Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi am intrat in posesia loganului 1.6.16vX consum in 10 km de cand am luat-o 12% in oras aer conditionat folositX

    Comment


    • Consumul o sa scada simtitor (dupa rodaj, dupa ce te obisnuiesti cu ea, etc), o sa ai undeva la 9% in oras cu AC.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • o sa scada, chiar mult...si mie la prima mie de km...mi`a luat mult...apoi pana la 5 mii tot sa simtit...dar acum...mai mult de 9 nu`mi ia in orase, cu tot cu AC
        Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
        Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

        Comment


        • dap...faza tare dintr-o data mi-a scazut la 8.7 fara aer bine inteles) la 3000 am schimbat viteza:P si acolo a ramas dupa 40 km facuti azi cu ea sa vedem azi mi-am propus sa sa fac in jur de 100 km cu ea

          apropo deci in 40 km am ramas uimit ce bine merge e altceva cei care vb de logan sunt chiar fraieri
          Last edited by Stefan1987; 15 August 2011, 17:19. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • stiu...si eu tot logan stock 1.6. 16v am, iar la 140-150 ai stabilitate foarte buna pe drum...dar lumea care nu stie vorbeste aiurea de loganuri...sunt masini bune, daca ai grija de ele...sa o stapanesti sanatos stefan! si fara incidente
            Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
            Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

            Comment


            • dap asa e multumesc si tu sa ai grija de ea....dar o intrebare cand am aprins proiectoarele mi s-a aprins becul de la bujii in bord, si nu s-a mai stins ati mai patit asa? oricum maine ma duc in service:P sa vad ce a patit

              Comment


              • Stabilitate foarte buna la 140-150 km/h? Prea exagerezi, sau poate n-ai mai condus altceva.
                Cand aveam loganul, la 140-150 doar cu arcuri sport si cauciucuri de 215 PZero m-am simtit cat de cat in siguranta. Altfel, cum iese din fabrica, cum te ia vantul.

                Comment


                • Amu' sa nu exageram in nici un fel. Daca nu este vant lateral puternic masina sta pe drum fara batai de cap, nu-i etalon in materie, dar nici chiar asa.

                  Intors la TM, portbagaj plin, bitzikla in spate, AC juma' de drum, mers catinel prima parte cat m-am conversat la telefon cu un prieten, medie 81 kmh, consum 5.8%.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Stabilitate foarte buna la 140-150 km/h? Prea exagerezi, sau poate n-ai mai condus altceva.
                    Cand aveam loganul, la 140-150 doar cu arcuri sport si cauciucuri de 215 PZero m-am simtit cat de cat in siguranta. Altfel, cum iese din fabrica, cum te ia vantul.
                    cezar...sincer, intre sebes si sibiu am mers cu 140-150...dupa ce am scapat de coloana infernala de la sebes...si numai depasiri...nu am mai condus altceva, si poate de aia mi sa parut stabila...tin sa spun ca masina e stock, dar aveam un pic de greutate pe ea!
                    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                    Comment


                    • consumul in oras la jucaria mea 1.6 16v este 8.1% L,si am facut cu ea 233 km si mers lejer fara aer conditionat.
                      P.S o am de 3 zile

                      Comment


                      • @ceachy: da-ti tu cu 140-150 cu suspensii stock si gume stock, pe 2-3-4 viraje legate stanga-dreapta si-o aduni din sant. nu te baza pe ea, ca nu-i clio rs. chiar deloc...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • eu m`am referit pe drum drept..am gume stock Michelline...iar curbele le iau 20-100 in functie de cotitura...si ca tot veni vorba de gume. La iarna pot circula cu gume mixte? sau doar cu cauciucuri de iarna?
                          Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                          Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                          Comment


                          • @ Seba: eu nu cred c-o aduna din sant. Ma gandesc ca zboara ceva mai departe.

                            Doamne apara si fereste
                            sigpic

                            Comment


                            • corect...oricum nu is adeptul vitezei...dar unde e drum merge calcata...hai sa nu mai facem totusi off topic
                              Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                              Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                              Comment


                              • 1500 km parcursi in concediu (29.07 - 15.08), vmedie 64km/h, AC on mai tot timpul, 2 pers + bagaje, consum 6.9 %

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google