Parerea Ta Personala Dupa Remapare La 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golf V 1.6 prinde suta in 11.4 secunde iar cuplul maxim e de 148 Nm...era soferul din Golf mai aerian ca tehnic nu prea se poate sa depasesti performantele astea cu un 1.4 remapat.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • seba, cu tot respectul , drumul era in vale, deaia am prins 160 asa repede. iar golful ala are 101 cai, nu 110.
      toata treaba a inceput atunci cand asta cu golfu s-a bagat in curul meu.. si m-a intaratat.. :P
      eu doar v-am spus conditiile si cum/ce s-a intamplat... dar totusi, sa nu deviem de la subiect, parerea mea asupra remaparii este una foarte buna, in special cu preturile de acum.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        pai dom'le pigoo, tu dupa 160 nu mai aveai unde sa te duci, ala mai avea vreo 40dekm/h disponibili, aici e diferenta de cai. iar la plecare lansata in tr4 de la 80, nici cu 2 remapari nu te vad facand un golf de 110 cai, chiar si cu 200kg in plus pt ala. fa un test intre 1.4 chel remapat si logan 16v stock (tot cu 200kg mai greu) si intreaba-te serios daca ii iei fata.........................
        Tu chiar nu ai auzit de 1.4 mpi remapat???

        La 160 e leizar, doar stii de la ''top speed 1.4'' la 160 mei ieste pedala dar se termina tarlaua

        Comment


        • Off topic:1.4 REMAPAT la logan este echivalentul la Golf 4 1.4 16v, si tu vrei sa zici ca te ti sau faci golfu cu motor de 1.6? Da-ti doua palme si revino-ti!!!!!

          On topic: eu sunt foarte multumit de remapare,se comporta altfel masina, aerul conditionat este aproape insesizabil, e o alta masinuta
          Last edited by cristivsb; 10 April 2009, 16:15.

          Comment


          • Diferenta este dupa remapare dar nici chiar asa majora ca sa dai fum la Golf V oricum te tii dupa Golf pana la 140 km/h dupa care se vede diferenta de cai.Oricum eu sunt multumit de masina cum se comporta dupa remapare.

            Comment


            • Originally posted by cristivsb View Post
              Off topic:1.4 REMAPAT la logan este echivalentul la Golf 4 1.4 16v, si tu vrei sa zici ca te ti sau faci golfu cu motor de 1.6? Da-ti doua palme si revino-ti!!!!!

              On topic: eu sunt foarte multumit de remapare,se comporta altfel masina, aerul conditionat este aproape insesizabil, e o alta masinuta
              Eu te-as sfatui sa te calmezi. Data viitoare ai parte de 2 palme virtuale, rosii...asa, ca de Paste.
              Golf 1.4 16 v are performante slabute, 0-100 km/h in peste 13 sec, cu vreo 2 sec peste...
              Deci, nici vb de ce ai spus dumneata.

              Comment


              • plus ca nici n-am zis ca l-am facut, 3 posturi am in care mentionez lucrul asta.
                sigpic

                Comment


                • Urmatoarea victima e Ferrari!!!!

                  Comment


                  • terminati mai oameni buni , a gresit omu la exprimare , ce sunteti asa rai ?
                    nu mai are omu voie sa greseasca
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Acu fara vrajeala,dar mai devreme i-am dat ceata la un 318 pisicuta

                      Comment


                      • Soferul pisicutei stia de competitie?
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment


                        • pisicuta de 1.7 tone si 88 de cai? si 20 de ani?

                          silviu ... buna )

                          pigule ... fucking shit!!!!!!!!!!!!! dela butelia aia de nos care iti explodeaza )
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • Nu,era parcat si sorbea o cafea la 1 ron

                            Comment


                            • Golf 1,4 este slabut si nu este asa de greu ''sa-l faci''...bine, vb de Logan 1,4 remapat, iar cu Logan 1,6 16 valve''remapat'' poti sa-i dai clasa.....
                              o parere doar.......
                              nu va certati ca este pacat, fiti prieteni!
                              cu respect, va respect
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • golful de 1.4 e slab sigur , stiu si eu din propria experienta
                                eu am stat langa 1.6(golf 4) pana pe la treapta a 3-a si am pierdut intr`un final la 400metri la distanta de doua masini
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google