Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ff bun consumul, e un consum care e normal pt un motor de benzina, am citit de motoare si benzina e un motor usor de intretinut, fata de diesel,pt ca intr-un calcul simplu punand costul masinii diesel,consumbabile, ajungi tot la acelas lucru este egal diferenta intre diesel si benzina este Cuplul dieselul il are mai puternic...benzina mai slab...iar cheltuielie sunt egale
    Last edited by Seba; 12 August 2011, 23:09.

    Comment


    • sincer sa fiu, masina am primito cadou, si sunt super multumit de ea...nu reprosez motorul deloc, e foarte bun, mai ales la depasiri, demaraj...cu toate ca sunt incepator si nu reusesc tot timpul sa plec cum trebuie de pe loc,sau cum ar trebui cu aceasta masina, mai bine zis...masina are exact 6524 de km acum...
      Last edited by Seba; 12 August 2011, 23:09.
      Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
      Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

      Comment


      • sa o stapanesti sanatos si fara incidente, chiar ma bucur sa aud laude la adresa acestei masini ca si eu miercuri imi vine masina si mie, si am exact acelas motor cum il ai tu, si toti mi-au zis ca e un consum bun pe masina:P si o masina ff buna:P
        Last edited by Seba; 12 August 2011, 23:09.

        Comment


        • e masina buna...am mers cu ea constant la 140...si sincer sa fiu...nu schita nici o trepidare...tineam o singura mana la volan, si aia mai mult de forma...si sa fiu sincer, chiar imi vine sa`mi bag ceva in gura celor care au zis ca loganurile nu sunt stabile...chiar si la 160...cat am mers eu maxim...masina statea excelent pe strada...daca vrei mai mult, cumpara avion eu zic ca e suficient, pentru drumurile noastre cu o banda pe sens, sau poate e chiar prea mult
          Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
          Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

          Comment


          • domnilor, nu mai folositi butonul "quote"cand raspundeti ultimului post. aici nu-i patrutiuning, sa umplem 20 de pagini cu copii din 3 posturi. mersi de intelegere!

            ps: @tica: cu gume pe 195 si suspensii eibach cred ca n-ai avea nici o emotie, e ca si cum ai merge 140-150 cu masina stock.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Buna ziua la toti LOGANISTII !
              Poate cineva sa ma lamureasca ce inseamna condus economic?!
              Inseamna sa conduci in limitele legala de viteza [50(localitati) 90(in afara localitatilor)] sau intre o turatie a motorului cuprinsa intre 2500/3000 rot/min !!!!!!!!

              Comment


              • Sunt multe surse de unde te poti documenta !
                Uite un link aici !

                Comment


                • m-am gandit care ar fi cel mai economic consum la o masina fie ia benzina sau diesel...o lasi in parcare si mergi pe jos)

                  Comment


                  • pai mergeam 5 ani pana la moldova si inca 5 inapoi pe jos ) sa economisesc 540 de lei nu e prea buna economia ta
                    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                    Comment


                    • pai na)) daca tot vrem sa facem economie) asta e cea mai buna varianta) sau ne luam un ponei sau un cal sau bicicleta) )

                      Comment


                      • sincer, cum am fost acuma la moldova, unde caii sunt din plin, iar agricultura in floare...iar banii la pamant, munca degeaba, prost platita, am realizat ca, mai bine bagi de 15 lei benzina, faci 10 ture de sat, nu oboseste masina, si nu ii dai mancare toata ziua, ca la cal deci iar te contrazic Stefan!

                        Edit: dar macar nu poluezi mediul, cu tractiunea balegoasa e si asta o economie pentru mediu
                        Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                        Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          domnilor, nu mai folositi butonul "quote"cand raspundeti ultimului post. aici nu-i patrutiuning, sa umplem 20 de pagini cu copii din 3 posturi. mersi de intelegere!

                          ps: @tica: cu gume pe 195 si suspensii eibach cred ca n-ai avea nici o emotie, e ca si cum ai merge 140-150 cu masina stock.
                          da eu te cred pe cuvant.dar franele?doamne fereste sa ai nevoie sa pui frana brusca de la 190

                          Comment


                          • pai Ceachy nici cum nu-i bine) trebuie sa recunosc ca cam ai dreptate

                            Comment


                            • sal

                              salutare MCV 7 locuri cu 7 oameni, mixt consum 7.5l/100, mers sportiv, pana la 120km/h maxim

                              Comment


                              • @ Tica: se opreste destul de bine de la viteza respectiva. In plus cand mergi astfel belesti foarte bine ochii la drum si incetinesti devreme la orice semn de ''nesiguranta''.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google