Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sibiu-Medias- Tg Mures- Cluj- Sibiu (foiala prin toate orasele, mers haotic)
    Attached Files
    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

    Comment


    • Foarte bun consumul. Momentan am un 7% la o medie de aprox 40 kmh(inca am anvelope de iarna, consum mixt).

      Comment


      • Galati-Braila-Slobozia-A2-Bucuresti (Titan), la dus 6.1%. La intoarcere dezastru, 7,1%, pe un vânt de te scotea de pe şosea; vit; medie 98km/ ora si 248km parcursi.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Niste poze de acum vreo saptamana.
          In primele 4 poze ..am avut anvelopele de iarna si resetat CB-ul de cand am intrat pe A2.
          Am mers toata bucata asta de drum pana la tara cu 90/100 la ora maxim,eu si cu fetita mea.
          Pozele sunt facute de cand am ajuns in curte...la ora 10:09.

          In urmatoarele 4 poze este afisat consumul cu anvelopele de vara.
          De la tara am mai mers prin Slobozia (fataiala pe acolo) si apoi retur la Bucuresti cu tata si ceva bagaje in masina. Viteza,,cam la fel,poate putin mai tare.
          La ora aia 20:04 am ajuns in fata blocului unde am facut pozele de final.

          Deci,,per total consum de 5,9%,,de la intrare pe A2 si retur pana in fata blocului.
          Attached Files

          Comment


          • 95% mers prin oras , consum mediu afisat 10.7

            Comment


            • Sper sa citeasca si Ivan Marian ultimul post

              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

              Comment


              • Eu am in acest moment, pe ~80km, 8.1%, insemnand drumuri la servici (traversez orasul).
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by PCH View Post
                  Sper sa citeasca si Ivan Marian ultimul post
                  Asa...Si? Ce-i cu el ca nu inteleg!

                  Comment


                  • Parca aveai si tu 16v....dar al tau consuma 7! Acum intelegi?!

                    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                    Comment


                    • Banuiam eu ce vrei sa insinuezi Fiecare consuma cat ii permite masina.
                      A mea nu vrea mai mult de 7% sa urce..ii dau blana si ea nu si NU,nu urca neam.

                      Comment


                      • Poate ti s-a stricat CB-ul
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • ivane, da mie masina o saptamana si vezi dupa daca cat consuma

                          Comment


                          • Pai la tine,,chiar se strica CB-ul se da peste cap de 3 ori

                            Comment


                            • Eu azi am facut arpoape 6000 km de la ultima resetare in decembrie. In acesti km, 80% au fost urbani iar restul extraurbani. 501 l consumati cu o medie de 9,2 l/100, cu anvelopele de iarna pe timp de iarna plus putina primavara. In seara asta am pus anvelopele de vara si am pus niste benzina Mol 95 de 150 lei; astfel am resetat CBul pt noi "idei" despre consum.

                              Comment


                              • Ce medie ai avut pe CB?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google