1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Renault recomanda Elf, nu? Dar eu personal recomand Castrol, este super bun, ( magnatec).
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #92
      Originally posted by FLORYN
      Renault recomanda Elf, nu? Dar eu personal recomand Castrol, este super bun, ( magnatec).
      si eu la fel

      Comment


      • #93
        BUBU ce ai frate, esti primul om BANAT pe acest FORUM.
        Mie mi-au pus ELF 5W30 la revizia de 10.000 la DACIA SERVICE NALBA Galati si merge ca uns PRESTIGE-ul meu

        I R SORRY
        Vroia sa spun revizia de 15.000 :-P ca doar e pe BENZINA )
        Oricum am facut revizia mai devreme si anume ~11500 ca am avut schimb ulei MOKA la NALBA SERVICE pana in 30 septembrie cu ocazia inaugurarii noului SERVICE.
        Last edited by andrei; 23 September 2007, 22:47.

        Comment


        • #94
          -Multumesc bajeti de sfaturi .... dar pana una alta mi a ajuns prestiji-ul si deja am 3150 km rodajul l am facut pana la 3000 si la modul nu depasit 3000 de ture in indiferent de raportul de viteza decat foarte rar putin peste si 100km/h pe autostrada; primi 1000km i am facut 500 pe autostrada buc-pitesti restul prin oras..iar restul pana pe la 3100 mai pe toate formele de relief dar tinand cont de restrictile de mai sus(am cautat sa nu merg subtutara cu ea cum mi sa recomandat).
          -Nemultumiri - 3 greieri nenorociti care deja ma hartuiesc(usa de la torpedou, grila aceea de la consola centrala si cupola de deasupra ceasurilor de bord)am sa incerc sa scap de ei.
          -Si ceva ce cred ca nu este in ordine....mie de cand am luat masina la relanti imi sta turometrul in cam 750 de ture ce oscileaza in momentul in care apas frana dau flasuri sau folosesc alti consumatori de genul.astept pareri
          sigpic
          Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

          Comment


          • #95
            E masa undeva daca oscileaza mult, daca oscileaza putin vizibil, e normal.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #96
              Mi-am Luat De Doua Zile Logan Prestige 1.6 16v. Imi Poate Spune Cineva Daca Am Facut O Alegere Buna?
              Last edited by Cristi_Xp; 30 September 2007, 00:09.

              Comment


              • #97
                Originally posted by MUNTY_KXX
                Mi-am Luat De Doua Zile Logan Prestige 1.6 16v. Imi Poate Spune Cineva Dk Am Facut O Alegere Buna?
                ai facut o alegere buna,ai ales cel mai bun motor pe benzina din oferta dacia, sa il stapanesti sanatos si asteptam poze cu masinuta in sectiunea My Ride

                Comment


                • #98
                  Originally posted by MUNTY_KXX
                  Mi-am Luat De Doua Zile Logan Prestige 1.6 16v. Imi Poate Spune Cineva Dk Am Facut O Alegere Buna?
                  In general parerile sunt impartite. Tu ce crezi? Tu ce simti in legatura cu masina aia?
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by MUNTY_KXX
                    Mi-am Luat De Doua Zile Logan Prestige 1.6 16v. Imi Poate Spune Cineva Daca Am Facut O Alegere Buna?
                    daca esti fan benzinar si iti place ca atunci cand ai calcat pedala sa se simta cei 105 e ok,inseamna ca esti si de acord cu eventualele cheltuieli putin mai mare din punct de vedere al combustibilului ... oricum e cel mai tare logan pe care l-am condus pana acu
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Originally posted by MUNTY_KXX
                      Mi-am Luat De Doua Zile Logan Prestige 1.6 16v. Imi Poate Spune Cineva Daca Am Facut O Alegere Buna?
                      Eu zic ca ai facut o alegere foarte buna. Eu am prestige-ul meu de aproape 1 an de zile si sunt incantat de masina. Tot ce trebuie sa ai grija este sa ii faci rodajul corect si in rest...talpa
                      sigpic

                      Comment


                      • Intreb si eu este bine ca turatia la relanti sa stea undeva la 700-750 de ture cand motorul este cald (4 liniute)? am facut bn rodajul - primi 1000 de km i am facut la modul 500 autostrada bucuresti pitesti---mers usurel 90-100km/h iar restul de 500 prin bucuresti schimband viteza pe la 2500(cand motorul este rece) si 2800 cand motorul era incalzit?.Si inca ceva si la voi sunt prezenti greierasi(plasticurile din bord)+scaunul soferului care scartaie usor??? ce pot face sa scap de zornaierile care au venit la pachet cu masina???
                        sigpic
                        Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                        Comment


                        • Asta-i relanti-ul si asa o sa ramana la cald pana se va strica ceva. Restul problemelor se trateaza cu indiferenta, eu m-am impacat cu greierasii(scaunul ce-i drept nu-mi scartaie).
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • Off pai si cu scaunul ce ma sfatuiesti sa fac sa ma duc la ei ?? sau ma duc degeaba?? sa caut eu sa ii fac ceva(sa l ung cu vaselina ceva)?? si greierasi mei cred ca pot sa l linistesc pt ca sunt 3 mari si tari----masca consolei centrale,usa torpedoului si bolta aceea de deasupra cesurilor---...In rest masina merge.
                            sigpic
                            Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                            Comment


                            • La scaun sunt doua motive mari si late . 1) Daca SCARTAIE, motivul e centura de siguranta, se freaca de marginea scanului, la prindere, prinde de inchizatoare si misc-o at cand scartaie si ai sa vezi cum dispare sunetu' ca prin minune.
                              2) Daca ZORNAIE, atunci e manerul de care tragi ca sa-ti reglezi scaunu, mai in fata sau mai in spate, baga mana sub scaun, atunci cand zornaie si misca un pic de teava aia, ai sa vezi, din nou, cum dispare zgomotul ca prin minune.

                              Comment


                              • cu scaunu si eu am patzit`o si inca se aude ceva .. da odata ce dau muzica tare nu ma mai deranjeaza
                                Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google