Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai sa prezint si eu consumul la utilaj, chiar daca eu am condus doar putin in acesti km, consumul l-am facut din plin in plin, pana cand ajunge benzina in gura(CB nu am) . am umplut rezervorul la Ploiesti ( Efix 95) pana la Cluj am consumat 29 de litiri , in 463 de km, adica 6.3 . am fost 3 persoane destul de solide in masina, in medie 110 kg de caciula plus 30 kg de bagaje s-a mers cu 80-120 km\h exceptant serpentinele, la intors a condus unchiu, are un stil de condus mai agresiv ca tata si am scos 6.5 insa doar 2 persoane si fara cele 30 kg de bagaje.

    Eu unu am fost multumit, avand in vedere ca drumul asta l-am facut la inceputul lui ianuarie si era destul de frig afara, din ce am inteles conteaza si asta.

    Comment


    • aveti idee cat consuma 1.4 mpi la o viteza constanta de 120 km/h? eu nu am cb.
      ... restu' e logan

      Comment


      • a mea lua 5.8 - 6% pe CB la viteza aceea, cand nu aveam gaz
        Real probabil ceva mai mult.

        Comment


        • La 130 km/h, 5 persoane, bagaje full...7%

          Comment


          • Eu sub 6% la drum lung nu reusesc sa scot la masina mea... fac des Bucuresti-Focsani...acum iarna scot intre 6,5-6,7%. merg cat de cat constant la 120 km/h, cat se poate frana de motor, localitati o las usor.... mereu cu 4 persoane in masina la 65-70 kg fiecare plus bagaje full.

            Comment


            • in conditiile date de tine eu zic ca este acceptabil, daca nu chiar bun, la ce cari in ea, cu siguranta depasirile le faci cu treapta 3 si 4, deci mai in forta, raman la parerea ca este bine, pana la urma este un amarat de motoras care trebuie sa traga inafara de greutatea voastra si "dulapul" pe drumurile patriei

              Comment


              • @neculita: daca vrei consum mai mic mergi cu 90-100, nu cu 120 ca tot ce e peste 100 se simte destul de tare la consum.
                "Daca esti prost, stai acasa!"

                Comment


                • 6% la 120/h, 7% la 130/h incarcat full, pe lume lume traiti ??

                  7% e posibil la 130/h daca membrii familiei, amicii sunt asa mai pispirii.

                  Comment


                  • La 100 km/h mers constant ce consum iese?

                    Comment


                    • 28 L - 440 km Bucuresti - Sinaia - Brasov - Bucuresti
                      4 persoane , bagaje full , mers usor 90km/h + urcat la cota de 4 ori
                      Last edited by Rey91; 2 March 2013, 11:16.
                      sigpic

                      Comment


                      • consumuri demne de un matiz sau tico Foarte tare

                        Comment


                        • Sibiu - Cluj cu portbagaj full şi 3 persoane , cauciucuri iarnă şi carosabil umed 6,3 % media pe dus întors .
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by crull View Post
                            La 100 km/h mers constant ce consum iese?
                            5,7-6% functie de drum, sarcina etc.

                            Comment


                            • Dupa un drum de ~40 km , mers 80-90-100, maxim 3000 rpm, era prin vacanta de iarna,putin dupa revelion. Masina are toate reviziile facute la timp,aproximativ 85000 km
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ce consum ar veni la ruta asta Giurgiu - Bucuresti ( drumul taberei , 67 Km) , merg constant 100-110 afara si localitate 80-90 , schimband la 2700-3000rpm maxim. Nu am Cb , dar cand apas pe butonul de la ceas imi arata ca a consumat doar 3l de fiecare de cand alimentez sau plec de acasa ...
                                Vara trecuta am iesit cu ea la un drum mai lung sa zic asa ... Giurgiu-Craiova , 3 persoane si portabajul plin cu bagaj , aratandu-mi ca am consumat doar 14l in 215km.... Golanul este din 2005, fara CB.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google