Discutii generale 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa da...ca de chemat ei nu prea cred sa o faca...
    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

    Comment


    • vedem in septembrie sunt pe ei )

      Comment


      • Am o intrebare pt posesorii de 1.6 16V cam ce viteza aproximativa ai in treapta a 5 la 4300 de ture ?

        Comment


        • Aceeasi viteza care o ai si la 1.4 sau 1.6 8v. Cred ca undeva pe la 150, dar nu sunt sigur.
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Aha.. am intreabat pt ca am un amic cu o laguna 2 cu 1.6 16v si nu ii merge acul de la kilometraj si aseara am fost la plimbare si am intrebat asa din curiozitate.Multumesc pt raspuns.

            Comment


            • CMD- vezi ca acolo s-ar putea sa difere, ca pe logan toate motorizarile pe benzina au aceleasi rapoarte dar la laguna vs logan mai mult ca sigur nu sunt la fel...
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • Ma bag si eu acum ca musca in lapte cu o intrebare , motoarele de pe logan cum sunt inseriate ? in V?
                http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                Comment


                • Originally posted by CMD View Post
                  Am o intrebare pt posesorii de 1.6 16V cam ce viteza aproximativa ai in treapta a 5 la 4300 de ture ?
                  Pe bord :
                  3750 rpm = ~135km/h
                  4500 rpm = 160Km/h
                  5000 rpm = 180km/h

                  Comment


                  • Originally posted by CostyLogan View Post
                    Ma bag si eu acum ca musca in lapte cu o intrebare , motoarele de pe logan cum sunt inseriate ? in V?
                    dezvolta un pic, ca n-am inteles...cum adica "inseriate"?
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • in ce pozitie sunt aranjate pistoanele adica in ce pozitie bat in V?
                      http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

                      Comment


                      • Sunt 4 pistoane si sunt in linie, motorul este asezat transversal nu longitudinal. Ar fi fost ceva sa avem un V4 in loc de L4 .
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • bataie pivot

                          saluatre, am o problema cu pivotul dreapta ,cum se procedeaza mai bine?sa schimb numai pivotul sau bratul cu totul ??

                          Comment


                          • Iti recomand sa schimbi tot bratul cu totul, macar stii ca faci o treaba. Cauta Lemforder sau TRW, ~ 200 lei brat echipat cu bucsa/pivot.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • bataie pivot

                              multumesc pentru sugestie,poti sa-mi spui ce origine au modelele ???

                              Comment


                              • Cele Lemforder sunt facute in Germania iar cele TRW in Italia. Lemforder are fabrica si in Turcia dar nu stiu daca fac si brate acolo, eu am capete de bara Lemforder made in TR si sunt foarte bune, pot sa fie facute si in Kongo, standardul de calitate impus este ridicat. Raportul pret/calitate este foarte ok, calitate similara cu cele de fabrica la 1/2 din pret.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google