noi laudam aici masina asta...mama nu am schimbat nimic,am 300000 km si vine un istet care a mers cu loganul ala inchiriat care la 5000 km troncanea ca naiba ...stim noi din ce motive....il convingi pe ala ca loganul e masina buna?

      Comment


      • #48
        Nicodata ))
        Daca se baga piese permanent in masina, tine multi kilometri...si dacia veche a facut vreo 7-800000 km (ma rog, cu motoare schimbate intre timp) si pana la remat am dus-o pe roti (nu impinsa sau tractata).
        Cred ca tot subiectul se invarte in jurul motorului si al transmisiei.
        La mine nu cred ca va tine 300000-350000 fara sa nu se dea pe ulei.

        Comment


        • #49
          am mers acum o saptamana cu un taxi logan dci in istanbul avea omul 440k. motorul se auzea destul de normal,masina era in stare destul de buna pentru kilometrii ei

          Comment


          • #50
            srieti pe youtube Logan 1.4 Mpi 400.000 km

            Comment


            • #51
              http://www.youtube.com/watch?v=Gkvs9Te6GwI ..wow

              Comment


              • #52
                toata lumea stie ca 1.4 este cel mai fiabil motor...nu ma mira!la un dci schimba 10 seturi de injectoare!

                Comment


                • #53
                  pai oricum motoru asta vine de la clio ..cel din 2000 parca..
                  vere faza cu schimbatu injectoarelor ia zi cine ti-a zis-o ..
                  Sa vezi tractoristii cum ne sar in cap acuma..tinete bine

                  Comment


                  • #54
                    da,de la clio vine,nu mi-a zis-o nimeni,asta este purul adevar!

                    Comment


                    • #55
                      lucrez la piese auto, masina de servici e un dci cu doar 57.000 km la 41.000 am schimbat 2 diuze de injector si urmeaza sa cada si a 3'a ( ca sa nu schimb injectoarele degeaba) in ultimele 2-3 luni 6 persoane au venit si leam comandat diuze de injector de logan, logan dci de 19.000 km si asta nu pentru ca sunt motoare proaste ci pentru ca avem motorina proasta, de fapt avem carburant de cea mai jaosa calitate la noi in tara

                      Comment


                      • #56
                        ziceti-mi si mie cum ajungeti in 160-170 la ora cu 1,4 mpi,eu abia il clintesc in 130-140 schimbat in 5000-5500...cred ca conteaza mult bujiile,filtru de aer si benzina buna

                        Comment


                        • #57
                          Salut.
                          Conteaza mult cum l-ai invatat
                          mai dai si tu forja si vei vedea ca urca si al tau la 160 pe ceas(pe gps sunt 147km/h)atat e la mine.
                          Numai bine.
                          ps uite si o poza
                          scuzati calitatea pozei dar e facuta cu tel. de mine,care si conduceam in acel timp

                          Last edited by Augustin-Yng; 3 June 2010, 20:24.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #58
                            stii care e problema?nu am luat-o de noua,o am de abia 2000 de km,am cumparat-o la 80.000 km.

                            Comment


                            • #59
                              Salut.
                              Pai fai un schimb complet daca nu ai facut:
                              ulei,bujii,filtre,distributie(daca nu a fost schmbata)si un control de rutina pe tester
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #60
                                pai masina a fost luata de la repr. Dacia,cu lista de schimburi facuta.A fost schimbata distributia,si revizia facuta,cam tot: bujii,filtre,ulei apoi am cumparat-o.cel putin asa zic ei,dar am dus maisna la mecanicul meu si mi-a zis ca bujiile sunt bune,uleiul la fel,filtrele destul de curate...poate o benzina mai buna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google