Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stiu pe cineva care alimenteaza de la peco, nu are logan, si pune o palnie, pt ca nu ii incape pistolul de alimentare(de la unele statii) si isi pune mainile in cap de ce ramane in sita, asa ca trage-ti si voi concluziile, scuze de off topic

    Comment


    • Da motorina si din peco daca bagati e o palnie cu o sita f fina si raman toate impuritatile in ea ...
      On topic: 48.000km in 2 ani si o luna ,schimbat consumabile ... ITP`u facut acum 2-3 saptamani si masina nu avea nimic

      Comment


      • aproape 3 ani; 34.000 km; am facut doar revizii; la 30.000 km am schimbat capetele de bara; la motor nu am umblat... si sper sa nu umblu.

        Comment


        • cel mai mult personal am vazut la un taximetrist, avea un dci70 si vreo 143.000 km ... motorul se auzea bine, masina in schimb fusese hingherita rau... era a firmei pe 2 soferi, schimbati de 1000 de ori ..

          eu la ambulanta am 43.000 and counting

          cel mai mult personal am vazut la un taximetrist, avea un dci70 si vreo 143.000 km ... motorul se auzea bine, masina in schimb fusese hingherita rau... era a firmei pe 2 soferi, schimbati de 1000 de ori ..

          eu la ambulanta am 43.000 and counting
          Last edited by CAnnabYS; 25 June 2009, 14:01. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • 250000 la un dci de 65 cai...acu schimbate 2 injectoare...in rest consumabile...
            masina fiind pe firma (un furnizor ) a fost condusa predominant in afara localitatilor si nu a dost menajata(subturata)
            Cunosc soferul si mereu cand vine la noi la firma il intreb de loganel, el zice ca in general schimba la 3000 de ture si presupune ca injectoarele au tinut atata ptr ca nu o subtureaza si merge mai mult in afara orasului si ca ai da bice....
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Am vazut un dci cu 276000- taxi in Sighisoara.
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • Si cum mergea daca ai fost in el?

                Comment


                • N-am fost in el. Doar l-am vazut intr-o benzinarie.
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • Si eu am vazut un logan cu 245 km tot in sighisoara la service dacia sa vezi ce cocs ii dadea mecanicu ca l-a luat la incercat se tinea destul de bine mai ales ca facea taxi!

                    Comment


                    • Tot in aceeasi situatie l-am vazut si eu p-asta, a venit cu el un coleg de forum, care lucreaza in service sa-mi aduca ceva.
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • Sunt meserias cei de la service de acolo !

                        Comment


                        • 118.000 km 2 ani si 3 luni, consumabile uzuale, 2 caini si o groapa mare, urmari -> 2 randuri radiator+intercooler, pompa apa(facuta pe garantie), amortizor fata dreapta, port fuzeta, rulment, bucsa bieleta antirului din bascula(sper ca am zis bine). Masina primeste traseu mixt oras+extra urban, motorina rompetrol 90%, ulei aral 5w-40 de la 60.000. Alte probleme: scaun sofer(am 130 kg) scartaie, zgomote usa dreapta spate(am o matusa care cand se urca o cam tranteste). Mod de exploatare sportiv, schimbare la 2500 sau mai sus, la extraurban cat poate duce 130-160km/h. Tocmai a primit remapare soft si astept ''urmarile'' ca sa zic asa. Pot spune ca nici o masina din firma care au peste 80.000 km in 2 ani nu au avut nici un fel de probleme la motor, dar au primit numai motorina majoritar din OMV sau ROMPETROL.
                          Acum referitor la motorina LUKOIL tot ce pot sa va spun este sa o EVITATI, cat mai mult posibil, petrolul rusesc este foarte bogat in sulf si datorita rafinariei motorina este cam la fel si de aici tot felul de depuneri.
                          Ce am uitat sa mentionez sunt cele cateva becuri schimbate (folosesc drumul oaselor, adica DN 72), becurile se ard datorita drumurilor cu denivelari+proasta prindere in soclu+proasta caliate a becului(se rupe filamentul).

                          Comment


                          • eu am 62.000 KM, in aprox 3 ani, in aug fac 3 ani, nu am schimbat nimic la el, decat reviziile sunt facute, pana la 40000km din 10.000 in 10.000 pe urma am mai facut una la 54.000 km adik dupa 15mii si acum mai astept sa vad cand am timp crek ii fac la 65.000 sa fie totul ca la carte, decat sa am probleme

                            Comment


                            • Reveniti o data la topic: cei mai multi multi km vazuti/facuti la/cu Logan DCI.
                              Exista topic separat, AICI, de nr km parcursi pana in prezent.
                              Ati fost rugati de N ori, sa se ramana pe tema subiectului.
                              Va rog inca o data.
                              Last edited by Cezar; 14 July 2009, 14:45.

                              Comment


                              • 1 milion de kilometri in 4 ani,parca asa am inteles....greu de crezut,250.000 pe an media....hai sa fim seriosi..eu merg aproximativ 100.000 pe an si hai sa zic ca s-ar mai putea face vreo,max 50.000 dar pana la 250.000 mai e cale lunga

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google