Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Extraurban cu ce viteza ai mers? (banuiesc un 100-110 max).

    Comment


    • La dus, pana la Targoviste 100 km/h in afara localitatilor si 70-80 km/h in localitati. Intre Targoviste si Sinaia drumul destul de prost, ceata, burnita, serpentine, nu cred ca am depasit 70 km/h. Iar la inoarcere pe DN1 60-70 km/h din Predeal pana in Comarnic, iar dupa, 100 km/h in afara localitatilor si 80 km/h in localitati.
      Tin sa precizez ca am condus numai noaptea. Plecat de vineri seara din Bucuresti la 21:00 si ajuns in Predeal la 00:30. Iar la intoarcere, plecat din Predeal la 18:45 si ajuns in Bucuresti la 21:30.
      Last edited by vitriol; 17 November 2008, 11:58.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Ai scos un consum OK. (incarcata pe deasupra)

        Ok, si la mine un update:
        390 km cu 29,5 litri (393 dar rotunjim ca sa scapam de erori) - persoana 55 kg in dreapta si ~20 kg bagaj.
        295 km extraurban - mers tare(weekend), 130-160 cat se putea; 80-100 localitati (trebuia sa ma tin de fratello cu Fordu, in localitati eu in fata ca aveam detector)
        95 km urban (Arad).
        Deci rotunjit ar fi un 7,6%.
        Ma asteptam undeva la ~7,8%, e super OK.

        Rezultat prin metoda plinului cum fac eu.
        Cine minte ii taiem nasu, se stie.
        Last edited by Octavian; 17 November 2008, 16:15.

        Comment


        • Mda....Craiova-rm.Valcea-bucuresti-costinesti....Si retur cu ocolire +100=1300km rotunjit,cu trei persoane in masina si bagaje.........Masina cu rezervoru plin am consumat in jur 80l benzina....Dupa primu plin consumat facut din nou si am scos un consum mediu de 5,8-6,1!Super multumit!
          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

          Comment


          • Adica ai alimentat de doua ori plinu' ochi si au intrat 80 de litri, corect..?

            Comment


            • Nu......Am facut primu plin.....L-am consumat,am alimentat din nou,am facut plinu si au ontrat in jur de 65-68 litri in rezervor......Nu stiu daca arata corect cat mai am in rezerevor!Se poate sa am o eroare de + - 2%
              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

              Comment


              • Da eu stiam ca loganul are rezervor de 50 L nu 68L....Ai pus si in portbagaj?
                scuze dar sunt foarte curios
                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                Comment


                • Mai informeazate si tu si ai sa vezi ca iti intra mult mai mult decat zici u;)!
                  Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                  Comment


                  • Scrie romaneste si nu mai folosi limbaj mirc ( informeaza-te, si "tu", nu "u").
                    Se pot introduce peste 50 L in rezervor, f adevarat.
                    Tu de ai reusit 68, sa inteleg ca ai mers destul de mult si dupa ce s-a aprins becul in bord, nu? Caci eu, dupa ce se aprinde becul si fac plin, mai mult de 60 l nu intra.

                    Comment


                    • Cam 60l intra in loganelu nostru da sa stiti ca la un plin de 60L te mai tepuieste si pompa de 2,3 litri.

                      Comment


                      • Sunt proaspat posesor de logan si incepator pe forum asa ca imi cer scuze daca nu ma descurc prea bine.
                        Imi poate spune cineva cata benzina mai am pe rezerva? Adica atunci cand mi se aprinde martorul de bord.
                        Multumesc!

                        Comment


                        • Cam 5 litrii
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Eu am rezervor de 60 l si nu mi-a intrat nicioadata mai mult de 60 l, plin facut pana in gura. Mers 50-60 km cu becu aprins. Nu am incercat metoda plinului in romania decat o data la arad si tot nu mi-a intrat mai mult de 60 dar nici nu se aprinsese becu.
                            Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                            Comment


                            • Mi s-a intamplat o chestie ciudata. Stiam si eu ca atunci cand se aprinde becul, mai am cca 7 l. Eh si pot sa zic ca am mers cam 40 km in oras cu becul aprins. Am oprit la benzinarie si cand m-am uitat in portofel nu mai aveam decat 30 de lei. In fine, am alimentat eu de 30 de lei, stiu ca au intrat in jur de 8 litri. Am pus contactu' si tot nu s-a stins becul. Sigur rezervorul nu era gol, 2-3 litri tot mai aveam. Se poate ca masina mea sa-mi indice pe rezerva 8-10l, sau mai logic ar fi sa fi furat pompa?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Stai linistit prietene ca asa face si a mea.
                                Din cate am inteles e devina plutitorul ala.Nu prea face contact cateodata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google