se poate schimba doar capul la injector?[diesel]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate schimba doar capul la injector?[diesel]

    am un logan kiss de 70 cp

  • #2
    cam vaga ideea topicului si intrebarea...

    sigpic

    Comment


    • #3
      si de ce vrei sa le skimbi?

      Comment


      • #4
        La masinile mai noi (inclusiv loganul) nu cred ca se pot schimba doar diuzele din cauza ca nu pot fi reglate..
        La masinile mai vechi.. presiunea de deschidere la injectoare se regla prin intermediul unor saibe foarte subtiri.

        Comment


        • #5
          Din ce stiu eu nu se poate. Desi sunt curios de ce ai vrea sa faci chestia asta. Daca ai vreo problema cu vreun injector, il inlocuiesti cu unul nou .
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #6
            in principiu duzele sunt mai ieftine decit un injector intreg, poate de asta intreba ca vad ca a aruncat pastila si a fugit nu vrea sa dea mai multe detalii.
            on-topic: eu unul nu cunosc ce tip de injectoare sunt pe dci daca se pot schimba numai duzele sau tot injectorul.

            Comment


            • #7
              injectoarele de logan sunt tip creion si abia se pot curata dar sa mai schimbi si diuza.eu as stiu ca nu merge.
              sigpic........restul e NoSpeedLimit

              Comment


              • #8
                Nu se poate schimba numai "capatul", trebuie schimbat tot injectorul.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by b71gda View Post
                  am un logan kiss de 70 cp
                  daca ai un logan kiss, inseamna ca inca e in garantie, iar orice problema ai avut, se rezolva pe garantie, nu te doare capul de plata! sau poate ai bagat benzina in loc de motorina...
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • #10
                    ca sa schimbi un injector pe garantie mai greu,asa ca strangeti chitantele de la peco inainte sa faceti gestul asta la garantie

                    Comment


                    • #11
                      Corect. Ca sa schimbi un injector pe garantie, iti trebuie ceva pile sau vesnica spaga, altfel, daca vor pot sa nu ti-l schimbe, iti zic ca ai bagat motorina proasta si n-ai ce sa faci. De fapt asta se intampla la orice piesa din sistemul de alimentare cu carburant...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Pentru schimbarea unui injector pe garantie in caz de asa ceva...am toate bonurile de carburant,la revizia de 10.000 voi inlocui filtrul de motorina(chiar daca nu e timpul)...ce altceva ar mai trebui facut pentru a nu comenta mesterii?
                        Oricum la revizie am sa-i intreb pe cei de la service ce mai trebuie sa fac pentru a nu avea probleme pe viitor.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          in principiu vroiam sa stiu daca se poate inlocui doar capul.loganul il am de 3 saptamani si nu am avut probleme,dar cand o iesi din garantie cine stie?am inteles ca sunt scumpe injectoarele astea,alimentez numai de la rompetrol.
                          km multi fara probleme

                          Comment


                          • #14
                            da am auzit acum ca cica carburantii de la petrom sunt cei mai prostii? pe ce se bazeaza lumea cand zice asa ceva....
                            oare sunt sanse ca in viitor sa mai scada preturile la injectoare???

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              ar face bine sa le mai scada pretul macar la jumate ca am auzit ca un injector e vreo 1200 ron?asa stiu din auzite?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google