Parerea Ta Personala Dupa Remapare La 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Doc View Post
    Astfel de review-uri pozitive, nu pot decat sa ma incante. Procentul celor nemultumiti de remapare cred ca este sub 5%.

    Va multumesc.
    @Doc: La posesorii de Logan Diesel DPF tot aşa de mic este procentul celor nemulţumiţi?
    Nu de alta, dar mă bate gândul să-ţi fac o vizită!

    Comment


    • La Diesel procentul celor nemultumiti tinde spre zero
      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

      Comment


      • carcotasi vei gasii mereu doc.trebuie sa ai multumirea sufleteasca ca ai facut treaba buna si ca esti apreciat de marea majoritate.gigi contra nu va murii NICIODATA.nu stiu daca am facut maparea la tine(pe la str.fabrica de glucoza pe undeva).am mers cu masini puternice(x5,s500,cayenne600gts,bentley continental)iar pt sufletelul meu de hinghereala un clio 1.5 dci 70 cp.cine vrea putere mare asta inseamna alt pret achizitie, benzina consumata,alte cheltuieli cu intretinerea.asa ca daca ati luat logan asta aveti.de exemplu revizie porsche ca

        scuze am apasat din greseala.sa revenim.revizie porsche cayenne 3000 diesel la un an: 2800 ron(ulei filrte,filtru de motorina)mai pui 5000 ron si iei un logan sh.vrei putere vrei MASINA.asa ca sa ne scuteasca carcotasii care vor sa iasa avion
        Last edited by B70NGY; 25 March 2014, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by Ampt View Post
          @Doc: La posesorii de Logan Diesel DPF tot aşa de mic este procentul celor nemulţumiţi?
          Nu de alta, dar mă bate gândul să-ţi fac o vizită!
          Procentul celor cu 1.5dCi 75CP remapat este mai mic, dar in crestere. E si normal, model mai nou si o mica retinere din partea proprietarilor. Dupa remapare, majoritatea sunt multumiti. De ce spun majoritatea, deoarece multi dintre ei au avut si modelele anterioare de 1.5dCi fara dpf si dupa remapare pareau mai agresive. Cele cu DPF sunt motoare noi cu alt tip de injectie si sunt concepute de fabrica sa mearga diferit fata de cele clasice. Asta nu inseamna ca remaparea nu se simte pe motorul de 75CP sau 90CP.

          Originally posted by B70NGY View Post
          nu stiu daca am facut maparea la tine(pe la str.fabrica de glucoza pe undeva).
          La mine ai facut remaparea, cand lucram in Pipera.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • @Doc: Mulţumesc frumos de răspuns!

            Comment


            • Originally posted by Doc View Post
              Astfel de review-uri pozitive, nu pot decat sa ma incante. Procentul celor nemultumiti de remapare cred ca este sub 5%.

              Va multumesc.
              Am si eu un + mare pentru DimSport dupa 5 ani de remapare facuta la DOC masina merge foarte bine.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google