Cutie De DCI 85 CP Pe 1.4mpi 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Arata-mi tu mie postul in care eu am "urlat"!
    Si sa inteleg ca acea cutie e cea scurt etajata pentru curse?... Sau e cutie cu diferential autoblocant pentru strada?

    Comment


    • #77
      pinion

      Sigur merge schimbat pinionul, apoi remapat la 82 cp pentru 1, 4 mpi 75 cp?


      Originally posted by SoNyKeL View Post
      Din cate stiu la mioveni tot schimbul e 2.5mil cu tot cu manopera si cu pinion si se face intr-o ora.... Userul UnEl de aici si-a facut asa ceva si si-a si remapato masina atinge si acum 180 dar consumul a scazut enorm deci ce sa mai cu remaparea facuta cam anulezi pierderea de demaraj

      My Car

      Comment


      • #78
        Originally posted by gold8xspeed View Post
        Sigur merge schimbat pinionul, apoi remapat la 82 cp pentru 1, 4 mpi 75 cp?
        DA DA DA
        Daca faci drumuri lungi chiar e mai economica.
        Si ca sa fiu sincer nu inteleg de se tot agita unii ca nu sari de 160-170 ca oricum la viteza aia stim cu totii ca sintem "donatori de organe"
        sigpicAmbition 1,5 Dci 85CP stock
        :I::N::S::A::N::E: :D::R::I::V::E::R: power by unEL :mafia2:

        Comment


        • #79
          Originally posted by unEL View Post
          DA DA DA
          Daca faci drumuri lungi chiar e mai economica.
          Si ca sa fiu sincer nu inteleg de se tot agita unii ca nu sari de 160-170 ca oricum la viteza aia stim cu totii ca sintem "donatori de organe"
          Ti-a iesit un porumbel din gura! Intr-adevar, la 160-170 la ora o milisecunda de neatentie si esti donator de organe, daca se mai intelege ceva din ce a ramas din tine. Daca e vorba de consum, e ok sa se schimbe pinionul ala, altfel, nu vad ce s-ar putea obtine cu el. Daca cei care vor sa stie cum e cu pinion mai mic, sa faca urmatoarea testare: luati o bicicleta cu schimbator de viteze si testati doua trepte de viteza (cate una, pe rand) pe aceeasi distanta si comparati timpii rezultati, DAR si EFORTUL DEPUS pentru parcurgerea distantei respective.

          Comment


          • #80
            Taz, scrierea cu majuscule pe internet se considera tipatura...
            cutia aia e cu diferential autoblocant, nu stiu daca mai scurta, probabil ca da, la raliu n-ai nevoie sa atingi 180 in 20km...Trebuie 100-130 in cat mai repede cu putinta.

            iar aici se inchide topicul. concluzia e simpla: se poate, consuma mai putin, dar adio depasiri...
            Last edited by crististreulea; 22 May 2008, 09:24.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google