Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 11% oras 8 extern !

    ma cam nemultumeste..insa mii ciuda ca nu ii dau blana...oras 60 maxim tr4 ...exterior 110-120...tr5.....
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

    Comment


    • consumul asta il ai la un regim de mers calm???e in rodaj?sincer atat consuma si a mea dar o cam calc,nu grav dar nu o menajez deloc!
      "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

      Comment


      • Am 10000km.....nu e nici in rodaj nici in mama masii...
        Sub 10 nu am reusit sa scot....
        Deci stil condus: Schimbat viteze maxim 3000ture , tr4 cu 60km/h ...mers cat se poate de linistit.....nu blana nu nimic.
        Mi-a luat si 12% in oras..cu carrera 95,cu 95 de la petrom am reusit sa scot 11%....
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • pai papa cam mult poate chiar prea mult e posibil sa fie din cauza masini sa nu fie ceva reglat cum trebuie(nu bag mana in foc cu afirmatia asta) dar a mea are 4000km ji nu ia atat mai mult de 6.5-7 mixtu nu mi-a luat si in oras nu mi-a sarit niciodata de 9-10 ...cine stie...
          si daca ma superi nu-i asa ca e

          Comment


          • Originally posted by JmEk View Post
            11% oras 8 extern !

            ma cam nemultumeste..insa mii ciuda ca nu ii dau blana...oras 60 maxim tr4 ...exterior 110-120...tr5.....
            Daca faci drumuri scurte 1-2 km si mai prinzi 2-3 semafoare si 2 sensuri giratorii, e normal sa-ti ia ~11%.
            8% extern e posibil pe frig tare, mie mi-a luat iarna asta (-10 grC) ~8,5-9% afara... si n-am mers mai tare de 120.
            In mod normal la 110-120 iti ia cam ~7% (cu indlgenta un 6,8% , asta pt ca n-ai autostrada, mergi cu 120 tre sa scazi la 100, iara o calci la 120 iar mai scazi la ~110, iar o calci la 120...si d-aia iese in jur de 7% , chiar mai mult, depinde mult de trafic.).
            Ce vezi la altii gen 6% la 110-120 sunt povesti.
            Last edited by Octavian; 7 February 2009, 14:30.

            Comment


            • Pai distanta de la mine de acasa pana la servici....7km.....care ii parcurg dimineata...seara de la ora 18:00 pana pe la 22:00 incontinuu in masina fara opriri dese....ma duc unde am tb....si merg...fac cam in medie 60km/zi
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • oricum dupa mine cred ca papa un pic cam mult desi am mai auzit si altii plangandu-se din princina asta
                si daca ma superi nu-i asa ca e

                Comment


                • Originally posted by Octavian___30 View Post
                  Daca faci drumuri scurte 1-2 km si mai prinzi 2-3 semafoare si 2 sensuri giratorii, e normal sa-ti ia ~11%.
                  8% extern e posibil pe frig tare, mie mi-a luat iarna asta (-10 grC) ~8,5-9% afara... si n-am mers mai tare de 120.
                  In mod normal la 110-120 iti ia cam ~7% (cu indlgenta un 6,8% , asta pt ca n-ai autostrada, mergi cu 120 tre sa scazi la 100, iara o calci la 120 iar mai scazi la ~110, iar o calci la 120...si d-aia iese in jur de 7% , chiar mai mult, depinde mult de trafic.).
                  Ce vezi la altii gen 6% la 110-120 sunt povesti.
                  Salut Octavian.Eu anul trecut cind am venit de la mare am mers pe A2 cu o viteza constanta(aproapa)140(au fost km buni unde am mers si cu 160 si parca sa-r mai fi dus...putin,si am avut consum de 6.5 conform CB pe ultimi 500km.
                  Deci un consum foarte bun.
                  Attached Files
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • Fie n-ai resetat CB-ul cand ai mers in ritmu asta, fie ai ceva probleme de citire la CB.
                    Asta e consum de dizal la viteza asta.

                    Comment


                    • O sa ma abtin (cu greu, e adevarat) sa comentez de data asta.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Pai am spus ca mixt pe ultimi 500km.Comform cb.Am si atasat poza de mai sus.
                        Astept pareri de la voi.
                        Nu am nici un interes sa mint.Dar se vede destul de clar in poza,e dat pe consum.
                        Last edited by Augustin-Yng; 7 February 2009, 21:46.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • Pai bun, mixt, dar cu cat ai mers pe autostrazi (A1 si A2) cand te-ai dus spre mare?
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Cind ma-m dus am mers cu 130-140(benzina de petrom 95-consum 6.8)
                            Asta-i poza cind ma intorceam.Am bagat benzina de la rompetrol cu efix 95.(consum cind am ajuns in fata blocului 6.5)De altfel se vede pe aceasta poza care-i facuta de sotie.
                            Drumul a fost super fara blocaje sau ceva de genul asta.

                            I-am mai dat si talpa 160 maxim,deci la drum intins,cred ca mai mult de 170 max.nu ia.(al meu)
                            Acum nu stiu ce consum voi avea-l-am remapat.
                            Last edited by Augustin-Yng; 7 February 2009, 21:54.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Mie pe auostrada, la 110km/h am consum de 6.5 l/100km. La 140km/h imi consuma cam 8-8.5 si din cate am citit pe aici pe forum cam asa consuma la toata lumea. Sincer cred ca ai ceva probleme cu CB si nu arata cum trebuie...
                              In poza e afisat consum instant la 155 km/h din vremea cand aveam masina veche cu consum instant. Deci sub nici o forma la 140 nu o sa-ti consume 6.5.
                              Attached Files
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Nu te contrazic.Eu spun numai ce am vazut in poza.Voi verifica si treaba asta.

                                aproopo;a mai crescut la tine consumul dupa remapare??
                                Last edited by Augustin-Yng; 7 February 2009, 22:02.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google