0-100 Km/h X S???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 0-100 Km/h X S???

    Am o mare nedumerire... cum fac cei de la dacia masurarile de la 0-100 ? Cum pleaca de pe loc? eu am incercat in o gramada de feluri dar niciodata nu mi-au iesit 13 s... Accelerare 0 la 100 km/h (s) 13"00 1.4mpi - rezultatul lor? Oi fi eu devina? sau acele masurari se fac pe loganele cu motoare 1.4mpi fara nici o optiune pe ele adica pe ambiance... am plecat si la 3500 rpm-uri si la 5500 rpm-uri si cu scartz de pe loc si fara... si tot n-am scos 13" cel mai bun timp care l-am scos a fost 13" si 58 sutimi... in rest 15" si 42; 17" si 05, dar niciodata 13"... vreau sa stiu daca si ceilalti cu celelalte variante de mororizari au reusit sa scoata cat stipuleaza fabrica sau mai bine decat fabrica!
    ROG MODERATORII SA MUTE THREAD-UL DACA AM POSTAT GRESIT

  • #2
    Eu cu diesel inainte de remapare scoteam suta in jur de 13 secunde si nu in 15.5 cum scrie pe site, iar acum dupa remapare o scot cam in 11 secunde. nu cred ca schimbi tu bine, incearca sa schimbi pe la 5500 rpm

    Comment


    • #3
      Conteaza foarte mult cum schimbi vitezele si cand,probabil ei fac testele cu piloti profesionisti.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #4
        Pe la 5500 schimb vitezele, am schimbat si mai sus de 5500 undeva la 5800 aproape de taierea alimentarii, insa am fost atent sa nu imi taie alimentarea(mai pierdeam o secunda acolo)

        Comment


        • #5
          Poate nu schimbi tu destul de rapid vitezele, sau nu cronometrezi bine.

          Comment


          • #6
            Eu cred ca le schimb destul de repede... acuma na... o sa mai incerc si alta data... totusi cred ca trebuie sa mai vb si cu dannyel87 sa vad ce rezultate are si el

            Comment


            • #7
              In ce treapta esti cand ajungi la 100KM/h ?

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #8
                Ca sa obtii un rezultat bun nu trebuie sa fii mereu cu ochii pe turometru. trebuie sa auzi si sa simti cand trebuie schimbata viteza pt ca altfel pierzi timp pretios iar acceleratia trebuie calcata fara pic de mila

                Comment


                • #9
                  Schimb vitezele in felul urmator
                  1-45 km/h 5500 rpm-5600rpm
                  2-85 km/h 5700 rpm-5800rpm
                  3-120 km/h 5700 rpm-5800rpm
                  cred ca stiu care e problema covorasul meu- nu se duce acceleratia pana la fund fiindca agata in covoras...

                  Comment


                  • #10
                    Si nu iti iese mai jos de 13 ?
                    LoganClub Craiova

                    Comment


                    • #11
                      Nici de-al dracu nu-mi iese... dar dupa cum am spus pedala nu se ducea pana la fund fiindca o impiedica presul... ahhh ce draci am... am sa mai incerc azi sa vad diferenta ca am sa trag presul la oparte...

                      Originally posted by Shadow View Post
                      Si nu iti iese mai jos de 13 ?
                      tie cat ti-a iesit?
                      Last edited by crististreulea; 20 May 2008, 07:56.

                      Comment


                      • #12
                        Mie mi-a iesit 12 secunde si 50 de sutimi , o sa incerc azi sa filmez , poate scot si ceva mai bun

                        PS : al meu e obijnuit pe forja incearca sa schimbi in 5900 ca se plafoneaza in 6000 !!!
                        LoganClub Craiova

                        Comment


                        • #13
                          Oke Shadow am sa incerc sa schimb la 5900...

                          Comment


                          • #14
                            Eu nu cred ca are rost sa schimbi in 5900 pt ca tu ai puterea maxima la 5500 rpm. o turezi degeaba

                            Comment


                            • #15
                              Am sa fac un experiment sa vad cum iese mai bine la 5500 schimbate vitezele sau al 5900 schimbate vitezele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google