Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    De obicei motoarele disel merg foarte multi km cu putine probleme
    spor la condus si cati mai multi km

    Comment


    • #62
      Si eu stiu ca sunt f fiabile in timp.Problema vine la turbina

      Comment


      • #63
        Turbinele nu au nicio problema daca stii sa le intretii.

        Comment


        • #64
          Am un prieten cu DCI din 2005 cu aproape 250.000km pe bord, singura problema majora , schimbat injectoarele pe la 80.000 , in rest consumabile...

          Comment


          • #65
            Personal: aproape 2 ani (fara 2 luni): 46.000 km

            vazut taxi in brasov - diesel 260 k. N-am intrebat ce si cum ....

            Comment


            • #66
              2 ani pe 15 decembrie - 50000 km fara probleme majore.

              Comment


              • #67
                salut. eu am un diesel de 1 an si 5 luni, cu 69300 Km .pana acum nu am bagat in el decat doua becuri far, un bec proiector, si obisnuitele revizii.

                "" la cat mai multi km, fara incidente""
                la cat mai multi km fara evenimente...

                Comment


                • #68
                  Apropo de instalatia electrica..cum zicea cineva mai sus..si eu am vazut in special la taxiuri.Cand apasa frana sau semnaliza..te miri ce combinatii apareau..aaa si am mai vazut la un Logan de politie..cand semnaliza dreapta de aprindea si becul de mers inapoi ) ...Ma radeam de treburile astea si intr-o zi vad ca si eu patesc la fel.Cand apas frana,sau semnalizez stanga se aprinde stopul de ceata...dar nu m-ma omorat sa-l "meşteresc".

                  Deci exista si probeleme la instalatia electrica...minore
                  Last edited by soboBN; 8 January 2009, 20:53.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • #69
                    Apropo de problema la tripla spate scoate mufele si curatale cu spray de contacte. deacolo este problema ca de altundeva nu ar prea avea de unde.

                    Comment


                    • #70
                      Cu WD-40 nu merge?Ca am auzit ca asta face "minuni" cam peste tot.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #71
                        51500 km si au inceput problemele!! Care probleme inseamna alte injectoare. Si stiti prea bine ce inseamna sa schimbi un set de injectoare pentru cei fericiti. Ca cei care au fost nevoiti sa schimbe tot sistemul nu au fost foarte fericiti. Adica pompa, injectoare, conducte, rezervor, etc. ......De preturi nici nu VREAU SA ADUC AMINTE!!!

                        Comment


                        • #72
                          117000 in doi ani fara prob majore; consumabile,bieleta, un amortizor, releu incarcare si altele minore. Masina face cel putin 100 km pe zi in regim taxi

                          Comment


                          • #73
                            Azi am vazut un taxiu dci care avea 215 mi de km motoru se auzea destul de rotund.

                            Comment


                            • #74
                              in 2 ani , 140000 km , schimbat injectoare la 130000 , schimbat 1 data capetele de bara , filtru aer 1 data , filtru motorina de vreo 3 x *parca ... nu mai tin minte . is destul de multumit de golanel
                              sigpicSa traiasca urile , si

                              Comment


                              • #75
                                Cred ca te-ai grabit putin
                                Poate ai vrut sa zici "14 filtre de aer schimbate". Schimbandu-se din 10000 in 10000...avand 140000, cat face?
                                Iar filtrul de motorina, doar 3? 140000/20000 (interval de schimb) rezulta 7

                                Ca sa nu mai zic de locul unde ruleaza, posibil predominant localitate si posibil in regim de taxi, e cam mult sa mergi pe intervalele clasice si ar trebui unele mai reduse (gen la 10000-15000 filtru motorina)

                                Asadaaaar?
                                Last edited by 77sky; 23 January 2009, 09:33.
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google