Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am un consum extern de aprox 6% si urban undeva la 8,7% ( inainte de remapare era undeva la 9,2-10% urbanu )

    Comment


    • salut
      imi poate spune si mie cati litri de combustibil intra in rezervorul unui logan?
      eu am alimentat de la 4 statii diferite si de fiecare data miau intrat in jur de 70 de litri cu rezervorul ochi de sa vazut benzina
      multumesc

      Comment


      • Originally posted by vishuveve View Post
        Eu am un consum extern de aprox 6% si urban undeva la 8,7% ( inainte de remapare era undeva la 9,2-10% urbanu )
        Eu dupa vreo 3 ani de remapari si schimbari de soft iti spun ca remaparea (daca implica ceva cp in plus) nu-ti da un consum mai mic.
        Consumul mai mic il faci tu din pedala de acc.

        Consumul optim de carburant e dat de softul de fabrica, atat urban cat si extraurban, pe toate conditiile de rulaj (frig, cald, ).

        Consum de Arad: ~9,2%.
        Cum s-a incalzit o idee afara, cum a scazut sub 10% )

        Comment


        • vitriol, fiecare crede ce vrea, eu nu am intentie sa mint ptr ca ma mint pe mine in primul rand, nu crezi ? in Bucuresti te cred ca nu scoti consum mic, dar ca sa te linistesc am mers si cu 140km/h, ti am zis crezi ce vrei, si viteza medie era undeva pe la 70, 70 si ceva nu mai stiu exact, in fine fiecare crede ce vrea. am mai fac un tg mures Roman dus-intors si mi a iesit 5,2 sa nu uitam ca am mers pe la Bran, deci mia e ceva, sa nu uitam ca fiecare masina nu e la fel din constructie, mici diferente sunt si la motoare si la cutii, etc.

          octavian multa lume zice ca dupa remapare le a scazut consumul, asta in conditia in care nu i dai talpa, mergi normal
          Last edited by goguspan; 11 December 2011, 20:36. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Poate ai şi GPL pe ea şi ai uitat, iar în afară de ăia 5,2% ai mai băgat şi gaz. La traseul ăla pe care te lauzi că ai scos consumul ăla nici cu Matizul nu scoţi atât. Vă faceţi de kko singuri.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Originally posted by goguspan View Post
              vitriol, fiecare crede ce vrea, eu nu am intentie sa mint ptr ca ma mint pe mine in primul rand, nu crezi ? in Bucuresti te cred ca nu scoti consum mic, dar ca sa te linistesc am mers si cu 140km/h, ti am zis crezi ce vrei, si viteza medie era undeva pe la 70, 70 si ceva nu mai stiu exact, in fine fiecare crede ce vrea. am mai fac un tg mures Roman dus-intors si mi a iesit 5,2 sa nu uitam ca am mers pe la Bran, deci mia e ceva, sa nu uitam ca fiecare masina nu e la fel din constructie, mici diferente sunt si la motoare si la cutii, etc.

              octavian multa lume zice ca dupa remapare le a scazut consumul, asta in conditia in care nu i dai talpa, mergi normal
              Se poate scoate un consum de 5% dar nu trebuie sa depasesti 80km/h si o medie de 60 km/h.Probabil a ta este mai buna decat ale noastre

              Comment


              • @goguspan - consumul de 5.2 l/100 km ti l'a indicat computerul de bord, sau l'ai calculat tu?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • daca vrei sa spui ca,cb nu iti arata corect te inseli!cb are o precizie d 99%!este parerea mea si dak nu am dreptate va rog sa argumentati!sincer sunt multi care incearca sa spuna k masina lor consuma atat,si nu e adevarat,dar nu ai ce sa le faci!


                  Fara 'K' in loc de 'ca'!!!
                  Last edited by darksid3; 12 December 2011, 12:57.
                  Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                  Comment


                  • Tocmai, asta vreau sa aflu.

                    CB, chiar daca nu indica 100% corect, oricum are eroare mult mai mica, fata de calculul "la pompa".


                    Totusi, astept raspunsul lui Gogu.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • niki b, eu vorbesc de plin-plin, nu cb, stiu ca cb ul nu este exact, nici nu am mers la raliu este adevarat, dar atat mi a iesit, am ami spus si o mai spun, daca credeti ca mint, nu am interesul sa ma mint pe mine in primul rand, pot sa spun ca acum in oras de exemplu am 9,2, deci nu e nimic de necrezut.

                      si ami specific ceva, a mea e si lasata garda la sol, nu conteaza nu stiu cat da conteaza putin asta va zic eu
                      Last edited by goguspan; 12 December 2011, 18:04. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Am inteles.

                        Inca doua intrebari, daca se poate:
                        -ai zis ca e "lasata garda la sol"; ai arcuri sport?
                        -plinul cum l'ai facut, ai lasat pistolul pana la primul click, sau ai mai alimentat si dupa?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • gogule eu cu 9 litri de benzina ( de 50 de lei) in targu mures fac in medie cam 115 km
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Pai normal ca scoti 8% ca mergi ca tiristii ))))
                            Eu 100 km maxim pot face in oras cu 9 litri, circulatie la orele de varf si cu inca doua pers in masina (140 kg).
                            Cam 32 km naveta (la lucru si retur).

                            Comment


                            • la drumuri lungi plinul il fac pana se vede benzina NIKI, deci nu chiar sa dea afara, da pana la gat aproape, pai altfel cum faci u calcul de consum ?

                              radule eu nu scot asa putin, poate am ceva probl, ca in ultimul timp cam mult papa, adev ca i am schimbat MPP ul si poate nu i ok, am pus unul de la supernova
                              Last edited by goguspan; 12 December 2011, 20:32. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Gogule, te informez ca metoda folosita de tine, este cam cea mai eronata.
                                De'asta ti'am si pus atatea intrebari.

                                Si, ia'o logic, 5.2 consum mediu, iarna, e destul de greu de crezut, oricat de linistit ai merge cu masina.
                                Eu nu spun ca tu minti, ci doar ca te increzi prea mult in niste calcule deloc exacte.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google