Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aici se discuta despre Loganuri Dci. Va rog sa citit cu atentie titlul threadului.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by CRISX View Post
      dovada, dovada ...
      nu pot sa iti dau dovada eventual daca iti arat foile de parcurs din 2007 mai si pana acum dar credema ca nu are rost sa mint.am schimbat de 3 ori cureaua de distributie(61000km,135000km si la 199000 sa rupt).momentan am 220000km la bord

      Comment


      • multi km fara probleme sa faci..:P
        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

        Comment


        • taicamiu are logan 1.5 dci, pe taxiu, din 2005....are 140000 fara probleme majore, revizii la timp! si inca merge foarte bine

          Comment


          • la dci conteaza foarte mult si modul in care se merge cu el daca se merge subturat si nu schimbi acolo la 3 mii o sa aveti probleme sigur!Parerea mea e diferenta mare intre benzina si diesel ma refer la sschimbatul vitezelor!Si evit sa merg cu el sub 2000 de turatii si pentru o viata mai lunga a turbinei!

            Comment


            • Originally posted by BR-17-KOZ View Post
              la dci conteaza foarte mult si modul in care se merge cu el daca se merge subturat si nu schimbi acolo la 3 mii o sa aveti probleme sigur!Parerea mea e diferenta mare intre benzina si diesel ma refer la sschimbatul vitezelor!Si evit sa merg cu el sub 2000 de turatii si pentru o viata mai lunga a turbinei!
              Ce te face pe tine sa crezi acest lucru????

              Eu am 45000, merg in mare parte sub 2000rot/min si motorul functioneaza ireprosabil. Chiar nu inteleg de unde scoateti voi chestia asta. Daca imi spui logica si cu argumentatie tehnica pe masura, te cred.

              Rulez peste 2000rot/min, doar in afara cand demarez si cand depasesc ceva, dar cand merg constant nu are rost sa turezi motorul degeaba.

              Comment


              • sa zici ca 3000 e destul de mult dar un 2300-2500 tot e bine sa schimbi ..si sa-l tii constant undeva la 1900-2000rot/min
                Its just a car ...

                Comment


                • Originally posted by csabi78 View Post
                  nu pot sa iti dau dovada eventual daca iti arat foile de parcurs din 2007 mai si pana acum dar credema ca nu are rost sa mint.am schimbat de 3 ori cureaua de distributie(61000km,135000km si la 199000 sa rupt).momentan am 220000km la bord
                  Bravo !
                  Tocmai am facut si eu doar 50.000 km din 2007, dar forjati ! si merge ca-n prima zi, adica perfect.
                  Hai cu kilometrii, Delphi avem, cu Delphi defilam.

                  Comment


                  • Am un prieten care are 110.000 km cu Logan diesel...e masina de firma si umbla mult prin tara.....consumabile se lauda ca schimba des caci i se platesc de catre firma...in rest nu a avut probleme..

                    Comment


                    • Personala 150K din 2006 Laureat 65cp super masina, injectoare schimbate din prostia mea in rest consumabile la zi schimbate de mine(mai putin distributia) nu prea scumpa la intretinere in rest super multumit de masina. viteze schimbate doar peste 2500 si pe deaspura mai e si resofta de mine dusa pana pe la 90cp.

                      Comment


                      • 98000km in 3 ani. revizii la timp si nu am avut nicio problema cu motorul
                        doar capetele de bara le-am schimbat, discurile de frana la 95000km...in rest doar consumabile. chiar sunt multumit de ea cum se comporta
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • 125000 km fara probleme in afara de telescoape fata,capeti de bara la 100000km si rviziile la 10000km regulat cu ulei sintetic si filtre originale,masina merge impecabil si per sa o mai duc cel putin pana la 180000 fara reparatii majore.mentionez ca nu alimentez din statii no name si o tin in permanenta peste 2000 de ture

                          Comment


                          • 375000km,are un coleg de-al meu cu un dci65 din 2005,aschimbat inj la 90000 apoi la 240000 cu tot cu pompa si sistem de alimentare si o segmentare facuta din cauza ka mers cu turbo picat si a anclansat segmentii

                            Comment


                            • am un logan dci 65 cp fabricatie 2006 e taxi si am facut 320.oookm pana acum o luna cand mi sa topit un piston motoru e varza nu am mai putut sa l repar momentan o am in service am cumparat alt motor in rest ce sa zic am fost foarte multumit de masina tin sa mentionez ca am mers doar eu cu ea si nu am schimbat absolut nimic la motor pana acum cand sa stricat bafta celor care au dci daca ai grija de ea merge multi km

                              Comment


                              • Am un Logan dci 65 CP din 2006, 69.000 km. Merge ireprosabil. In afara de reviziile facute doar la reprezentanta am intampinat urmatoarele probleme:
                                1. La aproximativ 20.000 km. am ramas fara servodirectie, dar a fost vorba de un contact imperfect si s-a remediat in 5 minute.
                                2. La 25.000 km. am schimbat sonda de marsalier.
                                4. La 50.000 km. am schimbat rulmentul stanga.
                                3. La 60.000 km. am schimbat capetele de bara.
                                Last edited by tutankamon08; 1 December 2010, 23:36.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google