Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu folosesc mol dynamic sprint.150 ml la plin.bafta all
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      bine ca vi se pare jmecherie sa bagati ulei de la bunica in el.
      ce, e trabant ?! n-as baga asa ceva... ala se cap depune. mai vorbim...
      @B997...
      Am desfacut egr-ul dupa 20 de mii de km si nu e mare lucru de curatat... Tu zici ca se depune... Nu prea cred... Probabil ala de la bunica-ta, da...
      Tu ai auzit pe cineva care foloseste sa se planga? Si cine ti-a spus ceva de ulei de la bunica-ta? Daca nu stii ce vorbesti, mai bine stai in banca ta si asculta ce spun altii. Repet: nu vreau sa conving pe nimeni sa puna ulei de la bun-ta, dar ma supara ca sunt o gramada care au o gramada si mai mare de posturi in care nu spun nimic... Probabil se cred la cafenea... Mai vorbim...

      Comment


      • Originally posted by Obi-Wan View Post
        De ajutat la ungere, ajuta cert, nu cred ca sunt mari diferente de proprietati de ungere intre clasa de baza si cea de top la uleiuri de amestec. Treaba e ca uleiurile de clasa superioara dau mult mai putine reziduuri de ardere, deci efectul potential negativ asupra catalizatorului e mai redus.
        Cat despre cost, ce sa zic, probabil ca hexolul costa 7-8 lei/l, fata de un ulei mai bun (mol dinamic sprint de ex.) care costa 19-20 lei/l. La proportia recomandata de 1:200, revine cam 2 lei/ plin la hexol si max. 5 lei/ plin la un ulei mai bun.
        Hai sa fim seriosi, 2-3 lei economie la un plin nu e mare branza, daca tot te-ai hotarat sa pui 2T in motorina pune ceva mai de calitate.

        Da asa e. Corect!
        Problemele nu exista! Noi le creem!

        Comment


        • vedeti ca sunt uleiuri 2T anti-smoke la pret de 50 ron....

          Comment


          • Ce producator? Nu cred ca se considera reclama...

            Comment


            • unul dintre ele ar fi Motul.au o gasca de sortimente.sunt mai scumpe dar probabil mai bune.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • Originally posted by Fyrestarter View Post
                Ce producator? Nu cred ca se considera reclama...
                MOTUL pret 50 ron
                Attached Files

                Comment


                • Badie, 12 lei la un plin nu mai sunt 5, nici iarna nu-i ca vara! las' ca dinamic sprint de la mol e numa' bun!

                  Comment


                  • Clar... Am dat jos egr-ul dupa 20 de mii de km si nu am avut ce sa curat. Doar sters de praf & shit. Tot mol dinamic sprint...

                    Comment


                    • foarte multi posesori de diesel de pe alte forumuri auto folosesc acest ulei Mol.

                      cat despre EGR si turbina eu iti spun ca la 100.000 le dai jos sa le cureti...te uiti la ele si le pui la loc pentru ca nu ai ce sa le faci.

                      uleiul de 2t nu face depuneri in evacuare, chiar o curata

                      Comment


                      • Nu face depunere nicaieri, nu doar in evacuare. Am schimbat chiulasa si nici acolo nu erau. Dar sunt destui care au impresia ca noi punem ulei 2t doar sa ne aflam in treaba. Primul semn ca-si face treaba e faptul ca motorul e mai silentios. Doamne ajuta...

                        Comment


                        • asta cu silentiozitatea o ziceau nemtii pe forum opel la ei.cica nu mai bateau injectoarele in draci si mai ales la rece.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • Dar cum faceţi amestecul? Că doar îmi imaginez că nu băgaţi uleiul direct în rezervor că nu se amesteacă... Îl faceţi într-un bidon mai mare?
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • Eu pun ulei intr-un pahar gradat si peste el motorina, apoi amestec. Atat...

                              Comment


                              • Poate va e de ajutor. L-am gasit accidental
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google