Filtru Sub Stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu am contestat experienta ta, eu spuneam ce am gasit, nu noroi, doar frunze, cateva nu multe, cativa fulgi ), insa noroi nu, praf depus pe fundul canalului de scurgere apa.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #17
      faina ideea cu plasa lipita direct pe gaura de admisie a aerotermei,cel mai dificil cred ca a fost sa lipesti propriu zis plasa in acel locas,pare destul de dificila pozitia.
      o plasa montata peste sau sub tot acel grilaj ar impiedica mizeria sa intre nu doar in aeroterma,ci si in zona gaurilor de scurgere(care se pot chiar infunda,daca se aduna mai multa mizerie)
      cred ca se poate monta ceva plasa in ambele locuri pentru un plus de curatenie

      Comment


      • #18
        este o migaleala enorma, ai nevoie de maini subtiri si sa te manjesti cu silicon sa il poti intinde bine cu mana ca la tara, caci alta solutie lasa de dorit.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Eu asa am facut:
          Attached Files
          Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

          Comment


          • #20
            @merlasviorel,
            Offtopic: ti s-au rupt furtunurile de la stropitoarea de parbriz?
            Vad ca nu sunt alea originale.

            Comment


            • #21
              Nu, le-am schimbat eu ca am gasit in targ furtunase de silicon. Le am si pe cele de origine, sunt O.K..
              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

              Comment


              • #22
                Au diametru marit, sau de ce le-ai schimbat daca alea de fabr. erau ok?
                Adica e vreo diferenta?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google