Probleme Alternator Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Alternator Logan

    Salut.Am un Logan 1.4 MPI.Acum 3 luni (aprox. 54000 km) am schimbat kit-ul de distributie inclusiv cureaua de la anexe si o rola sau doua (nu mai stiu sigur).A doua zi mi-a iesit fulia de la alternator in mers.Am reusit sa o fixez la loc si sa o strang fara sa dau alternatorul jos.Dupa aprox 10000 km mi-a iesit iar fulia(cam departe de casa), am ajuns tractat la garaj si am dat jos alternatorul. Problema probabil a fost din filet, asa ca am inlocuit fulia cu alta pe care o aveam (sh) si ca sa fiu sigur ca nu mai iese, i-am dat un aft de sudura.
    Are efect major asupra functionatii alternatorului din cauza ca numai este fuctionabil ambreiajul?
    Acum 2 zile dupa alti 2000 km, mi se aude un zornait insistent la alternator pana la 1500 de turatii.
    Se poate ca sudura sa fie cauza?Se aude in spatele alternatorului, la capacul de plastic.
    Va multumesc

  • #2
    la ce i-ai dat tu sudura ???
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      Tocmai ma intrebam, ce problema deosebita ar putea fi la un alternator si care sa fie semnalata intr-un topic dedicat, pe forum.http://www.loganclub.ro/forum/fulie_...87#post1497387
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google