Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia uite ce am gasit )
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Nu ar fi exclus ca descrierea aia sa fie pusa de importator/vanzator pt ca stie ca se foloseste ulei in 2t si pt alte scopuri decat motoarele in 2 timpi si speculeaza o crestere a vanzarilor.
      Am folosit acest ulei dar nu imi amintesc sa fi scris treaba asta pe bidon. Cu prima ocazie o sa ma uit la magazinele de unde il luam eu sa vad ce scrie pe bidon.

      Comment


      • clar.......

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          intr o anumita situatia am auzit un director de la o reprezentanta Dacia spunand ca ei nu pot decat sa se bucure ca pica injectoarele si pompele.

          injectoarele si pompele de Logan nu au absolut nici o problema.....pica din cauza noastra sa suntem citez : "dobitoci fiindca bagam motorina de pe centura ", sau se baga fel si fel de uleiuri si amestecuri in motorina.

          noi ne bucuram fiindca este 80 milioane setul de injectoare cu tot cu pompa.

          am zis ca nu e adevarat, ca e de pe alta lume
          poate sunt multi "dobitoci "(nu-mi apartine cuvantul dintre ghilimele)care baga motorina de pe centura,dar sunt multi care au pus cea mai buna motorina si tot au umblat cu injectoarele in carpa pe la mecanici.stiu cazuri in care au picat si la 40 mii km si oamenii aia nu au pus niciodata motorina decat de la benzinariile consacrate.o sa se mai bucure de asta o perioada de timp.piesele pica nu numai din cauza motorinei ci si a materialelor din care sunt facute.spanul ala de unde provine?materiale necorespunzatoare.producatorii nu vor schimba nimic tocmai pentru a avea de lucru pe seama "dobitocilor".sa te mai duci la reprezentanta....tu'le .... de hoti.
          Last edited by margelatu; 17 July 2012, 13:29.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Originally posted by piroman22 View Post
            Nu ar fi exclus ca descrierea aia sa fie pusa de importator/vanzator pt ca stie ca se foloseste ulei in 2t si pt alte scopuri decat motoarele in 2 timpi si speculeaza o crestere a vanzarilor.
            Am folosit acest ulei dar nu imi amintesc sa fi scris treaba asta pe bidon. Cu prima ocazie o sa ma uit la magazinele de unde il luam eu sa vad ce scrie pe bidon.
            Nu cred ca se va trece asa ceva, oficial, pe ambalaj.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • mai poate confirma cineva indicatia tehnica de pe ambalajul acelui tip de ulei 2T ???

              Comment


              • @ Cezar - problema la uleiul de 4T nu este fumul pe care l-ar scoate motorul ci faptul ca uleiul 4T arde cu depuneri si distrugi masina cat ai clipi. In cazul in care se foloseste ulei in amestec cu carburant, musai ulei de 2T care NU lasa depuneri in urma arderii.

                @ darksid3 - eu nu inteleg de ce folosesti tu ulei de 2T la bemve, motorul tau nu are probleme pe partea de injectie, tine mult si bine si fara uleiul respectiv (nu cred ca vrei sa o tii pana o duci la rabla).
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Am sa bag si eu la mpi, sa ma tina motoru ca nou 1000000 km

                  Nici nu vreau sa-i dau idei d-astea la frate-meu (a4 tdi) sigur va studia problema si o sa-l vad cu bidonu de ulei 2T dupa el

                  Comment


                  • Si eu pun 2T in motorina de aproape doi ani,daca stiam ce efecte are bagam de acu patru ani, adica de la prima alimentare cu motorina,ajuta la ungerea pieselor din sistemul de injectie,iar motorul merge mai bine.

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      NU te inteleg. Ai internetul la dispozitie, sa cauti si tot continui intrebarile fara sens. Fireste c-am bagat, bag si o sa mai bag.
                      Care sunt "multi" aia? Aceeasi care vad OZN-uri si sunt rapiti de extraterestrii?
                      continui intrebari fara sens ca tin la motorul meu si la masina mea,ca toti care vor sa bage acest ulei nu vor sa isi bata joc de bani care ii bag daca au probleme cu motorul. Nu bag dupa ureche.NU sunt testate in laborator,cum sunt alti aditivi de ungere ptr. pompa de injectie. GEN LIQIE MOLY,METABOND, cine stie daca si ei sunt bun. AM INTELES NICI EI NU SUNT SOI. MOTORINA NOASTRA DIN ROMANIA NE DA BATAI DE CAP

                      Comment


                      • Originally posted by YLYE View Post
                        Si eu pun 2T in motorina de aproape doi ani,daca stiam ce efecte are bagam de acu patru ani, adica de la prima alimentare cu motorina,ajuta la ungerea pieselor din sistemul de injectie,iar motorul merge mai bine.
                        De cati km bagi si cati ai acum?

                        Comment


                        • Am trecut de 120oookm,ultimii 50 000 facuti cu amestec 2T dynamic sprint.

                          Comment


                          • De bagat in motor ulei 2t este foarte usor, dar nu mi se pare o solutie. Multi care au bagat supun ca nu e benefic. Si mecanicii spun ca nu au auzit asa ceva. Nu sunt GICA Contra uleiului 2T. Fiecare baga ce vrea,si rahat sa bage,dar sa fie bun ptr. LOGAN DCI. Va rog pareri nu OZ-neuri.
                            Last edited by 77sky; 20 July 2012, 08:25.

                            Comment


                            • Pareri s-au dat. Arata-i pe aia "multi". Ai diesel?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Pareri reale nu dupa ureche.

                                Am ulei 2t mol sprint dinamic sI LIQUI MOLY DIESEL SCHMIER-ADDITIV,ce bag in motorina colegu@darksid3?

                                NU mai cita postul anterior (QUOTE)! Foloseste Post Reply!
                                Last edited by 77sky; 20 July 2012, 08:27. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google