Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Archangel80
    replied
    Originally posted by dr_mke View Post
    64 ? Poate-i bulesti canistra de carbon, ai umplut-o pana-n buson !
    Asta-i recordul meu de litri. Poate fura la pompa, insa atat mi-a afisat pompa. Ma enerveaza cand fac plinul, deoarece se aude in rezervor cum se misca combustibilul. De pe la jumate se opreste baldabacul.
    Attached Files
    Last edited by Archangel80; 6 May 2014, 11:26.

    Leave a comment:


  • dr_mke
    replied
    Eu am.consum mediu pina in 7% in conditiile in care la drumul.de naveta sunt de regula cam cea mai rapida masina de pe traseu.

    La mers.de.genul, consumul este 4,5-5%. Am scos eu vara, AC, 2.persoane + bagaj + 2 biciclete, 2000 rpm constant, 4,7% pe 190 km.

    Amu' stiu ca sunt acrii strugurii, dar nimeni de pe forum nu ti-a bagat pe gat motorizarea asta

    Leave a comment:


  • Ivan Marian
    replied
    Originally posted by TM-00-000 View Post
    Ai scos 5.8 cu 1.6? Dar cum ai mers...babeste?
    Merge si babeste, merge si rapid sau foarte rapid PENTRU CA....1.6.16V
    Tu mergi mai mult babeste PENTRU CA...1.2 atat poate si duce.

    In concluzie,,,faci ce faci si mai intri pe aici sa vezi ce "bazaconii" mai scornim noi cei cu 1.6 16v in materie de consum.

    Leave a comment:


  • TM-00-000
    replied
    La mers normal scoti 6.2-6.5% cu 1.6. Doar daca mergi asa cum ai zis, in tr5 si turata pe la 1800-2000, atunci scoti consumiri mici. Asa am mersi si eu cu 1.2 si am scos 3.8%. Cu 1.6....minim 5.4-5.5%

    Leave a comment:


  • dr_mke
    replied
    A mers cvasi legal. Un motor mai mare iti permite sa mergi lejer la ture mici in ultima treapta. La 60 kmh accelereaza in a 5-a cum merge 1.2 in a 3-a. Cam asa a scos 5.8%, mergand aproape legal. La mers legal de regula scoti 5.5 sau sub.

    Leave a comment:


  • TM-00-000
    replied
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Consum in minivacanta de 1 Mai, in zona Durau- Bicaz- Tg. Neamt si imprejurimi ...5,8 %, in ~950km.
    Ai scos 5.8 cu 1.6? Dar cum ai mers...babeste?

    Leave a comment:


  • dr_mke
    replied
    64 ? Poate-i bulesti canistra de carbon, ai umplut-o pana-n buson !

    Leave a comment:


  • NOL
    replied
    In logan am reusit sa bag 64l benzina, deci se poate 1000 de km lejer

    Leave a comment:


  • mihai.85
    replied
    Archangel: asa cum ai spus si tu, este interesanta autonomia pe care ti-a afisat-o. eu am scris un pic mai sus ca am parcurs aproape 750 km cu 50 de litri de benzina. daca nu se merge haotic, cred ca se poate ajunge in jurul acelei valori.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Consum in minivacanta de 1 Mai, in zona Durau- Bicaz- Tg. Neamt si imprejurimi ...5,8 %, in ~950km.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google