Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K pe noi brasovenii ne ajuta sensurile giratorii.Nu mai sunt coloane interminabile la semafoare,traficul e mai fluent.
    Si eu chiar ma gandeam ca am consum mare,dar cand vad ce spun unii baieti pe aici,m-am mai linistit.
    Vara trecuta am avut 6.8 consum mediu facut la fel,doar in oras.
    Si un 6.6% dupa ce am facut vreo 150km extraurban.
    Vara asta vreau sa ajung la un 6.5,doar sa vad cum
    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
    My ride

    Comment


    • @lcd: nu am reparat termostatul, si-a revenit singur. acum e batuta in cuie apa la 4 liniute cat despre activarea cb, pe masina cucoanei, mai bine-i pun incalzire in scaune, asta nu baga bani in masina. cum a facut-o fabrica, asa e buna. dupa ea, nici resoftare nu-i facea. noroc cu mine, mai vede si motoru' ala 4000rpm si teava de esapament neagra
      ce tavi stie si am recunoscut-o cu alte ocazii, la mers decent e ok 1.4-le si la consum si la comportament. daca e sa conduca madam, ea scoate cu 3 litrii la suta de km mai putin ca mine.
      Last edited by Seba; 17 March 2011, 23:39.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        7.5% exclusiv in oras, iarna?
        Greu de crezut. Doar in oras am avut toata iarna 10.5-11%. Nici vara n-am 7,5%.

        Acum ca s-a incalzit in pic, 9 si ceva %.
        Bine ca mai sint si Loganuri normale pe aici, ca vad ca majoritatea aveti consumuri de Lastun. Al meu cam la fel a luat, in oras 10-11% cind a fost frig, acum undeva pe la 9.5%. Am Laureat 1.4, anvelope de iarna (probabil adauga si astea ceva la consum).

        Comment


        • Nu stiu de ce atata uimire pt un consum de 7.5 iarna.
          Si eu am Laureate Plus,apa la temperatura nu mi-a urcat la 4 linii toata iarna si tot am scos consumul asta.
          Poate o poza ar fi mai convigatoare,cu urmatoarea ocazie o sa ii fac poza.Inca nu am resetat CB.
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • Originally posted by Punk View Post
            mr.K pe noi brasovenii ne ajuta sensurile giratorii.Nu mai sunt coloane interminabile la semafoare,traficul e mai fluent.
            Si eu chiar ma gandeam ca am consum mare,dar cand vad ce spun unii baieti pe aici,m-am mai linistit.
            Vara trecuta am avut 6.8 consum mediu facut la fel,doar in oras.
            Si un 6.6% dupa ce am facut vreo 150km extraurban.
            Vara asta vreau sa ajung la un 6.5,doar sa vad cum
            deci sa intelegem noi astia mai nestiutori ca la tine diferenta dintre urban si extraurban e de doar 0,2l la suta de km.....
            vreau sa vad si eu vara asta cum ajungi la 6,5 urban
            nu te credem decat daca pui dovezi......daca nu vii cu dovezi esti Pinnochio....

            Comment


            • Nu am zis unde fac 6.5 prietene,deschide ochisorii.Si mai usor cu sarcasmul.
              In iunie anu trecut cand am luat masina avea pe CB 6.6% consum mediu facut dupa un drum la Bucuresti,deci pot sa cred ca vara un consum de 6.5 afisat acolo nu e chiar imposibil.


              Daca te simti dispus sa faci misto,fa-o in particular.
              Last edited by Punk; 18 March 2011, 02:05.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • ori nu ne intelegem,ori nu stii care sunt consumurile extra-urban si urban...
                la motorizarea ta,daca ai consum urban 6,8 ,extra - urban ar trebui sa scoti 5,2 sau ceva valori apropiate de 5 l.ceva nu e logic in ceea ce declari tu...
                te mai intreb o data:6,8 urban si 6,6 extra-urban sunt consumurile tale?esti sigur?cel extra e credibil dar cel urban nu-l crede nimeni.....decat cu filmulet cu CB,cu toate informatiile aferente:distanta,vit. medie,etc

                Comment


                • Bun.Maine o sa fac poze la CB.
                  Nu l-am resetat si are valorile inregistrate pt iarna care tocmai a trecut.Nu am facut decat 2 drumuri de cand s-a incalzit in oras si nu cred ca au influentat prea mult,mai ales ca drumurile au fost facute spre seara dupa ce s-a mai racorit afara.
                  Plus de asta,chiar am mentionat,6.8% consum urban,iar 6.6% consum facut(fara resetarea in prealabil a CB-ului) dupa un drum extra-urban de 150km.(aici poate am gresit ca nu am spus si de treaba asta).

                  Pe traseul Brasov-Buzau-Braila-Brasov,cu resetarea CB-ului am avut 6.7% consum mediu,distanta aproximativa 400km.(viteza medie nu o stiu,dar am rulat mai mult pe drumuri nationale,problema a fost la retur,cand am facut o ora jumatate de la Comarnic pana in Sinaia unde mi s-a dus naibii toata viteza medie inregistrata pana atunci,la fel si consumul).
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • 6.7% extraurban este cit se poate de normal. atit am scos si eu weekend-ul trecut la un drum iasi - gura humorului si retur. dar 6.8% in oras, s-avem pardon. doar daca reusesti cumva sa ai viteza medie in jur de 60 km/h. asta in oras n-o scoti nici daca ai girofar. la mine e in jur de 20 km/h.

                    Comment


                    • Originally posted by Punk View Post
                      mr.K pe noi brasovenii ne ajuta sensurile giratorii.Nu mai sunt coloane interminabile la semafoare,traficul e mai fluent.
                      ........................:
                      Nu stii tu cate sensuri giratorii sunt in Iasi.
                      Si toate incurca circulatia. Au pus sensuri giratorii pana si la iesirile din oras spre drumurile europene, ok, se mergea cu viteza prea mare in zona. Dar sa ai in plan sa mai faci nu stiu cate sensuri giratorii in intersectiile aglomerate, asta nu ajuta la fluidizarea traficului.

                      Prefer semafoarele in 3 timpi, un timp alocat separat pentru virajul la stanga.
                      Uras semafoarele inteligente, refacerea dinamica a timpilor de rosu-verde nu functioneaza cum trebuie.
                      Oricum, ce zici tu de consumuri mici, da-mi voie sa nu cred.

                      Comment


                      • am reusit eu un 8L in bucuresti cu plecare de la metro militari pana la eroilor da era 3 dupamiaza si am mers cua 5 la 70 la ora si am prins pana si semaforul de la lujeru ) daca tu faci 6.8 urban e aproape imposibil.

                        Inainte sa resetez calculatorul(din decembrie de la revelion pana prin ianuarie la sfarsit parca) aveam consum de 9.8 la o medie de 25 km/h parcurgand aproape 350 km in Bucuresti exclusiv urban.

                        Comment


                        • Astea sunt pozele.Consum mediu 7.5% facut in iarna asta.Nu inteleg ce atata mirare.

                          Nu stiu cum e in Iasi dar aici in Brasov e mult mai bine cu sensurile giratorii.Cel putin pt mine sunt foarte bune.Scutesc cel putin 15 minute pe naveta cand merg la facultate.
                          Attached Files
                          Last edited by Punk; 18 March 2011, 14:39.
                          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                          My ride

                          Comment


                          • Salut.
                            Pozele unde sunt
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Sunt si pozele.Nu se vad?:-?
                              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                              My ride

                              Comment


                              • Cind am postat,poate erai in editare
                                Acum se vad
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google