Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am bagat si eu ... parca dimineata nu mai rontaie asa tare!
    rau, nu are cum sa ii faca sub nici o forma! in rest ... talpa nene!

    Comment


    • Diesel + tratament combustibil
      De ce Delphi?
      De ce să alegeți Delphi? Pentru piese cu cele mai înalte standarde de inginerie OE de la compania care face masinile piese se nasc cu.
      mai mult
      Curata, protejeaza si reface motoare diesel



      Astăzi motor diesel common rail este proiectat pentru a toleranțe extrem de fine. Prin urmare, este mult mai important decât oricând că combustibilul utilizat respectă standardele exigente cerute. Ca lider mondial în proiectarea și fabricarea de sisteme OE diesel injectie, Delphi știe doar ceea ce este nevoie pentru a păstra motorul diesel în condiții optime. Dezvoltat în colaborare cu Chevron Corporation și care încorporează cea mai recentă tehnologie de foarte Texaco de combustibil, diesel Delphi + tratament combustibil prevede final în protecția motorului diesel pentru autoturisme. Aditiv de carburant pe bază de conține 7 elemente-cheie pentru sprijinirea eficienței motorului și de a spori viața și eficacitatea componentelor cheie, inclusiv pompa de combustibil și injector de carburant. Acesta include un detergent special pentru a maximiza puterea de curățare, un agent de lubrifiere pentru a reduce uzura în pompa de combustibil și alte componente-cheie, un stabilizator de carburant pentru a preveni reacțiile acide de bază care cauzează instabilitate de combustibil și o demulsifier pentru a proteja împotriva filtrul de carburant de blocare și contaminarea apei. În plus, Delphi Diesel + conține un agent anti-spumă pentru a preveni formarea spumei excesive și să livreze mai rapid, mai curat rezervorul de umplere, precum și un inhibitor de coroziune pentru a reduce daunele potențiale și un ameliorator cetanic pentru a spori de ardere și emisiile. Toate acestea într-un singur flacon 350ml.

      Delphi Diferența

      Sporește capacitatea de carburant de a curăța, de a proteja și de a restabili componentele majore motor diesel, inclusiv pompa de combustibil și injector de combustibil
      Îmbunătățește performanța motor diesel și reduce emisiile
      Formula de înaltă rezistență asigură o protecție maximă mult timp după ce rezervorul este umplut - eficient de până la 6 luni, spre deosebire de aditivii concurente
      Încorporează cea mai recentă tehnologie de Texaco de combustibil

      Comment


      • Si ce vrei sa spui cu randurile astea, ai descris un parteneriat Delphi-Texaco si nu stiu ce aditiv minune, suna a reclama mascata.

        Comment


        • Si urmeaza "aplauze"! Ce e asta reclama, traducerea unui prospect? Si legatura cu topicul care e?

          Comment


          • o fi vreun spam-bot. pare traducere aiurea cu google translate.
            internal combustionizer

            Comment


            • 1.Nu fac reclama.2.Da este tradus cu google .3. Nu are legatura cu topicul .4.Am vrut doar sa informez ca exista si altceva in afara de ulei 2t,altceva care este testat de producatorul injectiei !Poate pe cineva intereseaza asta.

              Comment


              • In cazul acesta imi cer scuze.

                Comment


                • Si eu. Dar e plin netul de "solutii" minune asa ca e usor sa te ia valul.

                  Comment


                  • Originally posted by 72dcu View Post
                    1.Nu fac reclama.2.Da este tradus cu google .3. Nu are legatura cu topicul .4.Am vrut doar sa informez ca exista si altceva in afara de ulei 2t,altceva care este testat de producatorul injectiei !Poate pe cineva intereseaza asta.
                    Chiar crezi ca tot ce zboara se mananca?
                    Tare as vrea sa ne explice cum "reface" componentele, solutia asta minune. Are cumva nanotehnologie?
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Originally posted by 72dcu View Post
                      1.Nu fac reclama.2.Da este tradus cu google .3. Nu are legatura cu topicul .4.Am vrut doar sa informez ca exista si altceva in afara de ulei 2t,altceva care este testat de producatorul injectiei !Poate pe cineva intereseaza asta.
                      Normal si logic ar fi fost sa testeze "producatorul injectiei"(Delphi),componentele fabricate in uzinele proprii,nu sa testeze tot felul de "amestecuri" minune,pe spatele cui crede-ti...?

                      Comment


                      • 2t Hexol ! a folosit cineva? E bun de pus in motorina?
                        Problemele nu exista! Noi le creem!

                        Comment


                        • E slab calitativ fata de altele. Hexol Romania nu binevoieste sa specifice standardul de calitate in prezentarea de pe net, dar am gasit fisa tehnica pe un site bulgaresc si se incadreaza in clasa API TA, care e cea mai slaba in standardul API (USA).
                          Ce mai bine orienteaza-te catre uleiuri clasificate in standardul JASO (japonez), clasele FC sau FD.








                          Nu mai cita postul anterior. Foloseste butonul "post reply".
                          Last edited by Niki; 17 October 2012, 19:21.

                          Comment


                          • Da! Dar banuiesc ca totusi ajuta cat de cat la ungerea pompei, avand in vedere ca e mai ieftin.
                            Problemele nu exista! Noi le creem!

                            Comment


                            • aditivul DELPHI DIESEL+

                              Am folosit, masina rupe asfaltul in doua dupa ce l-am pus la un plin de motorina intradevar o reusita a CHEVRON -TEXACO super aditiv cu 7 componente pt prelungirea NR DE ORE a sistemelor de injectie DELPHI conditia de baza OBLIGATORIE e folosirea doar a filtrului de motorina Delphi original Renault si a uleiurilor NORMA RN0720 PT EURO 5 SI RN 710 PT cele fara DPF
                              Eu am luat aditivul de la firma care repara injectoare de la piciorul podului de langa fabrica URSUS de la BUZAU cu pretul de 100 ron flaconul mai gasiti si pe site-ul POLMOT. Aditivul se foloseste odata la 6 luni. probat testat functioneaza impecabil motorul. Nu luati motorina din surse necunoscute. SISTEMELE DE INJECTIE DELPHI lucreaza cu microni SI PRESIUNI DE MII DE BARI si sant ff sensibile. Daca respectati aceste reguli depasiti 200000 km fara interventii la sistemul de injectie.

                              Comment


                              • Reclama ieftina...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google