Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si consumul din Targoviste este posibil depinde de circulatie. Si cumnatu obtinea asta vara 8 si ceva (nu stiu ce inseamna "si ceva") prin Braila.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • In Targoviste trebuie sa fii fericit daca atingi 50 km/h. sunt distantele foarte scurte intre semafoare si toata lumea merge incet. Un consum de 8-8,4 l/100km nu e nimic iesit din comun, asa ca nu mai fiti carcotasi. Si eu scot consumuri de 7-8 in Bucuresti daca ies cu masina dupa 2-3 noaptea si merg in doru' lenii cu 50-60km/h.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by cristy plus View Post
        sa-i spui lui mutu
        Pai tu la ce benzina bagi in a ta nu ai cum sa prinzi asa consumuri niciodata.
        Apropo spune-ne si noua ce consum ai.

        Comment


        • Am avut un job unde plecam mereu pe la 4.30 dimineata...aveam consum de maxim 7 la ora aia si daca ma straduiam aveam 6.8. Adica opream doar la semafoare daca prindeam rosu. Daca o forjam aveam 7.8...Acum mers dimineata si dupa-masa pe Stefan cel Mare si Unirii-Magheru-Mihalache am consum dupa 300 km 10.8/100 km. ca e frig, vara cand dau drumul la AC tot acelasi consum este. Avantajul meu e ca nu prind trafic sa stau in el, ci ma misc in schimb pe contrasens e jale
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Mioveni-Pitesti-Slatina-Craiova-Bals-Strehaia-Turnu Severin-Caransebes am scos 5,2 cu o viteza medie de 70 km/h.
            Au fost portiuni unde a mers pana la 130 km/h, insa viteza medie a intregului traseu a iesit la 70.

            Comment


            • Da, atat se scoate. Eu am avut 5.3 mers 70 la ora pe o portiune de 85 de km (Navodari-Cernavoda) numai cu a 4-a si fara sa fie subturata. Treaba e sa apesi putin acceleratia apoi o lasi si tot asa...viteza sa se pastreze medie
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • omv carera100
                consum 7%mixt
                sigpic Alexandria

                Comment


                • Cu omv carera 100 e clar ca ai un consum mai mare decat cu omv carere 95.

                  Comment


                  • pai ce sa zic 1.4 mpi mi-a luat la 180 de km 10.5 L si asta in conditii de iarna(2500-3500rpm) va rog sa faceti calucule ce ziceti e bn??
                    si daca ma superi nu-i asa ca e

                    Comment


                    • Cei motorizati diesel ar trebui sa fie gelosi pe tine. Cum ai ajuns la concluzia ca ai consumat 10,5 l in 180 km?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Salut.De cind am remapt loganul consumul a mai crescut,dar nu am facut nici un drum mai lung,ce am facut a fost mai mult sa va cum merge loganul remapat,deci a fost forjat pe distante scurte,si consumul a urcat la 8.6-9%.De specificat am mers 10 km cu tr.5 la 90km/h si am avut un 6.3.Dar la primul drum lung as vrea sa fac o comparatie[cit consuma si cit consuma acum].
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • "nu va luati aiurea de om a zis viteza maxima 90 km/h, dar constant 90 sau pt 5 m si restul 75 km/h?"
                          Consumul pe care l-am spus mai sus a fost scos la o viteza, asa cum am mai spus, de maxim 90 km/h, iar in localitati am mers constant cu 70-80 km/h (cu detector de radar), fara accelerari sau franari bruste.

                          Poate masina ta are ceva special, sau picioru tau. Dci-ul lu frate-miu (cel de 65 de cai) are un consum,in regim de taxi in Timisoara, de 8.4%. Nu te contrazic dar trebuie sa ai un picior foarte fin sa scoti un asemnea consum iarna....
                          Nu poti compara stilul de mers al unui taximetrist cu stilul de mers al celorlalti soferi (hai sa spunem "normali")!!

                          Comment


                          • Cam ce consum ar trebui sa aibe 1.4 stock/dar remapat.Va salut.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • in ultima vreme imi crescuse consumul la 11.3. chiar m-am speriat dar o si forjam prin oras destul de mult. acum am alimentat, am resetat cb si am mers sa-mi rezolv ceva treburi prin oras. chiar am condus econom, din curiozitate cat pot sa scot de putin urban. consumul mediu s-a stabilizat la 7.9-8/100. asta schimband pe la 2200rpm si mers cu treptele 3 si 4 cat mi-a permis traficul. fara demarari in forta, fara sa ma incord mai deloc. adevaru-i ca degeaba te incorzi ca traficul oricum nu-ti permite sa inaintezi mai repede ca se merge in coloana destul de mult prin Timisoara.
                              deci se poate intradevar si mai bine, dar nu stiu cat de bine e pentru motor sa mergi asa. cred ca un consum de aprox. 9 prin oras e foarte bun pentru un 1.4 si atunci nici nu fortezi motorul.

                              Comment


                              • Sunt de acord cu tine. In majoritatea oraselor circulatia este infernala si nu are rost sa accelerezi puternic, iar dupa 500 m sa pui frana ca ai ajuns la un semafor sau ai dat de un blocaj.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google