Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect 100%, la pompa se face un consum real (de preferinta aceeasi benzinarie, aceeasi pompa, ~aceeasi pozitie a masinii, eu asa am facut).
    CB am inteles ca citeste ~50 litri, tu poti avea mai mult, ma rog...Sigur baga si el ceva mici erori.

    Comment


    • Nu prea imi vine sa cred ca un plin la dci faci 1600 de km.Cu ce viteza 50 intr-a 5-a?N-are cum sa fie diferenta asa de mare.
      sigpic

      Comment


      • Pai si cine a spus asta?
        Teoretic ai putea face ,sa spunem 60 litri cu un ~3,8% consum mediu. Adica sa merga 1600 km constant cu ~70-80/h. Deci numai teoretic, practic NIET

        Comment


        • N-ai cum sa faci cu un plin de motorina 1600 km... Ca tot 50 de litri sunt in rezervor...La un 5% mediu mergi maxim 1000...Ceea ce fata de 800 nu e deloc exagerat

          Comment


          • O dam offtopic.
            In rezervor pot intra si 60 de litri.
            La dci poti scoate, ~3,8% consum, cel putin pe o distanta scurta (50-100 km).

            Comment


            • Asa este Octavian , dar nu indesati cu piciorul ci pe gatul rezervorului ( pana da pe afara).
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • Logan 1,4 MPI in Bucuresti. In oras imi indica un consum mediu de 9,5 L/100km , iar extraurban am scos un 6,1L/100km , pe un drum de 1050km . Eu zic ca nu e f rau tinand cont de traficul din Bucuresti si mai ales ca o mai si alerg , cand imi permite situatia .

                Comment


                • Da deci una peste alta nu consuma deloc mult,chiar modest.Deci e BUN
                  sigpic

                  Comment


                  • Dupa ce am resetat CB s-a stabilizat in oras la 8.0-8.2% si in afara pe un drum de 25km undeva pe la 7.6%(65-75km/h).Daca as fi mers mai mult se duce in 6,ceva% sigur!

                    Comment


                    • Originally posted by razvy82 View Post
                      Logan 1,4 MPI in Bucuresti. In oras imi indica un consum mediu de 9,5 L/100km , iar extraurban am scos un 6,1L/100km , pe un drum de 1050km . Eu zic ca nu e f rau tinand cont de traficul din Bucuresti si mai ales ca o mai si alerg , cand imi permite situatia .
                      Toate consuma la fel dar daca insisti putin si conduci chiar ca si pensionarii scoti un 5.9 in afara.
                      sigpic
                      VIATA ARE PRIORITATE

                      Comment


                      • RObram te contrazic la faza cu 5,9% ca pensinoari... Eu in toate drumurile care le-am facut afara am scos sub 6% si te asigur ca nu is pensionar ci "ADRENALINA PURA".

                        Comment


                        • Ultima medie aratata ieri de cb , 8.7 % in Bucuresti . Usurel , nu sariti ca nu este real , acum cu Loganul merge sotia mea care este incepatoare si are un mers mai linistit decat mine , daca mai are 200 m pana la semafor ramane in a treia dar eu o dau pe a patra .

                          Dupa 5 km facuti de mine aseara un Bucuresti am urcat-o la 8.8 .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • Sebi nu stiu ce ''adrenalina pura'' ai tu la ~ 6% consum Atata iese la un mers constant cu ~100/h
                            Banuiesc ca la 1.4 te-ai referit...

                            Comment


                            • Eu am consumul mediu 7,7% pe CB e cam mare si totusi nu inteleg de ce !
                              http://www.signaturebar.com/uploads/images/1864.jpg

                              Comment


                              • Originally posted by Maniak18 View Post
                                Eu am consumul mediu 7,7% pe CB e cam mare si totusi nu inteleg de ce !

                                Urban sau extraurban ? Ca mie nu imi este clar unde . Mai bine reseteaza cb-ul si verifica peste cateva sute de km. Poate nu l-ai resetat de mult ( pt oras este imposibil pt extern trebuie sa mergi cu 130-150 km/h - nu ai unde ) .
                                Last edited by FLORIN77; 4 June 2008, 09:22.
                                B -X X - DDF x 2

                                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google