Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • danut1900
    replied
    9,3%, viteza medie 25.3.

    Leave a comment:


  • Ivan Marian
    replied
    Consumul mediu după 1394 km..10%
    Primii 230 de km sunt făcuti de Crăciun, când am fost la tară...restul sunt exclusiv făcuti în Bucureşti.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Pe nationale si europene nu poti aprecia nici dupa vit medie un consum.
    Pe acelasi treaseu la aceeasi medie poti sa ai diferente de 1-1,5 litri fc de trafic.
    Cel mai corect e pe autostrada si astea noi inca nu le avem.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Din ce punct de vedere mult?
    Daca nu stii viteza medie, nu poti aprecia corect un consum.
    Dupa 490km, din care ~90% in mediu extraurban, vit. medie 58km/ora, eu aveam 6.1%.

    Leave a comment:


  • Atenza
    replied
    Muuult fratzioare!

    Leave a comment:


  • Sacerdotul
    replied
    Salutare postez si eu pentru prima data. Deplasari scurte prin oras + distanta Mioveni - Pitesti pe 4 benzi ( 18 km) de 2 ori pe saptamana, viteza cam 100 km / ora: consum 8.6 %, benzina omv.

    Leave a comment:


  • danut1900
    replied
    Ne mentinem la 9,5 l/100 km

    Leave a comment:


  • mihai.85
    replied
    Nu prea obisnuiesc sa scriu pe forum (mai mult citesc), dar cred ca este necesar sa vin cu niste precizari. Nu va contrazic, este foarte posibil sa aveti dreptate si chiar sa existe o problema la CB. Asta poate doar in legatura cu viteza medie. Eu doar pot sa spun ca:
    - distanta parcursa indicata de kilometrajul partial a coincis cu cel general (aproximativ 39.0xx -> 39.9xx);
    - cantitatea de benzina afisata la pompa (78.4 L) este apropiata de valoarea afisata de CB (78.2 L);
    - daca luam in calcul cantitatea de benzina consumata raportata la distanta parcursa, se confirma si consumul mediu.
    Inainte sa incep masuratoarea propriu-zisa am mers cel mult 1 km cu becul aprins, dupa care am alimentat si am resetat CB-ul.
    Am alimentat odata cu 43.4 L si odata cu 35 L.
    In rest, nu stiu ce alte detalii sa va mai dau.

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Originally posted by mihai.85 View Post
    Postez si eu un consum obtinut exclusiv in regim urban, cauciucuri de iarna si benzina Petrom 99:
    - Distanta parcursa: 900 km;
    - Viteza medie: 20.8 km/h;
    - Combustibil consumat: 78.2 L;
    - Consum mediu: 8.6 L/100.
    Asa ceva nu exista. Nu sa inventat inca. Poate daca mai pui 10 km la viteza medie...poate...

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Esti funny. Ai calculat si de la plin la plin? Ai prbl mari cu CBul. Nici 1,2 sau drujba de 0,9 nu scot atata iarna.

    Leave a comment:


  • mihai.85
    replied
    Postez si eu un consum obtinut exclusiv in regim urban, cauciucuri de iarna si benzina Petrom 99:
    - Distanta parcursa: 900 km;
    - Viteza medie: 20.8 km/h;
    - Combustibil consumat: 78.2 L;
    - Consum mediu: 8.6 L/100.

    Leave a comment:


  • vvasile
    replied
    8,21% consum pe 560km, din care 170km pe autostrada cu 130-140km/h, 100km in oras, restul pe drumuri judetene.

    Leave a comment:


  • danut1900
    replied
    9.5 %, viteza medie 24.6.

    Leave a comment:


  • Sergiu Cluj
    replied
    Consum in Cluj

    Ca sa mi incep si eu activitatea pe forum. Consumul meu in Cluj in perioada asta este in jur de 9,3L/100 KM, viteza medie in jur de 25 Km/h.

    Leave a comment:


  • danut1900
    replied
    Ne mentinem la 9.6%, viteza medie 24.2 km/h.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google