Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Ivan Marian: Tocmai ce am vrut să menţionez că tot drumul a fost făcut noaptea, dar se pare că ai postat un pic mai repede.

    Comment


    • Bun,,atunci sa ii zicem CONSUM DE NOAPTE.
      Dar sa fac 100,6 km cu 70/80/90 la ora si cu vreo 310 kg in masina si sa am consum de 5,46%, cum suna? Cam ca la diesel

      Pe sosea eram eu cu tirurile si politistii,,apropo de politai,, erau si astia pe la orele alea tarzii cu radarul pe la Urziceni si altul in mers printre comunele dintre Urziceni si Centura.

      Cu alte cuvinte,,,un consum destul de bun pt mine,,,zic eu!?

      Comment


      • Un consum chiar foarte bun

        Comment


        • Scuzoaiele mele stimabile, eu credeam ca te referi la drumul de saptamana trecuta, cand sambata tu facusi stanga spre Cazanesti si te-am claxonat (cam tarziu!) iar cand m-am intors masina era parcata sub pom.
          Recunosc ca m-am grabit sa postuiesc inainte sa vad si pozele.

          p.s.: mai exact, facusi stanga de pe drumul national inspre liniile de cale ferata
          Last edited by fuzzy; 14 June 2014, 19:54.
          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

          Comment


          • Aha,,,scuze acceptate,,dar sub pom masina era supravegheata video daca ridicai vreun stergator
            Vezi ca ai PM,,,ca sa nu facem Off pe aici.

            Comment


            • Bucuresti - Busteni si retur (mers pe autostrada si la dus si la intors) consum 6.2. viteza medie 81 km/h (resetat la intrarea pe centura de la branesti).
              am mers cu 110 pe toata autostrada + cat tine drumul cu 2 benzi pe sens, si in rest destul de linistit.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Salut...am alimentat la OMV benzina 99 si am plecat de la Craiova la Sibiu...la intoarcere am avut 700 km mersi si un consum de 5.5 litri...mers linistit...120 maxim si eram 5 persoane in masina...in vara am fost in Italia si am facut vreo 3000km...cu 5.9...dar acolo am mai bagat piciorul in ea...si surplus de bagaje...
                Pe scur sunt mai mult decat multumit de masinuta mea....
                Apropo...cam de 2 ori pe luna...adaug in rezervor un aditiv de curatare injectoare de la LukOil cand ajunge pe rosu si merg asa 20 km...apoi adaug inca o sticluta pentru benzina si fac plinul..
                Succes!

                Comment


                • Castigi intr-o parte dar pierzi in alta. Cat e un lichid din ala de curatat? Am luat si eu mai demult pt golf si parca era vreo 40 lei o sticluta.

                  Comment


                  • Sincer, n-ai de lucru . . .
                    sigpic

                    Comment


                    • Consum urban pe 657 km, 8,6 l/100.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Deva_Bucuresti, tur/retur pe Valea Oltului, mirobolantele autostrazi facute intre 140-160 kmh, rulat in Bucale cca 110 km, intalnit cu einstein, 827sam, povesti, etc, samd. AC 90% din drum.

                        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by dr_mke View Post
                          rulat in Bucale cca 110 km/h
                          ...ma speriasem

                          Comment


                          • Originally posted by dr_mke View Post
                            Deva_Bucuresti, tur/retur pe Valea Oltului, mirobolantele autostrazi facute intre 140-160 kmh, rulat in Bucale cca 110 km, intalnit cu einstein, 827sam, povesti, etc, samd. AC 90% din drum.

                            https://www.youtube.com/watch?v=yzGSaoFj114
                            Ai ceva kilometri facuti

                            Comment


                            • Uhm, deloc. Amu 2 saptamani cred c-am luat cam 160 pe Bd. Basarabia si sigur mai mult pe 1 Decembrie.
                              827Sam stie :P Azi n-am sarit nici unde de 120 (doar pe pasajul Basarab era liber si-i pacat sa nu treci mai tare), iar cu 827Sam.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by dr_mke View Post
                                827Sam stie :P
                                stie da' nu zice, poate l-ai shokat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google