1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by SSO View Post
    da "monstrii" astia de la service isi pot da seama ca am schimbat uleiul? de exemplu stiu o statie ITP care face treaba buna si ma gandesc sa schimb uleiul la ei si dupa aia ma duc la revizie.Exista un sigiliu ceva pe la filtru? sau cum isi pot da seama...ca sa nu pierd garantia?
    Fa-o la service, ca nu e foarte mare diferenta de pret si, daca stai langa ei poti sa-i si iei la 11 metri daca fac tampenii. Vezi care-i treaba cu uleiul (daca iti impun ei un ulei sau poti sa vii cu al tau), iar daca poti veni cu al tau, consulta thread-ul despre uleiuri si... just do it.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • Corect, pentru 10-15 lei manopera (cat iti ia la service Dacia) nu merita sa schimbi uleiu' in alte parti.
      Imi aduc aminte cand am schimbat eu uleiu intre revizii, 36 lei m-a costat manopera + filtrul de ulei.
      Deci o nimica toata.
      Last edited by Octavian; 24 April 2009, 11:21.

      Comment


      • ok asa o sa procedez! multumesc pentru raspunsuri
        http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
        жалюзи плиссе

        Comment


        • poti schimba uleiul cand vrei chiar si in carte dacia recomanda schimbul de ulei la 7500 km daca mergi mai mult in oras si nu cred ca uleiul din motor de fabrica sa reziste 20 000 km la un an sau 20 000 km se face revizia si daca schimbi uleiul cu cateva zile inainte nu esti obligat sa il mai schimbi iarasi cu conditia sa faci schimbul la acelas service si le dai cu factura in cap

          Comment


          • Eu am facut putin, si din cauza banilor, l-am luat si nu l-am rodat, vine salariul, fac plinul si o tai usurel. I-am montat azi si husele, m-a ajutat un baiat cumsecade de la service, si vreau sa plec la plimbare macar pana la bucuresti si inapoi. De kormoran, sunt bune, asa zice baiatul din service, nici nu am obiceiul s-o bruschez. De accelerat, da, frane nu folosesc sa nu pierd demarajul.

            Comment


            • bosso!!opa !!!kormoran!!ai prestige sau laureat?daca ai prestige te-au tepuit astia ca nu trebuia sa fie incaltata astfel.trebuia sa ai alte gume.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • )lasa ca eu m-am certat cu ei 2 sapt sa imimsch anvelopele si nimic...am kormoran pe ea si nu am jante in rest tot....
                orcum le sch eu..iarna da sunt bune dar vara sunt varza varza

                Comment


                • Originally posted by GJ-85-SRY View Post
                  )lasa ca eu m-am certat cu ei 2 sapt sa imimsch anvelopele si nimic...am kormoran pe ea si nu am jante in rest tot....
                  orcum le sch eu..iarna da sunt bune dar vara sunt varza varza
                  Si eu m-am certat cu cei de la VC si cu oamenii de la Daperom sa schimb anvelopele eu am primit Barum,cei de la VC zic ca trebuia sa am Michelin...si asa le-am lasat.Am prestige f2 1.6 16v

                  Comment


                  • eu tot prestige am si tot cu barum a venit echipata; pentru un mers normal sun suficient de bune, si skoda ...tot cu barum vine echipata...daca vreti performante ....sunt marci si marci...ca nu degeaba sunt si mai scumpe .dar nu va mai oofticati degeaba ca aveti barum pe masina...sunt bune pentru un mers normal!
                    http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                    жалюзи плиссе

                    Comment


                    • barum is bune dar kormoran is nasoale rau. am vazut la un logan coapte.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • Pentru Loganurile Prestige si nu numai, trebuie sa vina cu Continental/Michelin.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by SSO View Post
                          eu tot prestige am si tot cu barum a venit echipata; pentru un mers normal sun suficient de bune, si skoda ...tot cu barum vine echipata...daca vreti performante ....sunt marci si marci...ca nu degeaba sunt si mai scumpe .dar nu va mai oofticati degeaba ca aveti barum pe masina...sunt bune pentru un mers normal!
                          Aveti versiunea noua de prestige?Masina a venit dotata cu schimbator imbracat in piele?

                          Comment


                          • Pe Prestige-ul lui tata am Continentaluri iar schimbatorul si volanul tare mi-e ca nu-s de piele, nu au cusaturile ca la Prestige Ph1 deloc.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Daca nu au cusatuti nu este piele!

                              Comment


                              • logan laureate, faza 2, incaltat cu michelin... bune pe uscat, modeste pe ploaie....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google